Kervan İsminin Anlamı

Kervan İsminin Anlamı

Çoğu zaman isimlerin anlamları hep merak konusu olmuştur. Çoğu anne babalar çocuklarına güzel anlamlı ve bir o kadar da duyulmamış olmasını seçmeye çalışırlar. Bunlar dan biride kervan isminin anlamıdır . Kervan isminin anlamı nedir olarak birçok araştırma yapılmaktadır. Kervan ismi farklı bir isim olarak geçmektedir. Pek duyulmayan isimler arasında olması nedeniyle anne ve babaların erkek çocuklarına düşündüğü isimler arasındadır. Kervan ismi kökeni Farsça dan gelmektedir.

Kervan isminin anlamı çok eski yıllarda deve, at ve eşeklerle ticaret veya yerleşim alanı değişikliği bir konumdan diğer konuma taşınmak amacı ile çıkılan toplu şekilde giden kafileye verilen isimdir. Toplu halde hareket edilmesine verilen bu isim gidilen yolun hayırlı bir yol olması anlamına gelir. Kervan isminin TDK anlamı ticaret amaçlı uzak yerlere taşınan yük hayvanlarının oluşturduğu, hayvanı katar anlamına gelmektedir.

Kervan isminin anlamı, merak edilen isimler arasındadır. Kervan ismi erkek çocuklara konulabilen farsça kökenli eskilerden bugüne kadar Türkiye’ de de kullanılan bir isimdir. Kervan ismi caiz‘ mi olarak bakıldığında kervan ismi konulmasında hiç bir sorun yoktur konulabilir isimler arasındadır. Kervan ismi Kur’an’ da geçmeyen isimler arasındadır.

Kervan isminin analizi; Kervan ismini taşıyan kişiler sıcakkanlı oldukları için arkadaş bulmakta zorluk çekmezler. Duygusal bir yapıya sahip olduklarından romantik ve ince fikirleri vardır. Tatlı dilli olarak bilinen kişiler insanlarla iletişimi yüksektir. Maddiyata önem vermezler her daim maneviyat daha ön plandadır. Rahatlarına aşırı düşkünlükleri vardır. Aşk insanı olarak bilinen bu kişiler sevmeyi her zaman ön planda tutarlar. Dürüst olduklarından eleştiri yapılmasını pek sevmezler.

Kervan isminin anlamı sakin sessiz, duygusal bir yapıya sahiptirler. Yumuşak başlı yoğun güzel duygulara sahip şefkatli, merhametli, empati kurabilen, uyumlu, fedakar, yalnızlığı seven, hayal gücü yüksek, inançlı, esnek ve romantik olarak bilinmektedir.

Kervan isminin kişilik analizi; Kervan isminin anlamı ve kişilik analizi dediğim dedik insanlardandırlar. İnatçı yapıları ilk anda anlaşılmayan insan türleri arasına girmelerine sebep olur. Normal zamanlarda aşırı düşünceli insanlarla arasında sıkı bağlar kurabilen ilişki durumunda sakin ve romantik kişiler arasındadır. İş hayatında oldukça çalışkan ve hırslılardır. Planlı ve programlı yaşamayı tercih eden disiplinli kişilerdir. Çok çalışmaları her daim en zirveye ulaşmalarını sağlar.

Kervan isminin anlamı başarılı olmayı her daim çok sever. Sıkıntılardan kurtulmak için sonuna kadar mücadele eder. Enerjik, atılgan ve sağduyulu olması nedeniyle herkesin çok sevdiği kişiler içindedir. Çoğu zaman insanlardan uzaklaşmayı sakin bir hayat yaşamayı tercih eder.

Kervan ismine benzer isimler kız ve erkek çocuklarında oldukça fazladır. Kervan ismine benzer kız isimler, Keriman, Kerime, Keramet, Kerra, kerenay, Berivan, Elvan, Revan, Sevan, Keyvan, Keziban, Kezban, Keyhan gibi isimler kız çocuklarına uyumlu isimler içerisindedir. Kervan isminin anlamı içerisinde olan uyumlu erkek isimleri ise şu şekildedir.

Kervan ismine benzer erkek isimleri Kerim, Kerimhan, Kerem, Keramettin, Kerami, Keram,Kenan ,Keyan ,Keyhan, Keleşhan, Kaan, Kamuran, kahraman, Keramettin, Kayhan, Kutbettin gibi isimler benzer isimler arasındadır.

Kervan isminin anlamı kervan ismi olan kişilerin fiziksel özellikleri gamzeli, kalın dudaklı, yuvarlak ve koyu renkli gözlü, yüz hatları orantılı ve zariftir. Kemerli buruna sahiptir. Kalın seslidirler. Türkiye de kervan ismi ve benzer 6837 kişide bulunmaktadır. Kervan ismi erkek olarak 3424 kişide kullanılmıştır.

kervan-isminin-anlami-26386
Kervan İsminin Anlamı

Kervan ismine sahip ünlüler bulunmaktadır.

Kervan isminin anlamı pek duyulmayan isimler içinde olması nedeniyle ünlü veya oyuncuların tercih ettiği isimler içerisinde değildir. Kervan ismini dizi veya sinemada da karakter ismi olarak kullanılmayan bir isimdir.

Kervan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Uzak yerlere yolcu ve ticaret eşyası taşıyan yük. hayvanı katar.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Kervan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Kervan ismini kullanan 66 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Kervan ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Kervan ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Kervan ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.

Kervan isminin Türkiye sıralaması

Kervan en çok kullanılan 6837. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3424. isimdir.

Kervan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Kervan isminin Harf Analizi

Kişiye Kervan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Kervan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Kervan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Kervan isminin anlamını gözden geçirin!

Kervan İsminin Numerolojisi

Kervan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
E: altı
R: yirmi bir
V: yirmi yedi
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 86

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap