Kadınlar Günü İle İlgili Sözler

Kadınlar Günü İle İlgili Sözler Kadın varoluşun simgesidir. Kadının toplumda yeri işte bu varoluş ile başlar ve her alanda erkeğin yanında yer alır. İnsanoğlunun dünyaya geldiği andan itibaren erkekle aynı yapıya sahip olmasına karşın zamanla nesli devam ettirme, bakma, kollama görevi verilmesi nedeniyle bir adım arka planda kalan kadın dünya üzerinde hakim olan sanayii devrimi ile yine erkeğin yanında yer almaya başlamıştır.

Kadının hayata aktif olarak katılması erkek ile eşit haklara sahip olmasını talep etmesine neden olmuştur. Erkek ile aynı işlerde çalışmasına karşın aynı haklara sahip olmaması hakkını savunma şekline dönüşmüştür.

İşte bu noktada özel günler dendiğinde kadınların değerini anlamak için Dünya Kadınlar Günü Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen en özel gündür. Her yıl 8 Mart’ da tüm dünyada kutlanan Kadınlar Günü kadının toplumda siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasının yanı sıra siyasi ve sosyal bilincin geliştirilmesi de hedeflenmiştir. Dünya Kadınlar Günü, kadın haklarının savunulması konusunda önemli bir odak noktasıdır.

Böyle özel bir günde kadınlar günü ile ilgili sözler paylaşarak siz de kadınlara destek olduğunuzu gösterebilir, onları bu konuda daha da teşvik edebilirsiniz. Kolay kazanılmamış, çok acıların yaşandığı ama her geçen gün artan başarılarını bu şekilde takdir edebilirsiniz.

Kadınlar Günü İle İlgili Sözler
Kadınlar Günü İle İlgili Sözler

Kadınlar Günü İle İlgili Sözler

  • Her adımda dünyayı güzelleştiren kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.
  • Baş tacı kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.
  • Hakkı ödenemeyecek olan kadınların 8 Mart kadınlar günü kutlu olsun.
  • Kadınlarını geri bırakan toplum, geride kalmaya mahkumdur. Atatürk
  • Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun.
  • Can dostum biricik arkadaşım 8 Mart Dünya kadınlar günün kutlu olsun.
  • Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın; kadınlar günün kutlu olsun.
  • Sadece 8 Mart değil tüm günlerin sağlık, mutlu ve başarılı olsun. Kadınlar günün kutlu olsun.
  • Her kadın çiçektir, ilgiye ve sevgiye layıktır. Tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Emek veren, acı çeken, özlem duyan, hakkını savunan tüm kadınlar 8 Mart kadınlar günü kutlu olsun.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

Canım arkadaşım, sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Düny? Kadınlar Gününü kutluyorum.

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Kadınlar; görebilenler için hem bir sanatçı hem de bir sanar eseridir. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Sevgilim, bir gün umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur. Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Bir bakışın kudreti bin lisanda yoktur. Bir bakış bazen şifa bazen zehirli oktur. Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayınsın. Annemsin. Dünya kadınlar günün kutlu olsun. Seni çok seviyorum.

Her şeye değer senin sonsuz sevgin. Seni çok arıyorum. Çok özledim. Kadınlar günün kutlu olsun biricik meleğim.

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirsin. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı. En kıymetli varlık olan kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Gününü kutluyorum.

Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim.

Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslendiğimde ya acım dinmiyor ya da sevgim coşuyor. Kadınlar günün kutlu olsun.

Aşkım seni çok seviyorum! Belki sevgimi her zaman gösteremiyor olabilirim ama sen bunu daima biliyorsun. Kadınlar günün kutlu olsun sevgilim.

Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Her zaman ne istediğini bilen, erkeğinin ardında ona destek veren, çocuklarının başında koruyup kollayan kadınlar. Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı, sen nefes kadar önemli, canım kadar değerlisin, iyi ki varsın bir tanem. Kadınlar günün kutlu olsun.

Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin, annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyi ki varsın, seni çok seviyorum kadınlar günün kutlu olsun.

Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hiçbir kadının hayali boşa çıkmasın Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun.

Müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap