Kivi Nasıl Yumuşatılır?

Zengin besin değeri ve iç elinde bulundurduğu yüksek C vitamininden dolayı her mevsim bulunabilen gibi sindirim problemlerinden soğuk algınlığı şikayetlerini n..

Zengin besin değeri ve iç elinde bulundurduğu yüksek C vitamininden dolayı her mevsim bulunabilen gibi sindirim problemlerinden soğuk algınlığı şikayetlerini ne kadar birçok alanda onlarca faydaya sahip olan çok özel bir meyve..

Mevsiminde toplandığı takdirde kivi çok uzun süre bozulmadan dayanabilen özelliklere sahip bir meyve olmaktadır birçok meyvede olduğu gibi kivinin de içerisindeki besin değeri açısından en önemli bölümünü kabuk kısmı oluşturur.

Soyma esnasında kivi kabuğu ne kadar ince olursa olsun besinler açısından zengin kısmı genellikle çöp kısmına gidecektir Bu durumun önüne geçebilmek için kivi soymak için üç kısımdan kesip kaşık yardımıyla uymak yapmanız gerekiyor.

Kivi nasıl yumuşar ?

Olgunlaşan kiviler toplandıktan sonra 4 aya Varan süreler boyunca saklanabilir. Ulaştırma için tercih edilen en pratik yöntemlerin başında ki başka bir meyve ile beraber saklamak gerekir Çünkü gibi poşetin içerisinde birkaç tane elma eklendiği zaman 12 gün sonraki bilirim daha yumuşak hale geldiğini net bir şekilde görebilirsin.

Muz da aynı şekilde Elma ile beraber saklandığında Olgunlaşma süreci tamamen kısaltılmış olmak.

Sebze ve meyveler toparlandık Tan sonra oksijen alma ve karbondioksit üretmeye mutlaka devam eder bu süre zarfı içerisinde meyveler olgunlaşır ve yaşlanmaya başlar.

Soğuk hava depolarında ortamdaki oksijen seviyesi azaltılarak karbondioksit oranı yükseltilir Olgunlaşma ve yaşlanma süreci kontrol edilerek Bu sayede besinler çok daha uzun süre saklanabilir.

Kivi gibi besin değeri son derece yüksek olan bir gıdanın uzun süre saklanması hem bulunmadığı mevsimlerde tüketebilmek için sizlere fayda sağlar hem de dayanıklı bir vücut yapısının oluşturulabilmesi için ciddi anlamda fayda sağlamaktadır.

Tüm bu özelliklerine dikkat ederek çiviyi uzun süre saklamaya çalışırsanız Sizlerde bulunmadığı mevsimlerde rahat bir şekilde kiviyi saklayabilir ve tüketebilirsiniz. Insan sağlığına çok fazla Özellikle de arttığından dolayı gibi her mevsim tüketilebilir Sen çok dayanıklı bir vücut yapısı inşa edilmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap