Kadınların Güzellik Ürünlerindeki Bakterilere Dikkat!

Güzel olmak için öncelikle sağlıklı olmanın altı çizilir fakat çok dikkat etseniz de kullandığınız güzellik ürünlerinde bulunan bakteriler güzellik uğruna sağl..

Güzel olmak için öncelikle sağlıklı olmanın altı çizilir fakat çok dikkat etseniz de kullandığınız güzellik ürünlerinde bulunan bakteriler güzellik uğruna sağlığınızı olumsuz etkileyebilmektedir.

*Saç kurutma makineleri:

Bakterilerin en sevdiği bakım aletlerinden biridir özelliklede içinde zamanla biriken bakteriler temizleme yapılmadığı takdirde saçlarınızı her kuruttuğunuzda saçlarınıza ve saç derinize geçmektedir.

Saç kurutma makinelerinin temizliği oldukça önemlidir ve nemli yani banyo gibi ortamlarda bırakılmamaları gerekir. Saç düzleştiriciler ve maşalarda durum tam tersi yani bu aletlerin aşırı temizlenmesi bakteri açısından olmasa da kesinlikle saç dokusuna zarar vermektedir.

*Banyo lifleri son yıllarda oldukça fazla kullanılır oldu malzeme özelliğiyle ucuz liflerden kaçının ve asla banyoda lifleriniz ıslak bir şekilde kullanmayın bakteriler ve küf oluşumuna sebep olan bu lifleri kullanımdan sonra kurulayarak kullanmaya çalışın. Liflerde oluşan bakteriler cildinize geçerek ciddi cilt hastalıklarına neden olabilmektedir.

*Saç fırçaları ve taraklar ise kurutma makineleri gibi bakterilerin barındıran eşyalar arsında yer alırken düzenli şekilde temizlenmeleri gerekir. Her gün kullandığınız tarak ya da fırçalarınızı yıkayın ve kurumalarını sağlayın hiç bir eşyayı özellikle ıslak şekilde kullanmayın.

*Kalıp sabunları banyoda duş için tercih ediyor olabilirsiniz ya da el temizliğiniz için bu sabunlarda sürekli ıslak kalarak ya da zamanla kuruyarak bakterilerin vazgeçemedikleri alanlar olarak karşımıza çıkıyorlar sabunlardaki bu tehlikeye karşı dikkatli olun kalıp sabun yerine kesinlikle sıvı sabunlar tercih edin.

*Kuaförler özelliklede içinde ağda ve manikür gibi işlevler içinde tercih edilen bu mekânlarda oldukça dikkatli olunmalıdır. Saç kesimi için kullanılan makasın, tarağın ya da aletlerin daha önceki müşteriden sonra temizlendiğinden emin olun en önemli detaylardan biride saç havlularıdır bir başka müşteri için kullanılan havlunun sizin için kullanılmasına karşı çıkın ve temizlenmiş olduğu emin olun.

Ağda salonları özelliklede ağda için salon tercih eden bayanları ilgilendiren bir konu salon temizliği ağda yapan kişinin eldiven kullanması, yatağın hijyeni ve özelliklede salonlarda genelde büyük ağdalar kullanıldığı için her bayan için kısa sürede kullanılan spatula ve ağdalar kullanılmalıdır.

Manikür aletlerinizi kendiniz dahi kullanıyor olmanız bakterilerden uzak olacaksınız anlamına gelmiyor.

Özelliklede manikür salonlarına giden biriyseniz hijyene daha da fazla özen gösterildiğinden emin olmalısınız.

Aletlerin steril olabilmesi için bir makine olup olmadığını kontrol etmekte yarar vardır.

*Küpe kullanımında da dikkatli olmak gerekiyor kulaklarınız taktığınız metallere karşı duyarlı olabilir ve yaralar oluşabilir çıkardıktan hemen sonra alkollü su yardımıyla küpelerinizi temizlemelisiniz temizlemediğiniz küpelerde bakteri oluşumu kaçınılmaz olacaktır.

*Diş fırçanızı açıkta tutmak yerine mutlaka bakterilerden ve tozun bulunduğu alanlardan korumak için kılıf gibi ya da kapak gibi önlemler alarak korumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap