Karbonatla Diş Nasıl Beyazlatılır?

Dişlerdeki yüzeylerinin üzerinde oluşan lekeleri kaldırabilmek daha beyaz görüntü sağlayabilmek için en ekonomik ve en etkili yöntem karbonat ile temizlik yönt..

Dişlerdeki yüzeylerinin üzerinde oluşan lekeleri kaldırabilmek daha beyaz görüntü sağlayabilmek için en ekonomik ve en etkili yöntem karbonat ile temizlik yöntemidir.

Tam ismi sodyum bikarbonat halk arasındaki adıyla karbonat olan kristal görünüme sahiptir zayıf alkali bir bileşik olan bu karbonat çay kahve gazlı içeceklerden ya da tütün içimini dan dolayı kaynaklanan diş lekelerini temizlenmesinde kullanılabilir. Karbonat diş yüzeyindeki lekeleri temizlemede ve dişleri beyazlatma da oldukça etkili bir yöntemdir.

Avantajları

Dişleri beyazlatır. Plak oluşumunu önler. Kötü nefes ile savaşır. Ekonomiktir.
Dezvantajları
Bakterilere karşı koruma sağlamaz.
Düzenli ve sık kullanımda diş minesinin aşınmasına ve zayıflamasına neden olabilir.

Yöntem 1

Karbonatın fırça kıllanma yapışması için bir miktar su ve Diş fırçasını ıslattıktan sonra karbonatın içine yerleştirin ve dişlerinizin minimum Ortalama bir buçuk dakika kadar temizleyin. Herhangi bir kalıntısının kalmaması için ağzı bol su ile çalkalamak önemlidir Eğer isterseniz diş macunu ile beraber karbonatı kullanabilirsiniz ve bu sayede daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yöntem 2

Diş fırçasını oksijenli suyun içerisine daldırıp ıslattıktan sonra fırçayı Karbonata batırın ve 2 dakika boyunca dişlerinizi bu şekilde fırçalayın ardından ağız içerisinde bir kalıntı bulunmaması için bol su ile çalkalamak işlemi uygulayın.

Oksijenli su ve karbonat sonradan kullanabilmek için macun şeklinde saklama da yapabilirsiniz.

Son derece kullanışlı bir yöntem olarak bilinse de karbonat ile temizlemenin belli başlı avantajlarının yanı sıra dezavantajları da bulunmaktadır.

Sağlık açısından sürekli olarak Kullanılması tavsiye edilmez bununla beraber ayda bir ya da iki haftada bir kez karbonat ile dişlerinizi temizlersiniz daha beyaz görüntülere kavuşabilmesi için doğru bir çalışmaya gerçekleştirmiş olursunuz. Karbonat ile temizlenen dişlerin daha uzun süre beyaz kaldığı defalarca yapılan denemeler sonucunda ortaya çıkarılmıştır bu nedenlerden ötürü ilk kez duyuyorsanız bu yöntemi uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap