Koray İsminin Anlamı

Yeni doğacak bebeklerini kucaklarına almak için gün sayan anne ve baba adayları aynı zamanda bebeklerinin cinsiyeti belli olunca isim telaşına kapılırlar. İsim koyarken anne ve baba adaylarının dini inançlarının dışına çıkmadan, kültürel değerlerini yansıtan isimler tercih etmek isteyebilirler. Bu sebeple bebeklerine koyacakları isim kökenini ve isim analizini araştırarak dini inançlarına ve kültürel değerlerine yakın isim koymak isteyebilirler.

Ebeveynlerin erkek bebekleri için tercih edebilecekleri Koray isminin anlamı nedir? Sorularına yanıtlayalım. Aynı anda beş farklı anlam içeriği olan bunlardan en bilindik olarak saka kuşu, ender, nadir bulunan, seyrek manalarını taşımaktadır. Bu anlamların yanı sıra Türk Dil Kurumu tarafından da ateşli, canlı hareketli kimseleri temsil etmektedir.

Türkiye’de Koray ismi yaklaşık 24.695 kişiye verilmiştir. Ülkemizde oldukça sevilen erkek isimlerinden olan ve Türkçe kökenli isimdir. Bu nedenle Koray ismi anne ve baba adaylarının yeni doğacak bebeklerine seçecekleri isim olabilir. Mana anlamında da güzel bir içeriği olan aynı zamanda Koray ismini söyleyişinde kulağa hoş gelmektedir. Son bir yıla bakıldığında ortalama olarak 200 ü aşkın Erkek bebeklere Koray ismi verilmiştir. Erkek isimleri arasında tercih sırası 280’inci sıralarında yer almaktadır.

Birçok uzman tarafından savunulan; bireye verilen isim,  sosyal yaşantısını, çalışma hayatını ve özel yaşantısını etkilemektedir. Anne ve baba adaylarının bebeklerine isim koyarken dikkatli araştırmaları ve anlam içeriklerine dikkat etmeleri uzmanlar tarafından söylenmektedir. Koray isminin kader sayısı 8 ve rengi ise mavi tonlarıdır.

Koray isminin anlamı, çabuk sinirlenebilen, sevmedikleri insanlara karşı kaba davranış sergileyendir. İş yaşantısında başarılara imza atmış ve unvan sahibi olmayı başarmıştır. Kendisinden farklı bir görüş ifade eden kişilere karşı hırs yaparken, ikili ilişkilerde sevdikleri insanlara karşı oldukça yakın davranırlar.

Yaptığı her işi önemle yapan tutumu seven mantıklı davranmak onun yapısında olan disiplinli ve yetenekleriyle çevresi tarafından takdir edilmektedir. Eleştirilmekten hoşlanmayan aşırı hırslı ve gururlu davranış sergileyen, hep ön planda olma isteği de olumsuz yönleri arasında yerini almaktadır.

İsimleri oluşturan her bir harfe özel farklı manalar yüklendiğini biliyor muydunuz? Sizler için Koray isminin harf analizi sıralamasını kısaca yapalım. İlk isim harfi olan K başarıyı yakalamış ve unvan sahibi, ikinci harfi O ise gizliliği seven manasını taşımaktadır. Üçüncü olan R harfi tereddütlü kişiyi çağrıştırmaktadır. Dördüncü harfi A enerjik ve hızlı hareket eden anlam içermektedir. Son ve beşincisi Y harfi ise geçmişte yaşadığı olayları kendine ders çıkaran manasını taşımaktadır. 

Anne ve baba adayları bebeklerine isim ararken kişilik analizlerini de araştırmak isteyebilirler. Koray isminin kişilik analizi ve uzmanların yaptığı bazı yorumları sizlerle paylaşalım. Bu ismi taşıyan kişiler doğuştan yetenekleri olan ve renkli bir karaktere sahiptirler. Koray ismini taşıyan kişiler ortama hızla uyum sağlayan, girdiği her sosyal ortamda kendini gösteren, kendini ön plan tutan, özgüveni yüksek ve sevdiklerine karşı kendinden emin davranır.

İsim araştırırken birçok anne ve baba adayları yeni doğacak olan bebekleri için tercih ettikleri isim dini inançlarına uygun olmasını isteyebilirler. Peki, Koray ismi kuranda geçer mi? Sorusunu cevaplayalım. Koray ismi kuranda geçmemektedir. Manasından dolayı dinimizce bu ismin koyulmasında bir sakınca yoktur.

Koray ismine benzer isimler araştırıldığında ilk akla gelenler Eray, Miray, Kuzey isimlerini sıralayabiliriz.  

Bazen televizyonda gördüğümüz ünlü kişilerin yaptıkları başarılardan dolayı beğenebilirsiniz. Anne ve baba adayları bebeklerine beğendikleri ünlü kişilerin ismini vermek isteyebilirler.  Koray ismine sahip olan ünlülerarasında sesiyle ve müziğiyle hayran kitlesine hitap eden Koray Avcı örnek olarak gösterilebilir. 

Koray isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Saka Kuşu.
  • 2 – Ender, Az Bulunur, Seyrek
  • 3 – Ateş Renginde Ay.
  • 4 – Ateşli, canlı, hareketli kimse.
  • 5 – İyice kor rengine gelen ay

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Koray ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Koray ismini kullanan 24.691 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Koray ismini kullanan 5.674 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Koray ismini kullanan 2.626 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Koray ismini kullanan 2.051 kişi bulunmaktadır.

Koray isminin Türkiye sıralaması

Koray en çok kullanılan 619. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 284. isimdir.

Koray ismini kullananların sayısı, son bir yılda 200 kişi artmıştır.

Koray isminin Harf Analizi

Kişiye Koray ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

Koray İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Koray ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Koray isminin anlamını gözden geçirin!

Koray İsminin Numerolojisi

Koray isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
O: on sekiz
R: yirmi bir
A: bir
Y: yirmi sekiz
TOPLAM: 82

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap