Karin İsminin Anlamı

Anne ve babalar bebeğe isim seçmede bazen seçici davranabilmektedir. Bazı anne baba adayları eski isimleri tercih etmektedirler. Yeni ve daha az duyulmuş isimler ebeveynlere daha cazip gelebilir. Sizler de bebeğiniz için Türkiye’de daha az duyulan isimler arıyorsunuz Karin ismini seçebilirsiniz. Karin isminin anlamı nedir? İlgilenenler bu yazımızdan faydalanabilirler. 

Karin ismi, hısım, komşu, yakın olan, nail olan anlamalarına gelir. Karin isminin diğer anlamları ise bağış, ihsan ağırlama, yakın dost, yakın, sade temiz ve saftır. Ayrıca Japonca anime ve manga serisi Naruto’da kurgusal bir karakterdir.

Arapça kökenli olan ve erkek çocuklarına verilen Karin ismi Kuran’da geçiyor mu? Sorusu çok da sık araştırılan konular arasında bulunur. Karin ismi Kuran-i Kerimde geçmektedir. Kaf Süresi 23-27 ayetlerinde bu isme rastlayabilirsiniz. 

Ebeveynler bebeklerine vermeyi düşündükleri isimlerin aynı zamanda sözlük anlamlarını da merak etmektedir. Karin isminin sözlük anlamı incelendiğinde ismin sahip olan, bir şeye eren, arkadaş, dost, padişaha yakın olan ve onun hizmetinde bulunan kimse anlamlarına geldiği görülmektedir.  

Uzmanların açıkladığı verilere göre Türkiye’de Karin isminde kaç kişi var? Diye baktığımızda 389 kişinin bu isme sahip olduğunu görmekteyiz. En çok 259 sayı ile İstanbul’da görülmektedir. Türkiye sıralaması 4084 olan Karin ismi erkeklere verilen 1996. İsimdir. Verilerde Karin ismi verilen kişilerin son 1 yılda 3 olarak arttığı gözlemlenmiştir. 

İsim analistlerinin Karin isminin özellikleri hakkında paylaştıkları bilgileri merak ediyor olabilirsiniz. Karin isimli kişiler tam bir işkoliktirler. Bu nedenle çok fazla sosyal hayatları yoktur ve girdikleri ortama çabuk adapte olamazlar. Çoğunlukla soğukkanlı olan bu kişiler boş zaman geçirmeyi hiç sevmezler. İkili ilişkilerinde doğru kararlar vermek adına asla acele etmezler.

Uzmanlar aynı zamanda isimlerin olumlu ve olumsuz yönlerini de yazıya dökmüşlerdir. Karin isminin olumlu yönleri incelediğimizde bu kişilerin planlı hareket ettiğini görmekteyiz. Ayrıca aşırı ilgiden hiç hoşlanmazlar. Diğer olumlu yönleri; doğal davranışları seven, kuralcı, yalnız kalmayı seven, mantıklı, gelenekçi, pratik, tutumlu, işine önem veren, çalışkan, dikkatli, zorunluluk sahibi, güvenilir, yönetici vasfa sahip, kararlı ve sabırlıdır. Karin isminin olumsuz yönleri; mükemmeliyetçi, abartıcı, bağlanmaktan korkar, dağınık, detaylardan hoşlanmaz, risk almaktan kaçınmaz, insanlara çabuk inanır, aşırı hareketlidir. 

Fiziki özelliklerine de değinen analistler Karin isminin fiziksel özellikleri hakkında da yorumlarda bulunmuşlardır. Uzun boylu, sağlam yapılı, düz yanaklı, vücut yapıları ince kemikli, bukleli ve koyu renkli saçlar, ince dudaklı, uzun burunlu bir dış görünüşe sahiptirler. Ayrıca kararlı bir ses tonları vardır.

İsimler ile ilgili yapılan açıklamalarda Karin isminin kişilik analizi de bulunmaktadır. Karin ismine sahip kişiler çağdaş görüşlü, orijinal ve sıra dışı bir yapıya sahiptirler. Özgürlüklerine aşırı düşkündürler. Arkadaş canlısıdırlar. İyi bir dinleyicidirler. Dışarıdan bakıldığında diğer kişilerde sakin ve eğlenceli bir izlenim bırakırlar. Ancak olumsuz durumlar karşısında zararlı kimselerdir. 

Bebeğinize vermeyi düşündüğünüz Karin ismi caiz mi? Diye merak ediyorsanız Karin ismi caizdir ve erkek çocuklarına konulabilir.

İsim benzerliği konusuna ilgi duyanlar Karin ismine benzer isimler hangileridir? Diye araştırma yapabilirler.  Karin ismine benzer isimler; Kariye, Kartal, Karahan, Karaca, Karabey, Karakaş, Karani, Karan, Larin, Jarin, Marin, Aferin, Erin, Dilbirin, Berin, Zerrin, Serin, Kadrettin, Kamaleddin, Kartekin, Karatekin, Kayatekin, Kadreddin, Karateğin, Kenan, Kaan, Kağan, Kahraman, Kamuran, Kayhan, Kemalettin. Karin ismine benzer kız isimleri; Karina, Kariye, Karen, Karanfil, Kardelen, Karakız, Karya, Narin, Nesrin, Ecrin, Derin, Berrin, Şirin.

Türkiye’de Karin isimli ünlü var mı diye baktığımızda karşımıza “Gece Güneşi “, “Ay Denizle Buluşunca”, “Yetersiz Bakiye” gibi kitapların yazarı Karin Karakaşlı çıkmaktadır. 

Karin isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 7 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – L. Yakın. 2. Nail Olan. 3. Hısım Komşu. 4. Mabeynci.
  • 2 – Bağış, İhsan Ağırlama
  • 3 – Yakın. Yakınında olan.
  • 4 – Yakın dost.
  • 5 – Japonca anime ve manga serisi Naruto’da kurgusal bir karakterdir.
  • 6 – Temiz, saf
  • 7 – Sade.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Karin ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Karin ismini kullanan 389 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Karin ismini kullanan 259 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Karin ismini kullanan 22 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Karin ismini kullanan 11 kişi bulunmaktadır.

Karin isminin Türkiye sıralaması

Karin en çok kullanılan 4084. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1996. isimdir.

Karin ismini kullananların sayısı, son bir yılda 3 kişi artmıştır.

Karin isminin Harf Analizi

Kişiye Karin ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Karin İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Karin ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Karin isminin anlamını gözden geçirin!

Karin İsminin Numerolojisi

Karin isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
A: bir
R: yirmi bir
İ: on iki
N: on yedi
TOPLAM: 65

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap