Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Öğretmenler öğrenciler ve kitap okumayı seven herkes kendini geliştirmeye ve öğrenmeyi seven insanlar olmaktadırlar. Bu sebeplerden ötürüdür ki kitapların Bu k..

Öğretmenler öğrenciler ve kitap okumayı seven herkes kendini geliştirmeye ve öğrenmeyi seven insanlar olmaktadırlar. Bu sebeplerden ötürüdür ki kitapların Bu kişiler için değeri çok ayrıdır gerek ders çalışırken gerek de Kendi başlarına keyif almak için Roman okumayı sürdürürken onlara yardımcı olabilecek bir önemli araç daha bulunmaktadır.

Bu önemli aracın Başında tabi ki kitap ayraçları gelmektedir kitap ayraçları kitapçılardan kırtasiyelerden veya kitapların içerisinde zaman zaman kendiliğinden de temin edilebiliyor. Onunla beraber istediğiniz takdirde Evinizdeki malzemelerden kendi zevkinize ve tarzınıza uygun olan kitap ayraçlarına kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Kitap ayracı yapmak sanıldığı kadar zor bir iş değildir elinizde bulunan genel malzemelerin çeşitli araçlarda kullanılması mümkündür. Genel olarak makas cetvel ya da benzeri boyalar kullanılarak kendi ellerinizle zevklerinize göre rahatlıkla bir ayraç oluşturabilirsiniz.

Öncelikle ayraç yaparken istediğiniz şekil ve kalıbı bulduktan sonra size lazım olacak diğer renklendirici fon yapıcı ürünleri bulmanız gerekiyor. Çeşitli renk verecek olan kalemler ve bu alanda kullanacağınız fon kartonlar işinize yarayacaktır.

Kullanılacak malzeme dikkat etmemiz gerekiyor çok kalın olmaması gerekir

. Aynı zamanda çok ince de olmamalı Çünkü çabuk deforme olabilir burada boyun önemi ise kitabı uygun olmalıdır kitaplar ortalama 20 santim ve 15 santim civarında olduğu için bu durumu göz önünde bulundurarak kitap ayracının boyutuna ayarlarsanız daha avantaj de sonuçları ortaya çıkarmış olursunuz.

İhtiyacınız olan malzemeler sırasıyla makas yapıştırıcı ve çeşitli renk ve fonlarda kartonlardan oluşmaktadır.

Bunların hazırlığını gerçekleştirdiniz zaman geriye kalan tek şey kendi Hayal gücünüzü kullanarak istediğiniz şekil ve kalıplarda kendiniz için kitap ayracına oluşturmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap