Klasik Komik Meşhur Anne Sözleri

 Klasik Komik Meşhur Anne Sözleri Anneler bazen hissettikleri merhamet ve çocukları için en iyisini isteme durumlarından dolayı sitemli cümleler söyleyebilmektedir. Anneler çocuklarına karşı kıymetli bir merhamet hissetmektedir. Çocuklarının bu dünyada en değerli varlıklar olduğunu hissederler. Her anne için çocuğu bu dünyadaki en değerli varlıktır. Anneler tarafından bu değerli varlıkların en iyi statüye sahip olması ve karakter olarak eksiksiz olması istenir.

Klasik Komik meşhur anne sözleri aşağıda sıralanmıştır. Annelerin kalıplaşmış cümleleri vardır. Evin dağınıklığı için “her yer her yerde” ifadesi, kayıp bir eşya sorulduğunda “nerede çıkardıysan oradadır” gibi cümleler söylenmektedir. Annelerimizin söylediği cümleler genellikle aynılık göstermektedir. Çocukları teselli ederken, sitemde bulunurken, severken kalıp cümleler kullanılır. Kimi zaman bu cümleler oldukça komiktir ve duyduğumuzda güleriz. Bu komik cümlelerin arkasında mutlaka ders çıkartılacak bir anlam da bulunmaktadır. Sosyal medyada ya da herhangi bir yerde klasik anne sözleri paylaşılmak istenildiğinde aşağıda sıralanmış cümlelerden biri seçilebilmektedir. Güzel sözler komik ve eğlenceli bir formda özenle seçilmiş ve sıralanmıştır.

Klasik Komik Meşhur Anne Sözleri
 Klasik Komik Meşhur Anne Sözleri

Klasik Komik Meşhur Anne Sözleri

  • Sus! Üf denmez anneye.
  • Yaptığın her güzel şeyde onun biricik evladısın ama bir hata yaptıysan! “Kime çektin bilmem ki.”
  • Biri şişman mı dedi. Bunun nedeni ben değilim annem. Bu göbek ondan bana hatıra. “Yemezsen arkandan ağlar.”
  • Annelerimizin emek verdiği her şey değerlidir hele temizlik deyince akan sular durur. “Yeni sildim basma oraya.”
  • Bir hata mı yaptın kork hemen seni evlatlıktan reddedebilir artık o bir anne değil dayıdır, teyzedir! “Anne deme bana.”
  • Ağzına ayakkabı sokar dilinin ölçüsünü almayı da bilir. Eğer ona karşı gereksiz laflar edersen. “Papuç kadar dilin var.”
  • Annelerimiz bizim mentörlerimizdir. Bize fena gaz verir. Gaz mı verir iyice ezer mi bilmem tabi. “Senin neyin eksik onlardan.”

Çocuk olmanın kurallarını ara ara hatırlatır, gerekirse savcı da hakim de o dur ve son noktayı koyup yapıştırır. “Sus!Üf denmez anneye!”

Sosyal medyayı keşfetmenin büyük hırsıyla yap der yaparız yoksa…! “Feysbuk’ta paylaştığım videoyu gördün mü ayyy çok güzel beğen onu.”

Annelerimiz her şeyimiz ama o kadar da değil diye size bazen hatırlatmak zorunda kaldığı için kullandığı cümle. “Hizmetçiniz var sanki.”

Hatalardan bahsetmiştik. Kimsenin beğenmeyeceği bir hata mı yaptın sen kime çektin çektiğin yer onun tarafı bile olamaz. “Halası kılıklı.”

O her şeyi konuşur konuşmak da hakkıdır. Unutma ayaklarının altında cennet var onun bi de cevap vermek nedir ya! “Anneye cevap verilmez.”

Dünya obezite ile mücadele derneklerinin en büyük düşmanları annelerimiz mi yoksa! “Yersin yersin hadi bi’ kaşık daha, benim hatırım için.”

Bu da bir diğeri. İyi bir şey demiş gibi yapıp, sizi azarlıyor olabilir, dikkatli olmak lazım. “Aferin aynen böyle devam et, hiç söz dinleme, aferin.”

Hep takdir edeceksiniz özellikle yemeklerimi hadsizler sizi! Her şeyi ben yapıyorum bunu benim yemeklerimden nasıl üstün tutarsın. “Evde yapsam yemezsin.”

Mistik güçleri elbette vardır, ama öfkeleriyle onlardan daha korkunç olabilirler, dikkat. “Sen toplama, ben toplamıym, kim toplasın bu odayı ecinniler mi?”

Allah seni daha nasıl cezalandırsın sen benim cezamsın iştenin kısa bir özeti. “Allah sana da senin gibi bir evlat versin de gör, ben başka bi’şey demiyorum.”

Tabi bu kız çocuklarına söylenen bir cümle. Erkek çocukları için bunun türevlerini babalarından duyabilirsiniz, ama konumuz o değil. “Anne olunca anlarsın.”

Genellikle gitmeli/kalmalı ev partilerinin baltalayıcı cümlesidir. İkna edebilirseniz aşağıdaki durumla karşılaşırsınız. “Sen gitme, arkadaşın bize gelsin.”

Hasta olup yataklara düşmekten değil, annenizin diline düşmekten korkun bence, sıkı giyinin, güzel yiyin. “Bir hasta ol da, bak o zaman ben n’apıyorum sana!”

Sen kimsin senin yeteneklerin ne ben olmasam sen bir hiçsin demek de neymiş efendim. Canından bir parça olduğunu da hatırlamamızı ister. “Ohh iyi ki doğurmuşum!”

Her anne doktordur, biyolog, farmolog, ürolog hepsidir bunu sakın unutma aklını alır yoksa çünkü aynı zamanda nörologdur. “Terli terli oturma çabuk değiştir üstünü.”

Babanız kızmıyor olabilir, bu genellikle olaydan belki de hiç haberi olmayacak olan babanın varlığıyla tehdit etme yöntemidir. “Akşama geç kalma bak baban kızıyo.”

Tıbbi konuda sınırsız bir bilgi ileri görüşlülük sayesinde bizim sağlığımızı düşünür ve şu lafı söyler artık onu yapmaktan başka çaremiz kalmaz. “Ayağına çorap giy.”

Bu evde bir de baba olacaktı doğru! Gümrüğün son kapısıdır ama ara sıra sorumluluğu kendinden atmak için midir bilinmez şu güzel deyişi söyler! “Ben bilmem, babana sor.”

Hafıza geliştiren cümleleriyle sizi geçmişe götürür, flashback tekniğiyle kaybettiğiniz ürünü en son koyduğunuz yeri hatırlatır. Öyle süperlerdir. “Nereye koyduysan oradadır.”

Evde oturmaya devam edemeyeceksin evlenmelisin ayrıca ben kimi istersem onunla evleneceksin demenin sizi de ikna etmenin en güzel cümlesi. “Ayşe hanımın kızı çok güzel hem de okumuş.”

Odada ikinizden başkası yokken sizi boşluğa şikayet edebilir eğer siz onu dinlemez muhatap almazsanız boşlukla sizin hakkınızda konuşabilir. “Bak hiç beni dinliyo mu? Kime diyom ben?”

Sizi yüceltirken alt metinde yerebilme yeteneğine sahiptir. Siz farketmezken lafı çoktan yemiş, tribi sindirmişsinizdir. “Tabi çocuğum, biz hiçbir şeyi bilmeyiz, her şeyi siz bilirsiniz.”

Gerçekten Merve’lerde misiniz yoksa anneyi kandırmanın peşinde misiniz, bu yöntemle açığa çıkar, aman diyelim, dikkat. “Merve’nin, Merve’nin annesinin, babasının, evinin telefonlarını yaz.”

Tabii ki bir anne klasiği, sokakta siz hariç herkesin gangster, sapık, katil, böbrek hırsızı, mafya babası olduğunu düşünüyor, sanırım anne olunca anlarız bunu. “Ben sana değil çevreye güvenmiyorum.”

5N1K’ yı ilk bulanın ergen evlat sahibi bir anne olduğunu biliyor muydunuz? Bilemezsiniz çünkü biz uydurduk ama olsa olurmuş. “O fotoğraftaki kim? Nerden arkadaşın? Nerde okuyor? Annesi ne iş yapıyor?”

Yeni dönemi anlamıyorlar, anlamayacaklar. Uğraşmayın. O yırtık pırtık şeyleri onun gözünün önünden kaldırın, az hanım hanımcık, bey beycik giyinin. “Ne modasıymış bu böyle? Yırtık pırtık dolaş modası mıymış?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap