Jason Statham Filmleri

Jason Statham Filmleri Jason Statham ismini gördüğüm her filmi izleyen biri olarak listemizde yer alan filmleri mutlaka izleyin. Çok eğleneceğinizi garanti ederim.

Jason Statham Filmleri Bilindiği üzere film dünyasında konu ve yapı olarak iyi kurgulanan gerek oyuncularıyla, gerek konusuyla çok izlenen ve beğenilen aksiyon filmleri vardır. Aksiyon filmi denildiğinde ilk akla gelen isimlerinden biri de Jason Statham’dır.

Filmlerdeki başarılı oyunculuğu, gerilim, aksiyon dolu senaryolardaki inanılmaz performansıyla Jason Statham, izleyenleri kendisin hayran bırakıyor. Peki bu kadar başarılı olan ve ismini tüm dünyaya duyuran Jason Statham kimdir ve hangi filmlerde rol almıştır.

Jason Statham 1972 yıllarında Londra’da doğmuş. Ailesinin mesleği sebebiyle sokak tiyatrosuna başlamıştır. Her ne kadar müziğe ve tiyatroya ilgisi olsa da aynı zamanda sporla da uğraşmaktan keyif alan ve dövüş, dalış gibi alanlarda eğitimler alan oyuncu, bu yönüyle aksiyon filmlerine başrol olmasının tesadüf olmadığını gösteriyor.

Genç yaşlarda Guy Ritchie adındaki yönetmenle tanışması ile Statham’ın oyunculuk kariyeri başlamıştır. Ritchie’in senaryolarında başrol oynamaya başlayan Statham, artık tecrübeli ve başarılı bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla yürümeye başlamıştır. 

İzleyiciyi ekrana kilitlemeye ve ismini duyurmaya başlayan oyuncu, gösterdiği performans ile aldığı övgüleri hak ettiğini kanıtlamıştır Jason Statham aldığı her rolün altından başarıyla kalkabilen oldukça yetenekli bir oyuncudur.

İzlemeye değer birçok muhteşem filmi vardır. Jason Statham filmleri aksiyon dalında en iyi örneklere sahiptir. Jason Statham filmleri 2020 listelerinde de her zaan ilk sıralarda yer alıyor. İzlemek isteyenler ve merak edenler için bol aksiyonlu Jason Statham filmleri karşınızda:

1.    Snatch Filmi

Hırsızlık, soygun, dövüş, mafya ve yeraltı dünyasını ele alan ve yolları birleşen iki farklı hikayeyi konu alan bir film. Brad Pitt, Jason Statham ve Benicio Del Toro’nun olduğu muhteşem kadro, aksiyon dolu bir film ile karşınızda. Hikayesi ve akıcılığıyla film dünyasında iyi bir yer edinmiş olan Snatch’i mutlaka izlemelisiniz.

2.    The Bank Job Filmi

Teryy bir banka soygunu planlamaktadır. Kasada keselerini bolca dolduracak altın ve paranın olacağını hayal edip soyguna başlarlar ama kasada hayatlarını tehlikeye atacak skandal yaratacak bilinmemesi gereken bilgileri de bulurlar. Bu durum onları yolsuzluktan hainliğe kadar sürükler. Bu hikaye gerçek bir olaydan alıntı olması sebebiyle de oldukça etkileyicidir.

3.    Lock, Stock and Two Smoking Barrels Filmi

Londra’da bir kumar oyunu sonrasında dört arkadaş faizcilere, mafyalara, büyük kumarbaz iş adamlarına karşı uyuşturucu, para ve birkaç tarihi tüfek için kendilerini beklemedikleri bir çatışmanın içinde bulacaklar ve aksiyon dolu anlar yaşanacak. Jason Statham’ın oynadığı ilk film olarak tarihe geçmiş harika bir aksiyon filmi.

4.    Fast and Furious 7 Filmi

Hız, heyecan, inanılmaz bir araba tutkusu… Domenic Toretto ve ekibinin karşısına kardeş intikamı ile yanan Deckard Shaw çıkacaktır.

Toretto ve ekibini bayağı zorlayacak olan karakteri canlandıran Jason Statham, burada kötü karakter olmasına rağmen hayranlarını ekrana kilitlemeyi başarmıştır. Oldukça göz dolduran aksiyon sahneleri ile kaçırmamanız gereken bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

5.    Spy Filmi

Masasında oturmaktan sıkılmış bir CIA ajanı… Durdurulması gereken küresel ve tehlikeli bir silah kaçakçısı… Aksiyon ve komedinin birleşebileceğini gösteren muhteşem bir eser. Yardımcı karakteri oynayan Jason Statham aksiyon ve komedinin bir aradaki haliyle de oldukça başarılı bir performans sergiliyor. Oldukça keyifli olan bu film izlenmeye değer.

6.    Crank Filmi

Bu filmde başrol olan Jason Statham bir numaralı kiralık katil rolündedir. Düşmanları tarafından zehirlenerek tıbbi operasyonla kalbi alınır ve yerine plastik kalp takılır.

Bu serüvende hem işini yapıp hem de kalbinin durmamasını sağlamalı aynı zamanda kendi kalbini bulup normal yaşamına devam etmelidir. Kalbinin durmaması için elinden geleni yapmaya çalışır. Bu filmde de oyuncu kadrosuyla övgüyü hak eden bir aksiyon senaryosu sizleri bekliyor.

7.    The Transporter Filmi

Gayrimeşru paketleri taşıyan Frank ne müşterisini ne de paketlerde ne olduğunu bilmek ister. Bu yönde kendince katı kuralları vardır. Paketi alır ve istenen yere teslim eder. Ancak en son taşıyacağı paket kendi koyduğu kuralı çiğnediği için ona büyük sıkıntı çıkaracaktır. Paketi açınca yaşayacağı sıkıntılardan habersiz yoluna devam eder ancak yoldaki sürpriz gelişmeler filmdeki aksiyona aksiyon katacaktır.

8.    The mechanic Filmi

2011 yapımı bu filmde işini hakkıyla yapan bir kiralık katil ve işi öğrenmek isteyen bir çaylak vardır. İşi öğrenmeye çalıştığı sırada bir suikast örgütünün başı öldürüldüğünde asıl görev başlar ve çaylak ile seri kiralık katil ortaklığı başlar. Asıl aksiyon tam bu noktada başlıyor.

9.    Homefront Filmi

2013 yapımlı bu filmde eski bir hükümet ajanı, hareketli yaşamından uzak kalıp sakin bir hayat sürebilmek için ailesiyle sakin bir kasabaya yerleşir.

Ama kader o ki ne kadar uzak kalmaya çalışsa da hareketli yaşam onu kendine çeker. Bu kasabada bir uyuşturucu baronu ile yolları kesişir. Hareketli ve bol aksiyonlu karelerin ortaya çıktığı bu filmi mutlaka izlemelisiniz. Jason Statham filmleri ajan filmleri arasında en iyilerini sunuyor.

10.  Safe Filmi

Mei adındaki küçücük bir kız belki hayata dair hiçbir şeyden haberi yokken ona yüklenen, onun kadar küçük ama hayatını tehlikeye atacak kadar tehlikeli bir şifre… Küçük kızın kafasına kazınan bu şifre yüzünden hayatı alt üst olur. Mafyalar, gangsterler ve yozlaşmış polisler bu kızın peşine düşer. Bu küçük kızı koruyabilecek tek kişi vardır. O da eskiden kafeslerde dövüşen bir kafes dövüşçüsüdür.

11. Cellular Filmi

Normal bir zaman ve sıradan bir gün… Bir telefonla bütün sıradanlığın yerini hız ve hareket alır. Telefonun ekranında gizli numara belirir. Telefonun diğer ucunda kurtarılmak istenen bir kadın vardır. Ama hızlı olunmalıdır. Bakalım bu genç bu kadına yetişip kurtarabilecek mi? Oldukça heyecanlı ve sürükleyici olan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

12. Revolver Filmi

Kumar masasında sizce ne oynanabilir ki? Masada dönen kâğıtlar veya bir rulet sistemi ya da bir spor makinesi… Peki bunların ucunda ne kaybedilir ya da ne kazanılır? Tabi ki para, mücevher, araba, ev vs. Ama bizim kumarbaz işi daha da ilerletir. Masaya hayatını koyar. Ve asıl film başlar.

13. Mean machine Filmi

Bir hapishanede belirli suçlar işlemiş suçlular bulunmaktadır. Kimisi suçunu kabullenmiştir. Kimisi de tersini iddia eder, ta ki o gelene kadar. Darp suçu damgasıyla hapse bir futbol yıldızı girer. Mahkumlardan ve gardiyanlardan oluşan futbol takımı kurar ve işte asıl oyun başlar.

14.  Death Race Filmi

Araba yarışları sevilen bir spordur. Ancak kurallar hep aynıdır. Birkaç araba ve bir yol vardır. Bitiş çizgisine ulaşınca oyun biter. Ancak bu yarış normal araba yarışı değildir. Ya çizgiye ulaşırsın ya da ölürsün… Olay bir hapishanede geçer. Müebbet hapis olan mahkumlara özgürlük vaat edilip ölümüne yarışmaları istenir. Hemen hemen hepsi kendi isteğiyle katılırken, sadece o yarışması için zorlanır. Bakalım kim kazanacak.

15.  Parker Filmi

Kuralcı bir hırsız hikayesidir. Daha önceleri profesyonel ekibi olan ancak geçen zamanlarda ekibinin ihanetine uğrayan Parker, kılık değiştirip gizemli bir adam olur. Gizemli bir adamın yanına da gizemli bir ortak lazımdır. Parker ihanet eden ekibinin yeni işini öğrenir ve onların işini bozmak için elinden geleni yapar.

16. Transporter 2 Filmi

İşinde başarılı bir adam ismi Frank… Katı kuralları olan, prensip sahibi, karizmatik, dakik ve işinde iyi bir taşıyıcı… Yapacağı işlerden biri olan paket işine devam ederken yeni bir iş alır. Bu paketin onu sıkıntıya sokacağından habersizdir. Paketin içindeki, büyük bir devlet adamının oğludur. Onun arabasında olduğu için onun çocuğu kaçırdığı sanılır ve kendini korumak için temize çıkması şarttır.

Jason Statham filmleri 2019 yılında da oldukça fazla izlenme oranına sahip. Jason Statham filmleri Türkçe dublaj izleme seçeneğiyle de oldukça güzel. Yapmış olduğunuz Jason Statham filmleri Türkçe dublaj full izle aramalarınızda birçok seçenek karşınıza çıkacaktır.

Günümüzde Jason Statham filmleri netflix gibi platformlarda da izleyiciyle buluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap