Keleş İsminin Anlamı

keles-isminin-anlami-50139

Keleş İsminin Anlamı

Anne baba adayları bebekleri doğmaya yaklaştığı zaman heyecanla isim araştırması yapmaya başlıyorlar. Keleş isminin anlamı nedir? de merak edilenler arasında bulunmaktadır. Dilerseniz biran önce sizlere Keleş ismini tanıtalım.

 Keleş isminin TDK’deki anlamı ilk olarak güzel, yakışıklı kimse olarak geçmektedir. İkinci olarak TDK’ye göre anlamda ise Keleş ismi bahadır, yiğit ve cesur anlamları taşımaktadır. Keleş isminin kişilik analizi ise şu şekildedir; Keleş ismi genel olarak erkek ismidir ve kız çocuklarında rastlandığı henüz görülmemiştir. Keleş isminin analizi ise, olayların ve durumların karşısında çabuk sinirlenip parlayabilen bir karaktere sahip olan bu isimdeki insanlar, genel olarak sinirlerine çok sık hakim olamazlar.

Sinir hakimiyeti konusunda sorun yaşayan bu kişiler, duygularını içinde tutmak yerine dışarı vururlar ve bir anda içindekileri dışarı söylerler. Kin ve nefret tutma açısından zayıf olan bu isim sahipleri genellikle duygularını açığa çıkarttıkları ve biranda parladıkları için açıksözlü olmalarından sebeple de kin ve nefret tutmak yerine anında belli ederler. Bu kişiler dışavurumcu özelliklerinden dolayı “sanatsal kişilik” olarak addedilirler. Keleş ismine sahip insanların etrafındaki olay ve durumlardan dolayı çevrelerinde bulunan kişi ve kişilerin tesirinde kaldıkları gözlemlenmiştir. Bu kişiler etraflarından etkilenebilme potansiyeli bulunan kişilerdir.

 Keleş ismine benzer isimler ise şu şekilde bulunmaktadır; Keleşhan ismi sonuna aldığı –han eklemesinin dışında Keleş ismi ile aynı köke sahip olduğundan Keleş ismine en çok benzeyen isim olarak öne çıkmaktadır. Keleşbay da aynı sebepten dolayı Keleş ismi ile benzerlik göstermektedir. Bu isimlerin yanında Kelami, Kelebek ve Kelem gibi isimler de Keleş ismi ile benzerlik göstermektedirler.

Ayrıca Keleş ismi Kur’an-ı Kerim’ de yer almamaktadır. Kur’an-ı Kerim’ de yer almadığı için İslam dini açısından Keleş isminin herhangi bir dini anlamı bulunmamaktadır.

Bir diğer yandan isim için merak unsuru olan harf analizi de Keleş isminin harf analizi için şu şekildedir;

K harfi: Çalışma ve aşk hayatlarında başarıyı yakalamış insanlar için addedilmiştir. Kreatif ve çok yönlü kişiliğe sahip olurlar, diğer yandan sürekli başarılı olan insanlardır. Bu yönleri onları en üste çıkartmak için en güçlü özellikleridir.

E harfi: Ruhsal durumları ve düşünceleri kimi zaman karmaşık bir hal alabilir, bulundukları durum onları karmaşık bir ruh haline sürükleyebilir. Ani ruhsal iniş ve çıkışlarına sahiptirler. İnsan sevigisi üst düzeyde olan bu kişiler hümanist diye nitelendirilebilir. Bir olaydan rahatsız olma durumları nadirdir ve üzüntü ile sevinç gibi iki zıt duygusal durumu bir arada yaşayabilme özelliklerine sahiptirler.

L harfi: Yetenekli kişiler olarak bilinirler, yetenekleri normalin üstünde seyreden kişilerdir. Keleş isminin analizinde de bulunan sanatsal yönleri fazldırı temsil eder. Sanatsal yönleri gelişmiş ve bu alanda yetenekli insanlardır. Bunun dışında diğer alanlarda da yetenekleri olduğu gibi bu alanlarda yetenek sahibi olduklarını gizlemezler ve hatta yeteneklerini dışarı yansıtamada çok başarılı sayılırlar.

E harfi: İçinde bulundukları ruhsal durum ve duygu dünyası karmaşıktır. Kimi zaman ani iniş ve çıkışlara sahiptirler, duygularını hemen belli ederler. Zıt duyguları bir arada aynı  anda yaşayabilirler.

Ş harfi: Hayalperest kişiler olarak kabul edilirler. Her şart ve koşulda hayal kurabilirler. Hayaller onlar için uç noktalarda değildirler daima hayal kurarlar ve bu kişiler için hayalperest olmak varoluş amacı olarak addedilir. Hayal kurmaktan çekinmeyen ve hayalleri için uğraşan kişiliğe sahiptirler.

Bir diğer yandan işin dini boyutunda ise Keleş ismi caiz mi? Sorsusunun cevabı ise, Evet İslam’a göre caizdir. Yani kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Keleş ismine sahip olan ünlüler söz konusu olduğunda ise Keleş ismi ile henüz bir ünlü bulunmamaktadır.

keles-isminin-anlami-50139
Keleş İsminin Anlamı

Keleş isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Güzel, yakışıklı kimse.
  • 2 – Bahadır, yiğit, cesur

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Keleş ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Keleş ismini kullanan 447 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Keleş ismini kullanan 60 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Keleş ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Keleş ismini kullanan 11 kişi bulunmaktadır.

Keleş isminin Türkiye sıralaması

Keleş en çok kullanılan 3888. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1895. isimdir.

Keleş isminin Harf Analizi

Kişiye Keleş ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

Keleş İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Keleş ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Keleş isminin anlamını gözden geçirin!

Keleş İsminin Numerolojisi

Keleş isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
E: altı
L: on beş
E: altı
Ş: yirmi üç
TOPLAM: 64

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap