Kan Lekesi Pantolondan Nasıl Çıkar?

Kan lekesini pantolon ve benzeri kumaşlardan temizlemek için evde bitkisel yöntemler deneyebilirsiniz. Havlu ve soğuk su ile leke çıkarma sık tercih edilir.

Kıyafetlerimizin gün içerisinde lekelenmesine son derece yaşanan olan bir durum olmaktadır. En zorlu lekelerden bir tanesi olan kan lekesi ulaştığı zaman çıkarılması gerçekten zor olur.

Bir yer kanadığında ya da kesildiğinde bazı durumlarda kıyafetlerinizin üzerine bulaşması engellenemeyen bilir. Kan lekesi tamamen temizlenmesi için bazı ipuçları uygulanmalıdır Bu sayede daha rahat bir şekilde temizlik gerçekleştirebilirsiniz.

Pantolonda kan lekesi bulunuyorsa yer leke ıslakken hızlıca müdahale etmeniz çok önemlidir. Eğer ıslakken müdahale etmezseniz kan lekesi pantolonunuz da kurursa bu lekeyi çıkarmak çok daha zor olacaktır.

Kan lekesi Hala yoğun durumda bulunuyorsa sıvı bir kağıt yardımı ile beraber tampon işlemi yapılarak peçeteye ya da kağıda kan lekesi tamamen çekilebilir. Bunun için temiz bir kağıt havlu ya da normal havlu kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Sıcak su kullanırsanız leke pantolonunuz da daha hızlı yayılacaktır bu nedenlerden ötürü soğuk su ile temizlik gerçekleştirmek çok daha avantajlıdır. Kağıt peçete uygulanırken her zaman merkezden dışarıya doğru çekme işlemi yapılırsa lekenin daha fazla yayılması engellenir Ve siz de kan lekesinden büyük ölçüde Kurtulmuş olursunuz.

Tüm bu çalışmaları gerçekleştirdikten sonra pantolon yada kıyafetinizi soğuk su içerisine yerleştirin ve bir süre orada beklemesini sağlayın. Pantolonu sudan çıkardıktan sonra lekenin çıkıp çıkmayacağını kontrol edin ve lekeler çıkmamış ise pantolonu soğuk suyun içerisinde hafifçe çitileyin. Işlemler gerçekleştirilirken daha rahat çıkartılabilmesini sağlamak amacıyla ağartıcı içermeyen Bir deterjan kullanılırsa daha faydalı olur.

Aynı zamanda pantolon kumaşı da temizlik esnasında belirleyici unsurlar arasında yer almaktadır Bu nedenlerden ötürü pantolonum uzun yıkama talimatlarına bakmanız önem taşır.

Eğer hassas kumaştan üretilmiş bir pantolon bulunuyorsa elinizde talimatlar doğrultusunda temizlik yapmanızı öneriyoruz.

Yaptınız çalışmalara rağmen hala temizliği tam anlamıyla gerçekleştiremiyor olsanız profesyonel Kuru Temizleme merkezlerine vererek bu kan lekesinin temizlenmesini rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Rasyonel şekilde temizleyecek olan kişiler kaliteli deterjanları ve malzemeleri ile beraber kan lekesini kumaşa zarar vermeden rahat bir şekilde temizleyebilir ve ilk günkü gibi hazır hale getirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap