Kırat İsminin Anlamı

kirat-isminin-anlami-66883

Kırat İsminin Anlamı

Anne baba telaşı olma zamanlarının içine giren her çiftin yaptığı ilk araştırmalardan birisi olan çocuklarına verecekleri ismi araştırmak aileler için bir hayli önemli bir hal almış durumda. Çocuklarına verecekleri ismin anlamını ve nelere hitap ettiğini öğrenmek isteyen aileler bu konuda çok fazla araştırma yapmaya başlıyorlar. Bu yazımızda Kırat isminin anlamı nedir? Sorusunu yanıtlayacağız.

Kırat isminin TDK’deki anlamı ise iki farklı şekilde tanımlanmıştır. Bunlardan ilki, Elmas ve zümrüt gibi diğer değerli taşların tartısında kullanılan ölçü birimi anlamına gelmektedir. İkinci bir anlamı ise, Nitelik ve değer olarak tanımlanmıştır. Anlamları bu şekilde olan ve genellikle çok sık rastlamadığımız Kırat isminin harf analizi şu şekildedir; K harfi: Bu harf kariyer ve unvan sahibi anlamlarına gelmektedir. Bu harften bulunması genel olarak iyi anlamı ile yorumlanır. I harfi: Duyuları gelişmiş ve sezgisel gücü kuvvetli anlamlarına gelmektedir. Ayrı olarak sanatsal kişilikli bireyler anlamına gelir ve bu harften bulunması sakınca teşkil etmez olarak yorumlanır. R harfi: Akılcı ve sert bir yapıdaki insan anlamına gelmektedir. Lider özellikleri gelişmiş anlamı da taşımaktadır. Bu harfin bulunması iyi olarak yorumlanır. A harfi: Bir iş ya da herhangi bir eyleme başlamak için atılgan ve enerjik olma durumu anlamına gelmektedir. Bu harften iki taneden fazla bulunması kötü olarak yorumlanırken, iki taneye kadar iyi olarak yorumlanır. T harfi: Hayal kurmayı seven anlamlarına gelmektedir. Bu harfin bir diğer anlamı ise tembel olarak yorumlanır. Bu harften bulunması ya da bulunmaması fark etmez olarak yorumlanır.

Harf analizi bu şekilde olan Kırat isminin kişilik analizi ise şu şekildedir; Bu insanlar özgürlüklerine düşkün olarak bilinirler. Özgürlükleri için her türlü çabayı sarf eder ve bunun için mücadele ederler. Hayalperest bir kişiliği olan bu isim sahipleri, hayalleri için yeteri kadar motive olurlarsa hayallerinin peşinden giderler ancak eğer hayalleri onları yeterince motive etmez ise tembel bir kişilik sergileme durumları görülür. Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi çok seven bu isim sahipleri sürekli olarak yeni kültürler ve yerler tanımaya meraklı olarak yorumlanırlar. Cesaretli bir karakter özelliği gösterirler. Kendilerine karşı haksızlığa gelemezlerken diğer insanlara karşı yapılan haksızlık da onları rahatsız eden bir durum halini alır. İnsanları ikna etme kabiliyetleri oldukça yüksektir. Bu işte usta sayılırlar. Güzel ve iyi şeyleri kendileri için toplamayı ve bunları edinmeyi çok severler. Kendilerine değer verir ve kendileri için sürekli en iyisine uğraşırlar. Sıkıntılı ve can sıkıcı konulara gelemezler, gerilmekten hoşlanmazlar. Bu sebepten dolayıdır ki kendilerini sıkıntıya sokabilecek ve onları rahatsız edebilecek herhangi bir konu hakkında uzak dururlar ve bu konuda temkinli davranırlar. Kendilerini sıkıntıya sokmak istemezler. Hayat amaçlarından sapmamaya çalışırlar ve bunun için gerek iş gerekse özel hayatlarını yeniden tasarlayabilir ve değiştirebilirler.

Kırat ismine sahip ünlüler araştırmamızda ise herhangi bir ünlü isme denk gelemedik. Bunun sebebi bu ismin çok kullanılmamasından kaynaklı olabilir. Bu isim için bir diğer önemli sorulardan biri ise dini boyuttadır. Kırat ismi caiz mi sorusu bildiğiniz üzere, İslam dinine göre kullanılmasında sakınca olan ve kullanılmasında sakınca bulunmayan isimler bulunmaktadır. Bu isimler arasında Kırat isminin hangi listede olduğu merak konusudur. Kırat isminin kullanılmasında bir sakınca yoktur yani caizdir. Ancak sizler yine de bu ismi kullanmadan önce iyice bir araştırınız. Kırat ismine benzer isimler araştırmamızda ise; Kıran, Kıvanç gibi isimler öne çıkmıştır.

Kırat isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Çam Türünden, Yatay Dallı, Kerestelik Bir Orman Ve Süs Ağacı
  • 2 – Elmas, zümrüt gibi değerli taşların tartısında kullanılan ölçü birimi.
  • 3 – Nitelik, değer

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Kırat ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Kırat ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Kırat ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Kırat ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Kırat ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Kırat isminin Türkiye sıralaması

Kırat en çok kullanılan 11768. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 6630. isimdir.

Kırat ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Kırat isminin Harf Analizi

Kişiye Kırat ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Kırat İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Kırat ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Kırat isminin anlamını gözden geçirin!

Kırat İsminin Numerolojisi

Kırat isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
I: on bir
R: yirmi bir
A: bir
T: yirmi dört
TOPLAM: 71

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap