Kahve Zindelik, Enerji Verir Mi?

Kahve içerdiği kafein ile sporcular ve yoğun çalışanlara zindelik, enerji verir. Zayıflamaya da yardımcı olan kahve içiminde yarım saat sonra etkisini gösterir.

Çok sayıda kişi Sabahları kalkar kalkmaz ya da yolu işlerini bitirdikten sonra hemen bir bardak sıcak kahve içmeyi alışkanlık haline getirmiştir.

Toplumun bilinen kanısına göre kahve insanları enerji vermektedir ve zihnin daha hızlı bir şekilde çalışmasına fayda sağlamaktadır. Bu konu hakkında farklı tezler ortaya atılmıştır.

Sinan kahvenin içinde bulunan Kafein yaklaşık 30 ile 60 dakika içinde hızlıca kana karışabilir mektedir ve Yaklaşık beş saat kadar vücutta etkisini gösterebilmektedir. Çok sayıda faydası bulunan kahve içen kişinin hızlı bir şekilde enerjisini yükseltir ve ardından çok fazla alanda vücut direncinin artmasına avantaj sağlar.

Dikkat edilmesi gereken önemli durumlar Tabii ki kahve alışkanlığında da bulunmaktadır Bunun başında da Kafein bağımlılığı diye tahmin edilen problem ortaya çıkmaktadır.

Sabah tükettiğiniz kahveler sizlerin stressiz ve daha pozitif bir şekilde güne devam etmesini sağlayabilir Ken kahvenin enerji vermesini sağlayan en önemli unsurlar arasında kafeinin adenozin maddesine karşı direnç gösterebilmesi dir Bu sayede kahve iç uzun saatler boyunca uyanık kalır.

Spora başlamadan önce kahve içen insanlar kan basıncı ve kan pompalama hızını arttırdı Ondan ötürü vücutta daha hızlı bir şekilde enerji oluşmasını sağlar ve kilo verme konusunda kendisine büyük avantaj sağlamaktadır.

Kahve tüketilmesi durumunda kahvenin vermiş olduğu enerji azalır ve insanlar kahveden istedikleri etkiyi alamazlar. İngiltere’de yapılan çalışmalarda kişiler içerisinde kafein olduğu söylenen kahveler verildi ve bunlara içmesi istendi ardından da bu insanları teste tabii tuttular.

Bu testler genel anlamda zihinsel performans ve fiziksel performans alanlarında ölçmeye saplayan enteresan bir testi. Ben televizyon sonuçlarının başında şu geldi ki kahvelerin içerisinde Kafein olmamasına rağmen kafeinli kahve içtiğini bilen Grup kafeinli kahve içtiğinde aldığı reaksiyonları göstermeye başladı.

Buna Tıp dilinde placebo etkisi ne denmektedir. Başka bir araştırmada kafeinli kahve içen futbolcuların performanslarının yüzde 20 oranında daha yüksek olduğunun altını çiziyor. Alanda yapılan araştırmalarda ki ortak kanı kahve içen insanların enerji açısından daha yüksek verimliliğe ulaştığı yönündedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap