Kaplan İsminin Anlamı

kaplan-isminin-anlami-58440

Kaplan İsminin Anlamı

İsimlerin anlamları ve kökenleri kişilerin karakterine yön vermektedirler ve kendilerine has enerjilere sahip oldukları söylenmektedir. Genellikle çocuk sahibi olmak isteye ebeveynlerin zorlandığı konulardan biri isim seçimidir. İşte bu aşamada Kaplan isminin anlamı nedir diye bir göz atalım.

Kaplan bir erkek ismidir ve ölümsüz ve demir gibi sağlam ve ölümsüz demir bazı anlamlarıdır. Başka anlamları ise giden akarsu, sel, çığ, kedigillerden, enine siyah çizgili ve koyu sarı postu olan çevik ve yırtıcı hayvan olmaktadır. En son anlamı da vahşi kedigillerden, benekli ve yırtıcı hayvan olmaktadır.

Kaplan ismi Kur’an da geçmemektedir ama eğer Kaplan ismi caiz mi diye soracak olursanız, bu isminin kullanılması İslami açıdan caizdir ve kullanılması bir sorun içermez.

Bu kişiler genellikle pozitif bir düşünce tarzına sahiplerdir ve ayrıca motive eden güçlü iradeleri vardır. Onlar detayları sevmezler.Olgun bir karakterleri vardır. Bu insanlar inatçı ve bencil olmaktadırlar ve bu yüzden daima çıkarlarını korurlar. Bazen çıkarları başka insanların çıkarlarıyla kesiştiğinde dikkat  edilmediği takdirde dostlarını düşman konumuna getirme ihtimali vardır. Onların liderlik yeteneği baskın olmaktadır. Onların  özgüveni ve cesareti  yüksek düzeyde olmaktadır. Ayrıca çok para kazanıp ve o parayı harcamayı severler. İlişkiler söz konusu olunca da kıskanç, gereğinden fazla sahiplenici ve ateşli olabilirler.

Kedigillerden, enine siyah çizgili, koyu sarı postu olan ve  Asya’da yaşayan çevik ve yırtıcı hayvan ise Kaplan’nin TDK’deki anlamı olarak bulunmaktadırlar. Türkiye geneline Kaplan ismini kullanan 633  kişinin bulunduğu saplanmıştır.

Şimdi Kaplan ismini daha detaylı bir şekilde inceleyelim. Kaplan isminin kişilik analizi;Kaplan isimli kişiler farklı, çağdaş ve orijinal bir karaktere sahiplerdir. Onların sıradışı ve ilerici bir bakış açıları vardır. Sosyal yaşam söz konusu olunca özgürlük onlar için çok önemlidir ama yine  insanlarla bir arada olabiliyorlar ve arkadaş canlısıdırlar. Onlar hümanist sayılırlar ve arkadaşlığa çok önem verirler. Onlar hem iyi dinleyici olmaktadırlar ve hem ilgi odağı konuşmalar yaparlar. Dışarıdan bakıldığında bu kişiler oldukça sakin ve eğlenceli görünürler ama şartlar değiştiğinde çok zararsız olmadıkları görünmektedir. Onlar özgüvenli, rekabetten korkmayan, kararlı ve açık sözlü olmaktadırlar. Bu kişiler enerjik, cesur, atılgan ve hareketli olmaktadırlar. Bu isimdeki kişiler fikirlerini açıkça ifade edebilirler ve maceraya atılmaktan korkmazlar. Bu kişilerin olumlu özellikleri mert, girişimci, samimi ve lider olmalarıdır ve ayrıca cömert ve güçlü olmaktadırlar. Onlar hızlı öğrenirler ve amaçlarına uygun hareket ederler. Bu isimdeki bireyler önderlik etmeyi ve liderliği severler ve deneyimlerinden ders çıkarırlar. Olumsuz özellikleri de vardır, mesela kolay etki altında kalırlar ve karamsardırlar. Fikirleri çabuk değişir ve disipline olmakta zorlanırlar. Onlar kırılganlar ve zora gelemezler. Fiziksel açıdan ise uzun ve ince olmaktadırlar. Onların gözleri iri ve dudakları ince olmaktadır. Saçları gür ve sık ve yüz hatları keskin ve güçlü olmaktadır. Omuzları geniştir ve atletik bir yapıya sahiplerdir. Ses tonları kararlı ve etkileyici olmaktadır. Çeneleri geniş ve çukurlu olmaktadır. Alınları geniş olmaktadır ve kafa şekilleri ise uzun ve üçgenimsi olmaktadır.

Kaplan isminin harf analizi hakkında da bilgi verelim. K, başarılı ve unvan sahibi olmayı göstermektedir. A, atılgan ve enerjik anlamına gelir. P, Kendinden emin biri demektir. L, sanatsal yeteneğe sahip kişi olmaktadır. A yine atılgan ve enerjik anlamına gelir. N, sağduyulu bir özelliğe sahip olmak demektir.

İsimlerin benzerleri de araştırılan konular içinde bulunmaktadır. Kaplan ismine benzer isimler Alpkan, Kaptan, Alparslan, Aslan, Arslan, Alpaslan, Taylan, Seylan, Kaan, Kamuran, Kahraman, Kayhan, Kayahan, Kenan, Kemalettin, Korhan ve Kurban gibi isimler olmaktadırlar. Bu isimle uyumlu kız isimleri ise Dilan, Ceylan, Nalan, Zilan, Şilan, Kamuran ve Kardan gibi isimler olmaktadırlar.

Kaplan ismi çok popüler değildir ama Kaplan ismine sahip olan ünlüler hakkında bilgi almak istediğinizde de Türk pop müzik şarkıcısı, oyuncu ve manken Yıldız Kaplan, Türk güreşçi Hamit Kaplan, Türk psikolog ve gazetecidir Hilal Kaplan, Türk Edebiyatçı Mehmet Kaplan, Türk bürokrat Ahmet Rıfat Kaplan, Kürt kökenli Türk siyasetçi ve avukat Hasip Kaplan ve futbolcu Burak Kaplan olmaktadırlar.

Kaplan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Giden Akarsu, Sel, Çığ
  • 2 – Ölümsüz Ve Demir Gibi Sağlam, Ölümsüz Demir
  • 3 – Kedigillerden, enine siyah çizgili, koyu sarı postu olan çevik ve yırtıcı hayvan.
  • 4 – Vahşi kedigillerden, benekli, yırtıcı hayvan

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Kaplan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Kaplan ismini kullanan 633 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Kaplan ismini kullanan 68 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Kaplan ismini kullanan 100 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Kaplan ismini kullanan 33 kişi bulunmaktadır.

Kaplan isminin Türkiye sıralaması

Kaplan en çok kullanılan 3424. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1665. isimdir.

Kaplan isminin Harf Analizi

Kişiye Kaplan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Kaplan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Kaplan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Kaplan isminin anlamını gözden geçirin!

Kaplan İsminin Numerolojisi

Kaplan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
A: bir
P: yirmi
L: on beş
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 68

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap