Kirpik Lifting Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kadınların daha güzel görünmek için yaptığı lifting işlemi ile kirpikler daha uzun bir hale geliyor. Kullanımında püf noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Kirpik lifting nedir? Son dönemlerin en popüler güzellik uygulamalarından biridir. Kadınlar arasında hızla yayılan bu uygulama kirpik kaldırma olarak da biliniyor. Kirpiklere hacim kazandırmakla kalmayıp daha bakımlı ve sağlıklı kirpiklere sahip olmanızı da sağlıyor. Özellikle cılız ve seyrek kirpiklere sahip kişiler için çare olabilecek bir uygulama olduğunu söylememiz doğru olacaktır.

Elbette kirpik liftingini yaptırmak için belli şartları da taşıyor olmak gerekiyor. En başta bu işlem için vücudunuzun alerjik reaksiyon gösterip göstermediğini bilmeniz gerekiyor. Aksi halde sağlığınız için zararlı olabilir.

Genel olarak kirpik için zararı görülmeyen liftingi yaptırmadan önce ve sonrasında dikkat etmeniz gereken birtakım durumlar da mevcut. Bu yazımızda sizlere bu konularda bilgi vereceğiz. Sizler de bakımlı ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak istiyorsanız alanında uzman kişilere kirpik lifting işlemi yaptırabilirsiniz.

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Son dönemlerde özellikle kadınlar arasında kirpik lifting nasıl uygulanır sorusu merak uyandırıyor. İşte kirpiklere uygulanan liftingin nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgiler şunlar:

Kirpiklere lifting uygulamasında önemli ilk nokta kirpiklerin uzunluğudur. Uzunluğa göre kirpiklere yapıştırılan pedler farklılık gösterir. Pedler S-M-L olarak ayrılır ve kirpiklere yapıştırılarak işleme başlanır.

Ardından kirpikler birbirinden tek tek ayrılır. Temiz bir cımbız yardımı ile yapıştırılıp kirpikler kıvrık hale getirilir. Bu işlemin ardından 1 numaralı bakım ürünü devreye girer. Bu ürün kirpiklere sürüldükten sonra 15 dakika kadar bekletilir. Bu işlem sonucunda da keratin bakımı yapılır.

Keratin işleminden sonra bekleme süresi 20 dakikadır. Daha önce yapıştırılan pedler çıkarılır ve son aşama bakım ürünü kirpiklere sürülerek işlem sonlandırılır.

Kirpik Lifting Kirpiklere Zararlı mı?

Kirpik lifting uygulaması ile kirpikler belli bir süreye kadar hacimli ve daha uzun görünür. Bu uygulama doğal kirpiklerin köklerine uygulanır. Bir nevi kirpiklere uygulanan keratin bakımıdır.

Kadınlar arasında yaygınlaşmaya başlayan bu uygulamayı hem sosyal medyada hem de gündelik yaşatımızda sıklıkla duymaktayız. Kirpik lifting nedir sorusuna cevap arayan kişiler kirpik liftingin zararlı olup olmadığını da araştırmaktadır.

Kirpik liftingi uygulamasının bilinen herhangi bir zararı yoktur. Ancak kurallarına uygun bir şekilde, titiz bir ortamda ve uzman kişilerce yapılması zararını en aza indirecektir.

Hangi Durumlarda Kirpik Lifting Uygulaması Yapılır?

Kirpik lifting nasıl bir işlem diye merak edenler hangi durumlarda bu liftingin uygulandığını da araştırıyor. Seyrek ve az hacimli kirpiklere sahip kişiler bu uygulamayı tercih ediyor. Böylece kirpiklerin yapısı da gözle görülür şekilde değişmiş oluyor. Siz de kirpik liftingiyle göz kamaştıracak kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Daha önce kirpiklere uygulanan lifting için keratin görevi gördüğünü söylemiştik. Lifting sadece kirpiklerin hacmini yoğunlaştırmakla kalmıyor aynı zamanda bakım da yapıyor. Kirpiklerin bakıma ihtiyacı olduğunu düşünenler için ideal bir çözüm olacaktır.

Makyaj malzemesi olarak kullanılan maskaranın kirpikleri daha uzun ve hacimli göstermek için kullanıldığını biliyoruz. Ancak lifting işlemi neticesinde maskaradan kurtulmuş olacaksınız ve kirpikleriniz daha doğal bir görünüm kazanacak.

Kirpik Lifting İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer bu lifting uygulamasını yaptırmak istiyorsanız cildinize zarar verecek maddelerin kullanılmaması gerektiğini de bilmeniz gerekiyor. Bilinçsizce yapılan kirpik lifting işlemi alerjik sonuçlara sebep olabilir ve sağlığınızı tehlikeye atabilir. Ayrıca bu işlemi yaptırmak istiyorsanız kesinlikle hijyenik ortamlara sahip klinik ve güzellik merkezlerini tercih etmelisiniz.

Lifting için kullanılan malzemelerin de temiz ve size özel olmasına dikkat etmelisiniz. Alanında uzman ve titiz  kişilere emanet edeceğiniz kirpikleriniz daha sağlıklı ve bakımlı hale gelecektir. Kirpik lifting zararları nelerdir derseniz sık aralıklarla bakım yapılması gereken bir işlem olmasının yanı sıra var olan kirpik köklerinde de dökülmelere neden olabiliyor.

Kirpik Lifting Fiyatları

Kirpik lifting hakkında bilmeniz gerekenleri yukarıda anlattık. Bu lifting hakkında merak edilen konulardan biri de ne kadar fiyata yapıldığıdır. Kirpik lifting ne kadar sorusuna yanıt arayanlar birkaç seçenekle karşılaşmaktadır.

Kirpiklere uygulanan liftingin fiyatını belirleyen pek çok unsur bulunmaktadır. Bu unsurlar arasında uygulamanın yapıldığı klinik ya da güzellik merkezinin ünü yer almaktadır. Aynı zamanda merkezin bulunduğu lokasyon, çalışan sayısı da etkilidir.

Kirpik lifting fiyat etkileyenlerden unsurlardan biri de kullanılan malzemelerin kalitesidir. Ne kadar kaliteli malzeme kullanılırsa fiyat da o oranda artmaktadır. Siz de kirpiklerinize lifting yaptırmaya karar verirseniz bütçenize uygun olan merkezi seçebilirsiniz. Daha önce yaptıranların yorumlarını dinlemek de sizin için önemli bir yol olacaktır. Kirpik lifting İzmir gibi büyükşehirlerde oldukça yaygın yapılan bir işlemdir.

Alacağınız kirpik lifting seti ile, bu işlemi evde kendiniz de yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap