Kasko Sigortası Sorgulama Araçlarıyla Takipte Kalın

Kasko Sigortası Sorgulama Araçlarıyla Takipte Kalın Kasko sigortaları, aracını sigortalayan kişiye çalınma, yanma, kaza gibi durumlara karşı koruma olanağı sunuyor. Kasko sigortaları zorunlu olmayan sigorta çeşididir. Sıfır ve ikinci el araçlar için yapılan kasko sigortaları araçları olası kazalara karşı yüksek güvence altına alıyor.

Trafik kazalarında meydana gelmiş yüksek meblağlarda ki hasarları sadece sürücüden kaynaklı değil, karşı taraftan ya da ortam koşulları nedeni ile yaşanabilmektedir. Trafik kazalarında çok sık yaşanan sorunlardan birisi de araç hasarlardır. Bu durumda kasko sorgulama işlemlerinin gerçekleştirerek teminatlarınızı öğrenebilir ve hangi koşullara karşı koruma altında olduğunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Kasko değer sorgulama işlemleri doğru sonuçlar alabilmeleri için en kritik işlemlerden bir tanesidir. Kasko sigortaları sayesinde olası kazalara karşı hem kendinizi hem de aracınızı teminat altına almanız mümkündür. Maddi oranı yüksek hasarlar, ağır yaralılar ya da ölümlerin yaşandığı trafik kazalarının beraberinde aracınıza park halinde iken çarpılması gibi durumlar gerçekleştiğinde kasko sigortası ile önlem alabilir ve aracınızın değerini tüm risklere karşı tam koruma sağlayabilirsiniz.

Trafikte olabilecek riskler birçok farklı ana başlık altında araştırılabilir. Özellikle de araç sayısının çok artış göstermesi ile beraber trafik kazaları da bir o kadar artış gösterebiliyor. Kasko sigortaları bu olaylar meydana geldiğinde devreye girerek poliçe sahibini yüksek ücretli hasarlara karşı teminat altına alır.

Yaşanan kazalar birçok farklı başlıklara ayrılırken onunla beraber aracınız park halindeyken de başka bir kişi tarafından hasara uğrayabilir. Doğal afetlerin çok yaşandığı konumlarda oturan kişiler tehlike alanında olabiliyor. Birçok risk her an olabilir ve aracınız her an büyük hasara uğrayabilir. Kasko poliçe sorgulama işlemlerinizi bu tür olaylara karşı gerçekleştirebilir ve kasko sigortanızı kapsama alanını detaylı inceleyebilirsiniz. Bu şekilde aniden yaşanan olaylara karşı ne kadar hazırlıklı olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Başka İçerik:  Kış Lastiği Uygulaması Ne Zaman Başlıyor?

Sizlere rahat olma imkanı sunan kasko sigortaları oldukça geniş bir seçenek içinde pek çok olanak sunuyor. Kasko ücreti sorgulama sorgulama işlemi gerçekleştirmeniz halinde kaskonuzun ne kadar bir oranı karşıladığını takip edebilir ve kaza durumlarına karşı devamlı güven duygusu içinde olabilirsiniz. Sigorta poliçesi içerisinde yer alan teminatlara bağlı olmak şartı ile aracınızda olabilecek hasarlar kasko sigortası ile karşılanıyor.

Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?
Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Kasko sigortaları poliçe sahibi olan kişilerin, aracında meydana gelen hasar giderlerinin karşılanması ve olabilecek büyük hasarların azaltılması için vardır. Kasko sigortalarının teminatı içerisine yanma, çarpma, çalınma gibi olayların sonrasında araçta olabilecek zararları teminat altına alabiliyor. Diğer taraftan poliçe sahibi isterse ilave teminatlar talep etmesi doğrultusunda farklılaşan riskleri de güvence altına alabilir.

Özel bir sigorta alanı olduğu için ikamet ettiğiniz yerde olabilecek riskler hakkında detaylı bilgi sunabilir ve buna bağlı olarak daha fazla teminat isteme hakkı verilebilir. Bu şekilde heyelan, deprem ya da sel gibi durumlara karşı kalabileceğini öngören poliçe sahipleri kasko sigortalarla teminat maddelerini buna bağlı maddeler ilave edilmesini isteyebilir. Kasko bedeli sorgulama aracı ile kaskonun prim tahsilatının sunmuş olduğu teminatlar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olunabilir.

Kasko sigortalarının genel ve kişiye özel olmak üzere şartlar yer alabilmektedir. Genel şartlar kanunları içerisinde düzenlenmesi ile beraber sigortanın sunmuş olduğu teminatlar güvence altına alınmamış konular, hasar ya da tazminat ödemelerine ilişkin detaylar genel koşullar içerisinde yer alıyor. Araçların kasko fiyatlarını sorgulayarak olmuş ya da olabilecek hasarlar söz konusu olduğunda ne kadar teminat sunduğu poliçe sahibi tarafından görüntülenebilir.

Kasko Sigortası İçin Belirleyici Kriterler

Kasko sigortaları poliçe sahibi olanlara dört temel kriter sunuyor. Bu kriterler genişletilmiş kasko, tam kasko, dar kasko ve kasko poliçeleridir. Firmaların sunduğu dar kaskolar, kasko sigortalarının genel koşullarında bulunan ana teminat grubunun bir bölümünü içeriyor. Sağlamış olduğu teminat alanı dar olması nedeni ile kullanıcıların çok fazla alaka duymadığı dar kaskolar önemli hasarları karşılamaz. Bu durumda poliçe sahipleri tam teminatlı bir sigorta hizmeti alamaz.

Başka İçerik:  Kasko Çekici Hizmeti

Poliçede yer alan aracın standart donanımları ya da daha sonradan eklenmiş teknolojik aygıtlar poliçede yer almak sureti ile sigorta kapsamı içerisinde değerlendirilir. Poliçe sahipleri kasko sigortası sorgulama sürecinde sunmuş olduğu teminatların içine ilave teminatlar ekleyebilir. Yetkili olmayan bireyler tarafından çekilmek şartı ile oluşan hasarlar, aracın yasalara uygun şekilde yasal olarak taşınmasına izin verilen patlayıcı ya da yakıcı maddeler nedeni ile yaşanabilecek hasarlar, aracın yarışlara katılması sonrasında hazırlanma esnasında oluşan hasarlar, ilave teminatları ile güvence altına alınabilir.

Kasko Sigortası Hesaplaması
Kasko Sigortası Hesaplaması

Kasko Sigortası Hesaplaması

İkamet ettiğiniz coğrafi konum ve şehirdeki risk faktörleri dikkate alınmak şartı ile hesaplamalarda farklılık olabilir. Seçmiş olduğunuz paket içinde bulunan teminatlar ve buna ilave olarak talep ettiğiniz teminatlarda ücretlendirme baştan aşağı değiştiren hususlar arasında bulunur. Çarpma ya da çarpışma gibi durumlar söz konusu olduğunda poliçe sahibi durumu en geç beş gün içinde bildirmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap