Janya İsminin Anlamı

janya-isminin-anlami-26060

Janya İsminin Anlamı Nedir?
İsim seçmek bebek bekleyen çiftlerin en çok zorlandığı konulardan biri olarak bilinmektedir. Annebaba adayları isim seçme serüvenlerinde pek çok ismi ve anlamlarını araştırmaktadır. Bunun yanı sıra isim analizlerinin, karakter ve harf analizlerinin de isim seçiminde önemli olduğu bilinmektedir. Merak edilen farklı isimlerden biri olan Janya isminin anlamı nedir? sorusunun cevabını arıyorsanız, yazımızın devamında Janya ismi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilir, sorularına yanıt bulabilirsiniz.
Janya isminin anlamına bakıldığında bu ismin zarif anlamını taşıdığı karşımıza çıkıyor. Güzel bir anlama sahip olan farklı bir isim arayışında olan anne – baba adayları kız çocukları için tercih edilen bu ismi seçeneklerine ekleyebilirler.
Bir kız bebeği ismi olarak bilinen Janya isminin kökeni ise Arapça. İsim seçimi konusunda seçecekleri ismin Kuran’da geçip geçmediğini araştıran anne – baba adayları için ise Janya ismi Kuran’ı Kerim’de geçen isimlerden biri olarak bilinmiyor. Bunun yanı sıra Türkçe sözlükteki anlamına değinilecek olunursa Janya isminin TDK’deki anlamı konusunda bir bilgi yok. Çünkü bu isim Türkçede kullanılan bir kelime değil.
Türkiye’de ise Janya ismine sahip biri yok. Bunun yanı sıra Janya ismi Türkiye’de en sık karşılaşılan 37912. İsim olarak karşımıza çıkmakta. Kız çocukları için tercih edilen isimler sıralamasına bakıldığında ise Janya isminin en çok rastlanmakta olan 16587. İsim olduğunu söyleyebilmek mümkün. Farklı bir isim arayanlar Janya ismini çocukları için tercih edebilir.
İsim analizleri de anne – babaların çocuklarına tercih edeceği isimler konusunda etkili faktörlerden biri olarak biliniyor. Janya isminin analizi incelenecek olursa Janya isminin kader sayısı 6 olarak biliniyor. Bunun yanı sıra Janya isminin uğurlu rengi ise sarı renk olarak karşımıza çıkıyor. Bu isme sahip kişilerin iyilik yapmaktan hoşlandığı ise bilinenler arasında.
Olumlu yönleri; genellikle hırslı kişiler oldukları bilinir. Aynı zamanda vefa sahibi kimselerdir. Sadakatli ve paylaşımcı insanlardır. Bunun yanı sıra detayları seven, şefkatli kişiler oldukları bilinmektedir.
Olumsuz yönleri; tartışmaktan kesinlikle hoşlanmazlar. Rahatlarına oldukça düşkün insanlar olabilirler. Bir şeyleri sürekli olarak erteleyebilirler. Bu nedenle üşengeç bir karakter yapısına sahiptirler.
Fiziksel özellikleri; Genellikle uzun boylu ve omuz yapısı dik olan insanlar oldukları bilinir. Yüz hatları oldukça belirgindir. Aynı zamanda yüz hatlarının düzgün ve güzel olduğu söylenebilir. Saç yapıları genellikle dalgalı olmakla birlikte göz renkleri açık olarak bilinenler arasındadır.
Kişilik analizi konusuna değinilecek olunursa Janya isminin kişilik analizi ise şu şekildedir; yardımsever ve vefalı insanlar oldukları bilinmektedir. Bunun yanı sıra kendilerinden daha çok sevdiklerini düşünürler. Bu sebeple iyi arkadaşlara sahip olabilirler. Dürüst ve sözlerinden asla dönmeyen bir yapıları vardır.
Harf analizi konusu da önemlidir. Janya isminin harf analizi ise; J; kıskanç ve kaprisli kimseler oldukları, A; Atılgan ve enerjik oldukları, N; sağduyu sahibi kişiler oldukları, Y; geçmişlerinden ders alabilen karakter yapısına sahip oldukları, A; yüksek enerjili, neşeli ve dışa dönük bir kişilik yapısına sahip oldukları anlamını taşımaktadır.
Benzer isimler de çoğu zaman merak edilmektedir. Janya ismine benzer isimler ise; Tanya, Janie, Janey, Fanya, Einya, Janis.
Pek çok ebeveynin ismin konulmasının caiz olup olmadığına da önem verdiği biliniyor. Janya ismi caiz mi konusuna bakarsak, bu ismi çocuklarınıza koymanızın dinen herhangi bir sakıncası bulunmuyor. Yani Janya ismi kullanılması caiz isimlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.
Ülkemizde bu ismi kullanan herhangi biri olmadığından Janya ismine sahip ünlüler bulunmamaktadır.

Janya isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yahve zarif

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Janya ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Janya ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Janya ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Janya ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Janya ismini kullanan bulunmamaktadır.

Janya isminin Türkiye sıralaması

Janya en çok kullanılan 37912. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 16582. isimdir.

Janya isminin Harf Analizi

Kişiye Janya ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

J : Kaprisli ve kıskanç anlamını uyandırır, j harfi çok uygun değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Janya İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Janya ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Janya isminin anlamını gözden geçirin!

Janya İsminin Numerolojisi

Janya isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

J: on üç
A: bir
N: on yedi
Y: yirmi sekiz
A: bir
TOPLAM: 60

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap