Kot Çanta Nasıl Yapılır?

kot-canta-nasil-yapilir-39748

Eki kot pantolonlarınızı ya da eteklerinizi çanta yaparak değerlendirebilirsiniz peki kot çantayı nasıl yapacaksınız. Öncelikle eskimiş kotunuz pantolon ise be..

Eki kot pantolonlarınızı ya da eteklerinizi çanta yaparak değerlendirebilirsiniz peki kot çantayı nasıl yapacaksınız. Öncelikle eskimiş kotunuz pantolon ise bel kısmı ile kısmı kalacak şekilde bacaklarını kesin kotun bacak kısmı olan yerlerini bir kenara ayırın ağ kısmını içerisine katlanacak şekilde 2 santim katlayın ve makine yardımı ile dikin hatta bu dikişi iki kat yapmanız daha sağlam olmasını sağlayacaktır.

Eğer kotun içine cep dikmek istiyorsanız ayırdığınız parçadan istediğiniz büyüklükte kesin ve kot çantanın iç kısmına dikin bu sayede iki gözlü çanta yapmış olursunuz ve daha çok eşya sığdırırsınız.

Aynı işlemi dilerseniz düz tarafına da yapabilirsiniz. Kot çantanın böylelikle gövde kısmını bitirmiş oluyorsunuz. Şimdi gelelim askı kısmına kotu ilk başta keserken ayırdığınız bacak parçalarından uzunlamasına istediğiniz uzunlukta askıyı kesin kestiğiniz askıyı uzunlamasına dikin sonrasında gövde kısmın iki yanına dikin askı kısmını isterseniz kısa tutarak koldan geçirmeli olarak kullanabilirsiniz.

İsterseniz de uzun tutarak boğazdan geçmeli olarak tercih edebilirsiniz sizin tarzınıza kalmış sonrasında kot çantanız kullanmaya hazır aslında hayal gücünüzü kullanarak kot çantanızı daha değişik şekillerde yapabilirsiniz.

Dilerseniz kot çantanızın gövdesine parlak pullar yapıştırabilirsiniz dilerseniz değişik şekiller vererek renkli boncuklar ile figürler yapabilirsiniz. Bu işlemi ister kot çantanızın gövde kısmına ister askı kısmına yaparak çok daha tarz bir kot çanta hazırlayabilirsiniz.

Kot çanta nasıl yapılır sorusuna bir diğer alternatif ise eski kot eteğinizden yapabileceğiniz cevabını verebilirim yukarıda anlattığım işlemlerin aynısını uyguluyorsunuz sadece değişik olarak uygulayacağınız eteğinizde kesilecek bir fazlalık olmadığı için ters çevirip altını bir iki santim katlayarak dikebilirsiniz.

Aslında kot pantolondan daha kolay bir işlemdir kot etekten çanta yapmak yine aynı işlemler ile yaptığınız kot etekten çantanızı değişik işlemeler ya da pullar, boncuklar ekleyerek farklı bir hava katabilirsiniz.

Çantanıza çok değişik bir görünüm yapmak istiyorsanız kotunuzun tercih ettiğiniz yerlerine misket sararak çamaşır suyuna batırabilirsiniz. Sonrasında misketleri kotunuzdan çıkartın mavi beyaz olarak kullanabilirsiniz ya da siyah kot ile çanta yapıyorsanız bu işlemi uygulayarak siyah beyaz bir kot çanta elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap