Karpuz Lekesi Nasıl Çıkar?

Karpuz Lekesi Nasıl Çıkar? Gıdalardan sonra en çok kıyafetlerin halıların ve koltukların üzerine bulaşan lekeler meyve suları lekeleri olmaktadır. Yazın çok mi..

Karpuz Lekesi Nasıl Çıkar?

Gıdalardan sonra en çok kıyafetlerin halıların ve koltukların üzerine bulaşan lekeler meyve suları lekeleri olmaktadır. Yazın çok miktarda tüketilen dostlarından bir tanesi olan Karpuz suyu leke Bırakın da oldukça sık karşılaşılan bir meyve suyu.

Karpuz suyunun kılıcı bir leke olmaması bu nedenden ötürü sevindiricidir. Belli başlı teknikleri uygulayarak size de bulaşmış olan Karpuz suyu lekesinden son derece hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Uygulamanız gereken teknikler bulunmaktadır. Bu teknikleri sırasıyla uygulamak Tekirdağ’dan daha hızlı kurtulmanızı sağlayacaktır.

Karpuz lekesi nasıl çıkarılır?

Karpuzda lekesinin kolay çıkan bir leke olması bu alanda temizliğinin daha basit olmasını sağlıyor. Çamaşır makinesinde yıkanmayacak bir karpuz lekesi ile karşılaştıysanız ayar yapmanız gereken uygulamalar çok basittir.

Karpuzun toplamış olduğu yeri incelikle herhangi bir karpuz parçası kalması için bıçak yardımıyla kazıyın. Ordu’da ıslak mendil ya da temiz bir bezin üzerine döktüğünüz sıcak su ile rahatlıkla temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karpuz lekesini çıkarılmasındaki en etkili yöntem Öncelikle lekenin bekletilmesi konusudur. Leke beklediği zaman Karpuz lekesi kolay çıkan bir leke olsa da zorlaşacaktır. Bu nedenden dolayı Karpuz lekesi bulaştığı anda müdahale edilmesi daha hızlı bir şekilde temizlik yapmanızı sağlayacaktır.

Karpuz lekesi özellikle beyaz kumaşların üzerine bulaştığında insanlarda korku uyandırsa da endişelenecek herhangi bir durum yok son derece basit bir şekilde çıkarılabilir. Bunun için yapmanız gereken en önemli çalışmada amonyak su karışımı oluşturmanız gerekiyor.

Amonyak su karışımıyla lekeli bölgeye müdahale gerçekleştirdiğinizde plaket kendisini çok hızlı bir şekilde bırakacaktır ardından durulama ile tamamen temizleyebilirsiniz.

Eğer bu şekilde çıkarma işlemi gerçekleştiremedi iseniz Sabunlu su yada çamaşır suyu ilave ederek ve Kenan olduğu kısmı suya batırma işlemi de temizlemeniz sağlayacak. Eğer Karpuz lekesi Halıya bulaştıysa çamaşır suyu ile müdahale etmeniz daha doğru olacaktır.

Karpuz lekesi sentetik bir kumaş içerisinde Anladıysa burada kullanmanız gereken karışım limon suyu beyaz sirke ve hafif amonyaklı su karışımı olacaktır. Son derece güçlü bir karışım olduğu için Karpuz lekesi gibi basit bir leke karşısında hızlı bir şekilde temizlik sağlayabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap