Keratin Botox Nedir, Ne İşe Yarar? Saça Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Saçlarınıza sürekli fön yapmaktan sıkıldıysanız keratin botox imdadınıza yetişiyor. Dalgalı saç birçok yüz tipine gitse de düz modeller de çok güzel görünmeyi sağlıyor. Keratin botox yaparak saça zarar vermeden sürekli fön çekilmiş bir hava katabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde, saçlarınızın dip noktasından başlayarak en uçlarına kadar bakım yaptırabilirsiniz.

Keratin Botox Nedir Ne İşe Yarar?

Saç bakımı konusunda uzman isimler keratin botox için şu şekilde açıklama yapmışlardır: Bu yöntem her ne kadar saçları dümdüz yapsa da saçlarınızın farklı şekillere girmesine de destek olur. Eğer saçlarınız; bakımsızlıktan, kirli havadan, yaştan veya çeşitli faktörlerden dolayı yıpranmışsa keratin botox yenilenmelerini sağlar. Elektriklenme, kadınların en sevmediği şeylerdendir, bazen kirden dolayı da kabarmalar yaşanabilir. Bunları önlemek ve saçların daha parlak olması bu botox ile mümkündür. Her ne kadar saçları büyüleyici bir güzelliğe çevirse de bazı kişilerde istenmeyen etkilerin görülmesine neden olabilir.

Keratin Botox Saça Ne Gibi Faydalar Sağlar?

  • Saç diplerimizdeki proteinler zamanla pasif hale gelir, keratin botox ise onları tekrar çalıştırır ve saçların çok canlı görünmesini sağlar.
  • Bazı saç tiplerine istediğiniz şekli veremezsiniz, bu yöntem sayesinde istediğiniz şekli kolay şekilde verirsiniz.
  • Saçlar zamanla kurur ve neme gereksinim duyar. Böylece saçlarınızın sönüklüğü gider ve parlamaya başlar.
  • Bu yöntemin saçların derisine olumsuz bir etkisi olmadığı için dökülme gibi sorunların görülme ihtimali düşüktür.
  • Keratin botox, saçları kökten tedavi ederek kırıkların da geçmesine yardımcı olur.
  • Zayıf saç telleriniz eskisi gibi kuvvetlenir ve daha da gürleşir.
  • Saç tipleri kuru olanlar elektriklenme sorunu yaşanıyorsa nemlendirme özelliği sayesinde taramada zorluk çekmemenizi sağlar.

Keratin Botox Saça Zararlı mıdır?

Keratin botox, kimyasal barındırmadığı için bilinen bir zararı yoktur. Bu yüzden herkesin güvenerek tercih ettiği, sağlıklı bir bakımdır.

Tabii, zararlı değil yazısını okuduktan sonra sürekli bu bakım yapılmamalıdır. Eğer bağımlılık haline getirirseniz saçlarınız daha kötü bir hal alabilir.

Keratin Botox Fiyatı Ne Kadar?

2022 yılına yeni girdik sayılır. Geçtiğimiz sene 400-500 TL aralığında bir fiyata sahipti. Evde yaptırmak yine yakın ücretlere mümkündür. Ama kuaförde bu fiyatlar 1500 TL’ye hatta mevkisine göre daha fazla olabilir.

Evde Keratin Botox Nasıl Yapılır? Püf Noktalar Nelerdir?

Kuaförde keratin botox biraz fazla maliyetli olabilir. Evde de kolayca yapılır. Dikkat etmeniz gereken ise satın alacağınız keratinin güvenilir, bilindik bir marka olmasıdır. Yorumları inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

Keratin yapmadan önce saçlarınızı güzelce temizleyin. Daha önceden saçta kalan farklı kimyasalların arınmasını sağlamanız gerekir. Satın aldığınız keratin üzerinde nasıl yapılır hakkında bir yazı vardır. Keratini kağıtta yazan şekilde hazır hale getirdikten sonra temiz saçlarınıza uygulamaya başlayın.

Saçların her bir teline uyguladıktan sonra bone takabilirsiniz, 40 – 50 dakika bekletmeniz yeterlidir. Bu süreç tamamlandıktan sonra çok kaynar olmayan su ile durulayın. Keratin botox sonrası hızlı etki için fön uygulayabilirsiniz. Keratin botox sayesinde 90 – 120 gün düz saçlara sahip olabilirsiniz.

Keratin botoks sonrası saçlarınıza eskisi gibi çok su değirmeyin. Her gün hatta günde 2 defa duş alıyorsanız saçlarınızı bir süre yıkamayın. Kullanılan su klor – tuz içermemelidir. Bu gibi durumlar varsa keratin botox bahsettiğimiz kadar etkili olmaz ve kısa sürede saçlarınız eski haline dönebilir.

Keratin botoksun püf noktası abartılmamasıdır. Her ay yaparsanız saçlarınız zarar görebilir. Evde uygulama için marka seçimi önemli. Kuaförde yaptıranlar da marka sormadan yaptırmasınlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap