Kayla İsminin Anlamı

Kayla İsmi

Kayla İsminin Anlamı Dünyaya gelecek bebekleri için aileler isim araştırması yapmaya başlarken, ismin güzel anlamlar barındırmasını ister. Bu bakımdan aileler kendilerine en yakın olan ve kendi sevdiği özelliklerde olan bir isim koymak isterler. İsimler insanların kişiliğini etkileyebilmektedir. Bu durum yıllardır hep böyle düşünülmüştür. Araştırılan isimlerden olan Kayla için Kayla isminin anlamı nedir? Merakı da görülür.

Bu isim kız çocukları için olurken Yunanca kökenlidir. Saf, pür, ateşten sıçrayan ateş parçası ve sevgi gibi farklı anlamları olan bir isimdir. Kayla ismi için tam bir aile babası ya da anne olma özelliklerini taşır. Kendinden çok karşı tarafı düşünen başkaları için fedakârlık yapabilen bir isim olduğu bilinir. Bu bakımdan çevresinde de çok sevilen ve çok dostu olabilecek bir isimdir.

Kayla İsminin Anlamı
Kayla İsminin Anlamı

Kayla isminin özelliklerinden ziyade bir de ‘’Kayla ismi Kuran’ da geçiyor mu’’ sorusu da aileler için önemli olabiliyor. Bu isim Kur’an-ı Kerimde geçmiyor. Ancak bu ismin konulması ile ilgili sakıncalı ya da yanlış bir durum söz konusu olmadığı da söyleniyor. Olumsuz özellikleri de her isim ve her insanda olabilecek kadardır. Tartışmayı sevmeyen bir isim olurken rahatına düşkün bir isimdir. Birçok şeyi erteleyen ve birazda lükse düşkün bir isim olarak tanımlanır. Fedakâr olmasıyla beraber her şeye katlanabilmesi de olumsuz özelliklerindendir. Diğer yandan Kayla isminin anlamı masum, sevilen ve Tanrı tarafından bağışlanan anlamına gelir. Merhametli olmasıyla beraber haksızlığa gelemeyen bir isim olurken, detaycıdır, kararlı ve hırslıdır. Dikkatli ve detaycı olurken haksızlık konusunda çok hassastır.

İsminin harflerindeki anlamlarına bakacak olursak; K harfi genel olarak isimlerde bir tane olması gerekliliğine dikkat çeker. Bu harf unvan sahibi çağrışımını etkiler. A harfi enerjik ve atılgan anlamına gelir. A harfleri genel olarak isimlerde ikiden fazla kullanılması önerilmez. Y harfi yine isimlerde geçmişten ders alabilen kişilik olurken, L harfleri de sanatsal yönleri simgeler. Ayrıca numeroloji bakımından bakıldığında ismin harf toplamı 59 rakamıdır. Numerolojik analizi ise yenilikçi, kavrama yeteneği yüksek ve hayalci olarak tanımlanır. Türkiye’de bu isim en çok verilen isimler arasında 2142. İsim olurken Kayla ismine sahip ünlüler ülkemizde yoktur.

Bu isim için yenilikçi sürekli kendini geliştirmeyi seven biri olarak değerlendirilir. Hatta kendi yakın çevresinde dahi kendini geliştirmeyen cahil insanlarla ilişkisini kesebilir. Bu isim öğrenmeye karşı tutkuludur. Bu bakımdan Kayla isminin analizi genel olarak bu şekilde yapılmaktadır. Ayrıca haksızlığa gelemeyen biri olurken azimli ve hırslıdırlar. Çevresindeki insanların da bu şekilde ilerlemesini istemesi belki olumsuz olarak değerlendirilebilir. Ancak buda karşı tarafın hayat görüşünü eleştirmekten dolayı olumsuz bir nitelik olabilir.

Kayla ismi aynı zamanda kararsız özellikte olurken yeni fikirler üretmede oldukça başarılıdır. Bu bakımdan bu fikirleri hayata geçirme konusunda da başarılıdır. İkna kabiliyetleri burada ön plana çıkar. Ses tonları da isminden aldığı özelliklerle kararlı ve karşı tarafa güven vericidir. Kayla ismindeki kişilerin fiziksel özellikleri bakımından saçları dalgalı ve renkli gözlü oldukları söylenir.

İsim koymadan önce yapılacak araştırmalarda günümüzde ulaşmak çok kolaydır. Bu bakımdan çok fazla seçenek sunan bilgi çağı kişilerin kararsız kalmasını da etkiler. Ancak yine uzmanlar bebeğe koyulacak isim için anne ve babaların içlerine sinen isim tercihleri yapmalarını önerir. Ömür boyu taşınacak isim seçimi oldukça titizlik gerektirirken bu isim kız çocukları için konulabilecek güzel isimlerden sadece bir tanesidir. İsmin olumlu ve olumsuz özellikleri bulunurken her isim için bunlar geçerlidir. Aslında isimden ziyade her insan için olumlu ve olumsuz nitelikler vardır.

Kayla isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yanmakta Olan Bir Şeyden Çevreye Sıçrayan Ateş Parçası
  • 2 – Saf, pür, katıksız
  • 3 – Kötülükten uzak, masum.
  • 4 – Sevgili, sevilen
  • 5 – Tanrı tarafından sevilen, bağışlanan.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Yunanca
Kuran ‘da geçmiyor.

Kayla ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Kayla ismini kullanan 207 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Kayla ismini kullanan 86 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Kayla ismini kullanan 14 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Kayla ismini kullanan 18 kişi bulunmaktadır.

Kayla isminin Türkiye sıralaması

Kayla en çok kullanılan 4976. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2142. isimdir.

Kayla ismini kullananların sayısı, son bir yılda 36 kişi artmıştır.

Kayla isminin Harf Analizi

Kişiye Kayla ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Kayla İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Kayla ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Kayla isminin anlamını gözden geçirin!

Kayla İsminin Numerolojisi

Kayla isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
A: bir
Y: yirmi sekiz
L: on beş
A: bir
TOPLAM: 59

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap