Kek Neden Kabarmaz?

Hem çok kolay Hem de hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilen kek yapımı birçok evlerde çay keyfini yanında vazgeçilmez yiyecek olarak tüketilmektedir. Birçok ev..

Hem çok kolay Hem de hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilen kek yapımı birçok evlerde çay keyfini yanında vazgeçilmez yiyecek olarak tüketilmektedir.

Birçok evde malzemeleri çok rahat bir şekilde bulunduğundan ötürü herkes ülkemizde çay yanında kek yada poğaça yapmayı oldukça tercih etmektedir. Belli başlı püf noktaları dikkat edildiği takdirde kek pişirmek son derece kabarmış bir şekilde bir kek ortaya çıkartabilmek oldukça başarılı bir şekilde gerçekleşecektir.

Kek yapımı aşamasında belli başlı noktalara dikkat ederseniz çok daha rahat bir şekilde keklerimizi istediğiniz kıvamda hazırlayabilirsiniz.

Kek için gereken malzemeleri bir anda karıştırma kabına yerleştirmek hiç de doğru değildir. Öncelikle şeker iyice öğretilmelidir ve yumurtanın içerisinde çırpılması için ikisini bir başka kapta mikser yardımıyla rengi tamamen beyaz hale gelene kadar karıştırmak gerekiyor.

Aksi takdirde çıkma işlemine başlamadan önce tost Sıvı maddelerin etkileşime girerek etkisini kaybedecektir ve keki istediğiniz gibi kabarma olacaktır. KEk daha kabarık olmasını istiyorsanız eğer kabartma tozu yerine karbonat de kullanmak isteyebilirsin. Normal boylardaki kek kalıpları için kullanılması gereken bir çay kaşığı karbonat yeterli miktarda.

Ortaya çıkan karışım kek kalıbının içerisine dökülürken homojen bir şekilde dağılım gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Her yerine eşit miktarda dağıtılmamış olursa kek bir tarafı daha fazla şişecek diğer tarafı daha sonra kalacaktır.

78 dakika öncesinden üşütmüş olduğunuz Fırını’nın içerisindeki yerleştirdikten sonra dikkat edilmesi gereken diğer bir husus olan çok fazla ısınmış ya da hiç ısınmamış buradan olmaması konusundaki hususlardır.

Buna dikkat ederseniz kek kabarmaya bilir Aksi takdirde verilen direktifleri doğru şekilde uyguladığınız zaman son derece başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Siz nerede ailenize geçirmiş olduğunuz güzel vakitlerde kaliteli bir kek yaparak çay vaktini daha kaliteli ve daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Kek yapma konusunda Araya farklı lezzetler katmak istiyorsanız hamur kısmı olurken içerisine istemiş olduğunuz belki malzemeleri de koymanızı Şiddetle tavsiye etmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap