Kardelen İsminin Anlamı

Kardelen İsmi

Kardelen İsminin Anlamı Çocuğu bir ömür boyu tanımlayacak olan kelimeyi seçer iken çok özenli ve dikkatli olunmalıdır. Çocukları kendileri için çok özel ve çok değerli olan aileler, onun için seçecekleri adın da özel olmasını amaçlayarak farklı arayışlara yönelmektedir.

Fakat anlam açısından yüklü, kültürel özelliklere göre oldukça farklı ve aynı zamanda sıra dışı olan isimler; çocuğun etiketlenmesine, ayırt edilmesine ve sınıflandırılmasına sebep olarak, kendi benliğinin ötesine geçip sorun yaratabilmektedir. 

Gerektiğinden fazla anlam yüklenmiş isimler yerine veyahut ailelerin kendi beğenilerine göre hareket etmeksizin, çocuğu merkez noktasına alarak hassas düşünmek son derece önemlidir. 

Bu bakımdan kız bebek bekleyen ailelere örnek isimde bulunmak gerekir ise; Kardelen tam yerinde bir örnek olacaktır. Kardelen isminde karar kılan ve kararlılığını sürdüren aileler “Kardelen isminin anlamı nedir?” diye merak ederler. Kardelen ismi Türkçe kökenli bir isim olmakla beraber, baharın müjdecisi olan çiçek anlamına gelmektedir. 

Türkiye’de genel olarak kız çocukları için kullanılan bu güzel isim erkek çocukları için de kullanılabilmektedir. Bir diğer soru işareti ise; “Kardelen ismi Kuran’da geçiyor mu” sorusudur.  Kardelen ismi Kuran’da geçmemektedir ama bu ismin kullanılmasında bir sakınca yoktur, kullanılması caizdir.

Kardelen isminin Kuran’da yer alıp almaması ve Kardelen isminin içerdiği anlamlar dışında bu adın karakter analizi de  büyük oranla önem taşımaktadır. Bu isme sahiplik yapan kişilerin; liderlik özellikleri bayağı baskındır ve kendi düşüncelerinin etrafında büyük kitleleri birleştirebilirler.

Maceraperesttirler ve hayal kırıklığına uğramaktan kesinlikle hoşlanmazlar. Denemekten ise hiç vazgeçmezler. Çevreleri tarafından çok sevilen ve sayılan insanlardır. Lider özelliklerinin de bu durumda payı önemli ölçüde büyüktür.

Gerçekçidirler ve çalışmayı epey severler. Hayal güçlerinin son derece gelişmişliği nedeniyle, hayal ile gerçeği birbirine karıştırmaya eğilimli insanlardır. Duygusal dünyaları fazlası ile geniştir ve empati yetenekleri üst düzey gelişmiş durumdadır. Bu sebeple, çok sevilirler ve popülerlerdir.

Hayal güçlerinin olağanüstü gelişmişliği nedeniyle, hayal ile gerçeği birbirine karıştırmaya eğilimlidir. Akıllı ve yetenekli kimselerdir fakat duygusallıklarının kurbanı olmaya  çok yatkındırlar. Kurnaz yapılarına rağmen, çabuk aşık olup kandırılabilirler.

Kardelen isminin anlamı bu denli güzel olduğu ve karakter analizinde de olumlu özellikler bulunduğu için birden fazla ailenin tercihi olmaktadır. Kardelen ismi sıklıkla kullanılan bir isim olmasından ötürü popülerlik oranı oldukça yüksektir ve Türkiye’de yaklaşık 21.216 kişi bu ismi taşımaktadır ve ülkemizde  her 3.881 kişiden birinin ismi Kardelen’dir.

Bunların haricinde Kardelen isminin analizi nasıl yapılıyorsa, aynı şekilde tek tek harf analizleri de yapılabilmektedir. Uzman kişiler tarafından çok kolay bir biçimde yapılan bu karakter ve harf analizlerinin doğruluk payı bir hayli yüksektir.

Bu bağlamda Kardelen isminin harf analizine bakılacak olursa; K harfi hayatında mutlaka başarılı olacak yükselen bir kişiliği, A harfi lider ve gururlu karakteri, R harfi tereddütlü bir yapıyı, D harfi hırslı ve girişimci bir ruhu, E harfi güven eksikliğini yaşayan içe dönük kişiliği, L harfi sanatsal kişiliğin sembolünü, E harfi içe dönüklüğü, N harfi sağduyulu ve cesaretli bir kişiliği temsil etmektedir.

Popülerliği bir hayli yüksek olan Kardelen ismine sahip ünlüler için yapılan araştırmalara göre bu isme sahip olan ünlüler bulunmamaktadır.  Kardelen ismine benzer isimlerden kısaca bahsetmek gerekir ise; Karmen ve Katre isimleri örnek verilebilmektedir.Kardelen ismi geçmişten günümüze kadar sık sık kullanılmış bir addır. Bu sebeple gelenek ve göreneklerimize göre ters olmayan, uyumlu isimler kategorisinde gelmektedir. 

kardelen-isminin-anlami-13780
Kardelen İsminin Anlamı

Kardelen isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Erdem, olgunluk
  • 2 – Özlem Duyulan, Kavuşma İsteği Uyandıran Görme İsteği Uyandıran, Hasreti Çekilen
  • 3 – Çiğdem.
  • 4 – Nergisgillerden Baharda Çok Erken Çiçek Açan Soğanlı Bir Bitki.
  • 5 – Baharın müjdecisi bir çiçek.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Kardelen ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Kardelen ismini kullanan 21.316 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Kardelen ismini kullanan 4.046 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Kardelen ismini kullanan 1.618 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Kardelen ismini kullanan 1.620 kişi bulunmaktadır.

Kardelen isminin Türkiye sıralaması

Kardelen en çok kullanılan 689. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 359. isimdir.

Kardelen ismini kullananların sayısı, son bir yılda 190 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Kardelen isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Kardelen isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Kardelen isminin Harf Analizi

Kişiye Kardelen ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Kardelen İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Kardelen ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Kardelen isminin anlamını gözden geçirin!

Kardelen İsminin Numerolojisi

Kardelen isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
A: bir
R: yirmi bir
D: beş
E: altı
L: on beş
E: altı
N: on yedi
TOPLAM: 85

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap