Jakuzi Temizliği

  Her ne kadar küvet ile benzer özellikler barındırsa da sahip olduğu jet motorları farklılığını ortaya koymaktadır. Günümüzde jakuzi bir zenginlik ibares..

Her ne kadar küvet ile benzer özellikler barındırsa da sahip olduğu jet motorları farklılığını ortaya koymaktadır. Günümüzde jakuzi bir zenginlik ibaresi olmakta pekte haksız değil.

Fiyatları yüksek olmasına rağmen jet motorlarının suyu sürekli olarak pompalaması ya da suyun içerisine sürekli olarak hava enjekte ederek diri tutması temizlik için önemli kabul edilir. Haliyle Jakuzide duş almak hepimiz için bir ödül olarak görülür.

Genelde jakuzi temizliği duş sonrasında kalan artıklardan oluşan kirlere yöneliktir. Örneğin kirlerin çıkmaması sizin duş aldıktan sonra ne kadar temiz bıraktığınıza bağlıdır.

Çünkü ölü vücut derileri, vücudunuzdan çıkan kirler, saç ve kıl kalıntıları tamamıyla bu kirlenmenin kaynağını oluşturmaktadır. Jakuzi temizliği yaparken bunlara özen göstermek gerekir.

Jakuzi Nasıl Yıkanır?

Jakuzi yıkamak klasik olarak küvet ve duş teknesi temizlemek ile aynı formları taşıyabilir. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumken aynı zamanda farklı karışımlar uygulayabileceğinizi belirtelim.

Su kanallarına sahip olan jetlerin sürekli olarak çalışmasından kaynaklanan kireçlenmeler sık görülse de genel anlamda sorun jakuzinin görünen kısımlarındadır.

Jakuzi yıkamak için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem var. Ancak temizlik karışımını uygulamadan bunu başarabilmenizde mümkündür. Doğrudan fırçalayarak ve temiz suyla temizlik yapabileceğinizi vurgulamak istiyoruz. Özel olarak tasarlanmış olan Jakuzi temizleme ürünlerini tercih edebilir, hem hoş kokularıyla hem de leke sökücü özelliğiyle hijyen sağlayabilirsiniz.

Jakuzi Temizlik Ürünleriyle Jakuzi Temizliği

Klasik temizlik ürünlerinden farksız bir kullanıma sahip olan bu özel ürünlerin yalnızca jakuzi tabanına uygulanabileceğini söylemeliyiz. Hijyenik ürünler olmasının haricinde oldukça etkili bir temizlik sağlayarak sizi uğraştırmaz. Bu durumda herkesin genel tercihi haline dönüşmüştür. Ancak doğal temizlikten yana olanlar için Jakuzi temizlik karışımı halen daha revaçtadır.

Çamaşır Suyuyla Jakuzi Temizliği

Jakuzinizi temizlemek için ihtiyacınız olan malzemelerden birisi çamaşır suyudur. Etkisini daha da arttırmak içinse deterjan kullanabilirsiniz. Malzemelere baktığımızda çamaşır suyunu yarım bardak, bulaşık deterjanını ise iki çay kaşığı kullanabilirsiniz.

Uygulamada dikkat etmeniz gereken detay sıcak sudur. Sıcak suyla doldurduğunuz jakuziyi motorlarını çalıştırmadan çamaşır suyu ve bulaşık deterjanını ilave ederek bekletin. Ardından bekleyerek çamaşır suyunun lekeleri arındırmaya başlamasıyla birlikte motorlarını çalıştırın. Maksimum 2 dakika çalışması sizin için yeterli olacaktır.

Temizlik aşamasının bu kısmı bitmiş olsa da durulama aşaması henüz bitmedi. Tamamen sıcak suyu boşalttıktan sonra soğuk suyla doldurup ortalama 5-10 dakika çalıştırmanız önerilir. Arınması için bu uygulama önemlidir. Buna ek olarak ise tekrar boşalttığınız jakuziyi bol suyla durulamanız tavsiye edilmektedir.

Böylelikle tamamen mikroplardan ve olası kalıntıların oluşturduğu bakterilerden arınabilirsiniz.
Jakuzi temizliği yaparken motorların bulunduğu su kanallarına güçlü temizleyiciler dökmenizi tavsiye etmiyoruz.

Aksi halde oluşabilecek arızalarla karşı karşıya kalmak son derece olasıdır. Sadece özel Jakuzi temizliğine yönelik ürünler bu şekilde bir temizlik için tercih edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap