Kevser İsminin Anlamı

Kevser İsminin Anlamı Nedir?

Bu isim eski yıllardan beri günümüzde de dahil olmak üzere oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta ve kız çocuklarına koyulmakta olan bir isimdir. Buna rağmen yine de Kevser isminin anlamı konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler vardı.

Bu neden ile Kevser isminin anlamını araştıran kişiler de oldukça fazladır. Peki, Kevser isminin anlamı nedir?

Öncelik ile Kevser isminin TDK’deki anlamı aydınlatılmalı. Kevser ismi, cennette var olduğuna inanılan havuz, çeşme ya da ırmak anlamına gelmektedir.

Bunun dışında söylem olarak Kevser ismine benzer isimler de mevcut olmaktadır. Bu isimler: Kevkeb, Kevkep, Kevar, Kövser, Gülümser, Gülser, Ayser, Güleser, Müyesser, Canser ve Müesser şeklinde sıralanabilir. Ayrıca; Kenter, Keyfer, Kebuter, Kader, Kamer, Kibar, Kamber, Kuhsar, Kişver ve Kutsalar isimleri de Kevser ismine benzeyen isimler arasında yer almaktadır.

Bunun yanı sıra Kevser ismine benzeyen erkek isimleri de mevcut olmaktadır. Bunlar: Kevni, Kevkeb, Keven, Eser, Kevni, Yase, Enser, Canser, Kayser, Keskiner, Kemter, Kezer, Keyfer ve Kelenter şeklinde sıralanabilir.

Bu isim ile alakalı olarak, Kevser ismine sahip olan ünlüler de söylenebilir. Bu isimler: Ünlü şarkıcı Kevser Avcı, ünlü marka sahibi Kevser Sarıoğlu, ünlü şair, yazar, oyuncu ve gazeteci olan Kevser Atay örnek olarak verilebilir.

6 harften oluşan Kevser isminin harf analizi şu şekildedir: İlk harf olan “K” hayatında hem de aşk hayatında başarılı olabilen karakter yapısı olarak bilinir. Aynı zamanda yaratıcı zekaya da sahiptir. İkinci harf olan “E” ise ruhsal dünyası karışık bir kişi anlamına gelmektedir. Ani inişli çıkışlı bir yapısı olduğu söylenebilir. Sevinç ve üzüntüyü aynı anda yaşayabilen karaktere sahiplerdir. Rahatsız oldukları konular minimum düzeydedir ve bu neden ile insanlar ile iyi anlaşabilmekteler. Ayrıca sorunlardan kurtulmak için sürekli mücadele edebilme yapısına sahip olmaları ile de bilinirler.

Üçüncü harf olan “V” harfi ise içine kapanık ve umursamaz anlamı taşımaktadır. Ayrıca etrafında olup bitenler bu kişiyi pek fazla etkilemez de denilebilir. Dördüncü harf olan “S” harfi ise hayal kurmayı seven bir kişilik özelliği anlamı taşımaktadır. Hayalperest bir kişilik özelliğine sahip olunduğu anlamına da gelmektedir. Bu kişiler hayal durumlarında abartıdan çekinmez. 

Beşinci harf olan “E” ruhsal dünyası karışık bir kişi anlamına gelmektedir. Ani inişli çıkışlı bir yapısı olduğu söylenebilir. Sevinç ve üzüntüyü aynı anda yaşayabilen karaktere sahiplerdir. Rahatsız oldukları konular minimum düzeydedir ve bu neden ile insanlar ile iyi anlaşabilmekteler. Ayrıca sorunlardan kurtulmak için sürekli mücadele edebilme yapısına sahip olmaları ile de bilinirler. Altıncı ve son harf olan “R” ise tereddütlü bir kişi olabileceği anlamına gelmektedir. Karar verirken oldukça kararsız kalır ve bu durum artık hayatının bir parçası haline gelebilir.

Kevser isminin anlamı, harf analizine göre tahmini olarak yanılma payı ile beraber bu şekilde söylenebilir.

Kevser isminin kişilik analizi ise şu şekildedir: bu isme sahip kişiler sabırları ve üretken kişilikleri ile bilinirler. Kısa zamanda başarıya ulaşabilme kabiliyetleri vardır. Araştırmayı seven, pratik ve yetenekli kişiler oldukları da söylenebilir. Duygu ile alakalı konularda ne yapacaklarını bilemeyen yapıları vardır. Sağlıklarına oldukça dikkat etmektedirler ve düzenli kişilerdir. Bunu dışında verdikleri sözü tutmak ve güzel giyinmek konularında da titizdirler.

Kevser adı Kur’an-ı Kerim’de geçmektedir. Bu neden ile Kevser ismi caiz mi sorusunun cevabı da otomatik olarak evet olmaktadır.

Çeşitli isim analizleri sonucunda da güzel bir tablo çizen bu isim gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Kevser isminin anlamı güzel kapılara çıkmasından dolayı tercih edilebilir.

kevser-isminin-anlami-73996
Kevser İsminin Anlamı

Kevser isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 9 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kanı Sıcak, Kanı Kaynayan
  • 2 – Nil Irmağı’Nın Ta Kendisi
  • 3 – Cennette Bir Nehrin Adıdır. Ayrıca Hikmet, İlim Demektir.
  • 4 – Maddi Ve Manevi Çokluk, Kalabalık Nesil.
  • 5 – Kuran-I Kerimde En Kısa Sure.
  • 6 – Kur’an-ı Kerim’in bir suresi.
  • 7 – Cennette bulunduğuna inanılan bir ırmak.
  • 8 – Cennette bir havuzun adı, Kevser havuzu.
  • 9 – Kur’an-ı Kerim’de 10

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Kevser ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Kevser ismini kullanan 54.714 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Kevser ismini kullanan 7.899 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Kevser ismini kullanan 2.793 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Kevser ismini kullanan 1.903 kişi bulunmaktadır.

Kevser isminin Türkiye sıralaması

Kevser en çok kullanılan 317. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 165. isimdir.

Kevser ismini kullananların sayısı, son bir yılda 696 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Kevser isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Kevser isminin Harf Analizi

Kişiye Kevser ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Kevser İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Kevser ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Kevser isminin anlamını gözden geçirin!

Kevser İsminin Numerolojisi

Kevser isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
E: altı
V: yirmi yedi
S: yirmi iki
E: altı
R: yirmi bir
TOPLAM: 96

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap