Koltuk Nasıl Yıkanır?

Koltuk Nasıl Yıkanır? Koltuklar üzerinde yanmış olan yemeklerden veya kuruyemişlerden dolayı son derece basit bir şekilde kullanabilme özelliğine sahip olmakta..

Koltuk Nasıl Yıkanır?

Koltuklar üzerinde yanmış olan yemeklerden veya kuruyemişlerden dolayı son derece basit bir şekilde kullanabilme özelliğine sahip olmaktadırlar.

Üzerine dökülen içecekler veya çocukların üzeri kirli iken oturmaları gibi sebeplerden dolayı kirlenen koltukların temizlenmesi Aslında sandığımızdan çok daha basit bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Teknik olarak koltuklar temizlenirken sadece koltukların kılıfı yani yüzey kısımları temizlenmektedir. Koltuklarımız da minderler bulunuyorsa fermuara veya çita sahip değilse bu tarz koltukların yıkanması için daha farklı işlemler uygulamanız gerekecektir.

Koltuklarınızın kılıfı Eğer ki rahat bir biçimde çıkarılabiliyor sabunu çamaşır makinasında ya da elde hiçbir problem yaşamadan rahatlıkla çıkartabilirsiniz.

Eğer yıkama talimatlarını bilmiyorsanız ve kumaşın uzun küçülmesi ile ilgili bir endişeniz bulunuyorsa koltuğun üzerinde yazan açıklamaları okuyarak rahat bir şekilde bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Koltuğun temizlenebilmesi için kumaşın görülmeyen küçük bir kısmını Öncelikle ıslatın veren çıkmaması için bu deneme testinden sonra rahatlıkla kılıfınızı temizleyebilirsiniz..

Koltuk kılıfının kumaşındaki küçülme olma ihtimali maalesef yüksek olmaktadır. Yanlış yıkamalar dan dolayı çoğu koltuk kılıfı küçülme problemi yaşıyor.

Bu durumu aşmak için yapmanız gereken şey minderlerin üzerinde yazan talimatı okumak veya satın aldığınız yere bu konuyu danışarak hangi çamaşır makinesi ayarında yıkanması gerektiğine bir karar vermenizi.

Yıkamadan önce çıtçıtları veya fermuarlı kapattığınızdan kesinlikle emin olmanız gerekiyor. Düşük sıcaklıkta ya da elde yıkama işlemi tercih ederseniz fazla çiğnemeden rahatlıkla çıkartabilirsiniz.

Daha sonra Kılıflarınızı kuruma işleminin tamamlanmasının ardından tekrardan minderlere geçirerek rahat bir şekilde temizliği sonlandırabilirsiniz.

Eğer ki temizleme bilme özelliğine sahip olmayan bir koltuk kılıfı kullanıyorsanız suyu üzerine çekme özelliğine sahip olan vakum bir halı yıkayıcı temizleyici sayesinde rahatlıkla bunu çıkartmanız mümkün hale gelecektir.

Yıkama işlemini gerçekleştirirken koltukları fazla ıslatmaya gayret gösterin.

Eğer ki pamuk veya keten gibi kumaşları yıkaya biliyorsanız bu tür malzemeler genelde bir tahta parçanın üzerinde giydirilmiş bir biçimde duracağı için kumaşın su içeren kısımlarının kurma şansı bulunmayacağı için Kürt problemi yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap