Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Taşıt Konut ve İhtiyaç Kredileri

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Taşıt Konut ve İhtiyaç Kredileri Ülkemiz genelinde zaman zaman insanlar doğal olarak ekonomik sıkıntılara girebilmektedir. Bu ekonomik sıkıntıların nedenleri çok fazladır. Bu gibi durumlarda ise insanların en büyük destekçileri bankalar olmaktadır. Tam bu anda da insanların aklına kefil konuları gelmektedir. Kefil pek çok insanın yaklaşmaktan korktuğu durumlardan birisidir. Bu yüzden de kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri sorusu günden güne sık sık sorulmaya başlanmıştır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankaların İsimleri

Kredi ihtiyacı olduğundan müşterilerin büyük çoğunluğu kefilsiz kredi veren bankalar hangilerisorusunu sormaktadır. Aslında bankaların hemen hemen pek çoğu kefil isterler. Ancak kefil her konuda istenmemektedir. Kefil istenmesinin en büyük nedenlerinden birisi kişinin kredi notunun yetersiz olmasıdır.

Aynı zamanda kefil isteme nedenlerinden birisi de kişinin tanınmaması ve ödeyecek durumunun olmadığının gözükmesidir. Dahası yüksek bir meblağ çekilmek isteniyor ise ya da kredi tutarı da olması gerekenden çok daha fazla ise bankalar kefil isterler. Peki, kefilsiz kredi veren bankalar hangileri? Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Ziraat Katılım
 • Kuveyt Türk
 • Türkiye Finans
 • Albaraka Türk Katılım
 • Emlak Katılım
Kefilsiz Konut Kredisi Veren Bankaların Listesi

Kefilsiz Konut Kredisi Veren Bankaların Listesi

Müşteriler tarafından krediler hakkında merak edilen pek çok farklı konu bulunmaktadır. Bu konulardan birisi de konut kredisi veren bankalar hakkında olmaktadır. Konut için kefilsiz kredisi veren bankalar hangileri sorusu da tam bu noktada müşteriler tarafından sık sık duyulmaktadır.

Kefilsiz konut kredisi veren bankalar da bir önceki başlık altındaki bankalar ile aynıdır. Konu genel itibari ile ipotek olarak teminata alındığından dolayı konut kredilerinde kefil isteme oranı genel olarak düşüktür. Ancak müşteri olarak gelir ya da kredi notu gibi konulardan dolayı banka ile aranız açıksa kefil istenmesi de oldukça doğaldır. Konut için kefilsiz kredisi veren bankalar da şu şekilde sıralanabilir;

 • Albaraka Türk Katılım
 • Emlak Katılım
 • Ziraat Katılım
 • Kuveyt Türk
 • Türkiye Finans
Kefilsiz Taşıt Kredisi Veren Bankaların Listesi

Kefilsiz Taşıt Kredisi Veren Bankaların Listesi

Düşük faizler ile verilen krediler bu zamana kadar insanların en büyük dostları olmuştur. Bu dostlar hakkında da insanların merak ettikleri pek çok konu birikmiştir. Bunlar genelde kefil muhabbeti ile ilgili olarak gösterilebilmektedir. Pek çok nedenden dolayı bankalar para ve kredi çekmek isteyen insanlardan kefil istemektedir. Bu kefil nedenleri bankadan bankaya değişmekte olduğu gibi isteme nedenleri de değişmektedir. Kefilsiz kredi veren bankalar hangileri sorusuna cevap aramak da bu durumda önem arz etmektedir.

Müşteriler tarafından en çok merak edilen şeylerden birisi olarak da taşıt kredisi gösterilebilir. Kefilsiz araç kredisi veren bankalar hangileri sorusu tam bu noktada insanlar tarafından merak edilmektedir. Kefilsiz taşıt kredisi veren bankalar hangileri sorusuna verilebilecek pek çok cevap bulunmaktadır.

Genelde çok fazla banka taşıt kredisi için kefil isterken katılım bankaları onlar arasında bulunmamaktadır. Müşterilerin eğer banka ile ilgili sıkıntıları var ise elbette bankalar genelde kefil istemektedir. Kötü kredi puanı ya da fazla bir meblağ isteği de bunlara örnek olarak gösterilebilecekler arasındadır.

Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankaların Listesi

Müşterilerin büyük bir kısmı ev ya da araba almak gibi nedenlerden dolayı kefilsiz bir şekilde kredi çekmeyi amaçlar iken bazı zamanlarda bu durum ihtiyaç sahibi insanlar için de geçerli olmaktadır. İnsanların bir kısmı ihtiyaç kredisi çekmek istemektedirler. Kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri sorusu da bu konuda insanlar tarafından sık sık sorulmaya başlanmıştır.

Aynı zamanda bu konu altında kefilsiz tüketici kredisi veren bankalar hangileri konusu da çok merak edilmektedir. Bu konu diğerlerinden farklıdır. Bu bankalar şu şekildedir;

 • Yapı kredi
 • Akbank
 • İş bankası
 • Vakıfbank
Eşlerin Birbirine Kefil Olma Durumu

Eşlerin  Birbirine Kefil Olma Durumu

Kefilsiz kredi veren bankalar hangileri sorusundan sonra neredeyse herkes tarafından merak edilen bir diğer soru da eşler birbirine kefil olabilir mi sorusu olmaktadır.  Peki, bankalara göre eşler birbirine kefil olabilir mi?

Eşlerin birbirine kefil olma durumu pek çok bankacılık işlemleri sayesinde kabul görebilmektedir. Dolayısıyla eşler birbirine kefil olabilir mi sorusunun cevabı evettir. Eğer ki eş çalışıyorsa bu sayede eşlerin birbirine kefil olması da mümkün hale gelmektedir. Eşlerin birbirine kefil olması durumu genelde kredi notu iyi olan eşler sayesinde gerçekleşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap