Keje İsminin Anlamı

Keje İsmi

Keje İsminin Anlamı Anne-baba adaylarının doğacak olan çocuklarına karşı ilk sorumluluğu onlara anlamı güzel bir isim koymaktır. Bazı anne-baba adayları çocuklarına geleneksel isim koymayı tercih ederler. Bu anlamda onların işi biraz daha kolaydır. Modern isim koymayı tercih eden anne-baba adayları için bu süreç daha zor olmaktadır. Her iki tercihi yapanlarında ortak amaçları koyacakları ismin anlamının güzel olmasıdır. Kürtçe isim olan Keje isminin anlamı nedir? Açıklayalım…

Keje isminin 2 farklı anlamı bulunmaktadır. Keje ismi toprak tanrıçası ve sarışın kız çocuğu anlamlarına gelmektedir. Keje ismi kadınlar için kullanılan bir isimdir. Keje TDK’deki anlamı karşılık bulamamaktadır. Çünkü Keje isminin kökeni Kürtçedir.

Yapılan istatistiklere göre Türkiye’de Keje ismini kullanan kişi sayısı 142’dir. Keje ismini İstanbul’da 12, İzmir’de 4 kişi kullanmaktadır. Keje ismi Türkiye genelinde en çok kullanılan isimler arasında 5604.sırada yer almaktadır. Keje ismi en çok kullanılan kız isimleri arasında 2405.sırada bulunmaktadır. Keje ismini kullanan kişilerin sayısında son bir yılda hiç artış gözükmemektedir.

İsimlerin analizleri o isme sahip olan kişilerin karakterlerinin anlaşılması yönünden değer taşımaktadır. Buna bağlı olarak Keje isminin analizi şöyle yapılabilir; sevdikleri insanlara karşı sıkıca bağlanan, dostluk ilişkileri güçlü, çok heyecanlandıkları takdirde karşısındaki insanları rahatça kırabilen, herkesi sevebilen büyük yürekleri ve cesaretleri olan kişilerdir.

Keje ismine sahip olanların olumlu yönleri: Olaylara ve kişilere objektif yaklaşabilen, yaratıcılık özelliği bulunan, dost canlısı ve estetik görüntüye önem veren kişilerdir. Çevresindeki insanlara ve olaylara karşı duyarlı yaklaşan, sanatsal yaratıcılığı bulunan, pozitif, nazik kişilik yapısı olan ve eğlenmekten hoşlanan kişilerdir.

Keje ismine sahip olanların olumsuz yönleri: Detaylara fazla takılan, kolay affetmeyen, kuşkucu, titiz kişilik yapısı olan ve memnun etmesi zor olan kişilikleri vardır.

Keje ismini taşıyan kişilerin genel fiziksel özellikleri ise şöyledir; atletik vücut yapısı olan, cildi pürüzsüz yapıda olan, gözleri küçük ve ince yapılı, düz kaş yapısı olan, gamzeli ve kısa çene yapısı olan kişilerdir.

Keje isminin kişilik analizi yapılacak olursa; hitabet sanatı bulunan, topluluk önünde konuşma konusunda başarılı ve insanlara liderlik etme vasfı bulunan kişilerdir denebilir. Bu ismi taşıyan kişiler; oyunculuk ve yazarlık gibi kendilerini ifade edebilecekleri meslek dallarına yöneldikleri takdirde başarılı olabilirler. Keje ismine sahip olan kişiler; çalıştıkları ortamların ve ev ortamlarının güzel gözükmesine özen gösterirler. Aynı zamanda başarıları takdir edilmediği sürece, ailesindeki kişiler ve özel hayatındaki kişiler tarafından önemsenmediğini düşünebilirler.

İsmi oluşturan harflerin özellikleri o ismi taşıyan kişilerin karakterleri hakkında fikir edinmeyi kolaylaştırır. O halde Keje isminin harf analizi şöyle yapılabilir; K: İş hayatında başarılı ve unvan sahibi kişileri temsil eder. E: Problemlerle mücadele etme konusunda başarılı, duygusal anlamda zıtlıklar yaşayan ve dengesiz olabilen kişileri temsil eder. J: Kıskanç yapısı olan ve kaprisli kişileri temsil eder. E: Sıkıntılarla mücadele etmeyi seven ve duygusal yönden dengesiz olabilen kişileri temsil eder.

Keje isminin numerolojik analizi; K:14, E:6, J:13 ve E:6’dır. Keje isminin toplam numeroloji değeri 39’dur. Keje ismine sahip olan kişilerin kader sayısı ise, 7’dir.

İsmin anlamı araştırılırken bakılan diğer bir nokta ise bu isme benzer isimlerin olup olmadığıdır. Bazen yanına ikinci bir isim konması için bazen de kardeşlerine bu isimlerin konması için araştırılmaktadır.  Bu doğrultuda Keje ismine benzer isimler araştırıldığında benzerlik gösteren herhangi bir isim bulunamamaktadır.

Keje ismi Kürtçe kökenli bir isim olduğundan dolayı, Keje ismine sahip olan ünlüler araştırıldığında herhangi bir isim bulunamamaktadır. Fakat dizi ve film sevenler için Keje ismini taşıyan karakterler araştırıldığında, çok sevilen Eşkıya filminde Şener Şen’in Keje karakterini canlandırdığı görülmektedir.

keje-isminin-anlami-94152
Keje İsminin Anlamı

Keje isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Toprak Tanrıçası
  • 2 – Sarışın kız çoçuğu

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Kürtçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Keje ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Keje ismini kullanan 142 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Keje ismini kullanan 12 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Keje ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Keje ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.

Keje isminin Türkiye sıralaması

Keje en çok kullanılan 5604. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2405. isimdir.

Keje ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Keje isminin Harf Analizi

Kişiye Keje ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

J : Kaprisli ve kıskanç anlamını uyandırır, j harfi çok uygun değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Keje İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Keje ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Keje isminin anlamını gözden geçirin!

Keje İsminin Numerolojisi

Keje isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
E: altı
J: on üç
E: altı
TOPLAM: 39

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap