Ivy İsminin Anlamı

ivy-isminin-anlami-30262

İvy İsminin Anlamı Nedir?

Yeni doğan bebeğinin adını heyecanla duyan anne ve babalar, İvy isminin anlamını ve özelliklerini soruyor. İvy isminin anlamı nedir? Bu arada uzmanlar, ismin çocuğun kişiliğini ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca tutum ve tutumunu etkilediğine dikkat çekerek ebeveynleri uyarıyor. Bu nedenle isim seçerken anlamına dikkat etmek önemlidir. İvy, sarmaşık anlamında kullanılmaktadır.

Bu ismin genel anlamına baktıktan sonra şimdi de İvy isminin TDK’deki anlamı konusuna bakacağız. TDK anlamı, sarmaşık anlamında kullanılmaktadır. Bu isim yeni doğan kız çocuklarına verilen bir isimdir. Bu ismin kökeni ise İngilizce’dir.

İvy isminin bütün anlamlarına baktıktan sonra şimdi de kişilik analizine bakacağız. İvy isminin kişilik analizi şu şekildedir; Çevrelerinden dolayı sevimli insanlar olarak bilinirler. Merhamet ve yardım onun ayırt edici özellikleridir. Ne yazık ki, iyi niyeti suistimal edenler asla peşini bırakmazlar. Onlar mükemmel falcılar. Duyuları tamamen güçlüdür. Bazen  kendileri için inanamazlar. Ancak dikkatli olmanız gerekir. Bazen duyguları gerçek hayatla karıştırabilirler, hata yapabilirler. Harika idealleriniz ve hedefleriniz var. Onlara ulaşmak için çalışırlar ve başarılı olurlar. Verimli çalışıyorsun. Sahip olmayı seven insanlardır. Onlar özgürlüğünü çok seven insanlardır. Kuralları sevmiyorlar. Bildiklerini yapmayı severler. Tutkuları ve cesaretleri, doğal ve rahat hareket etmelerini sağlar. Başkalarının ne düşürdüğü konusunda çok fazla endişelenmezler. Onlar şık insanlar. Karar verirken biraz sabır onların hata yapmasını engelleyebilir, ancak sezgilerine güvenmekten asla vazgeçmezler.

İvy isminin kişilik analizini inceledikten sonra İvy isminin harf analizini inceleyeceğiz. İvy isminin harf analizi aşağıdaki gibidir:

İvu isminin incelenmesi insana özgü özellikleri ortaya çıkarmaktadır. Ivy adlı her harf benzersiz bir özelliğe karşılık gelir.

İ: Çok, çok duygusal. Acıtır ve çabuk kırılır. Hassas bir vücudum var.

V: İçine kapanık, kayıtsız, kimsenin umurunda değil. Çevresindeki olaylar onu etkilemez.

Y: Her zaman geçmişin endişelerini yaşarlar ve geçmişte olanları asla unutmazlar. İntikamcı bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir kişiliğe sahiptir.

Ivy isimli bir kişi, ismi ile eşi veya sevgilisi arasında uyumluluk yaşayabilir. Kader numaranızı bulduktan sonra aşağıdaki İsim Uyumluluk Analizi sayfasından isim uyumluluğunu öğrenebilirler.

İvy adlı harflerin ve bunlara karşılık gelen alfabetik sıra numaralarının toplamı, adınızın numeroloji numarasıdır. İvy isminin numerolojisi aşağıdaki gibidir:

İ:11

V: 27

Y: 28

Toplam: 66

Nümerolojinin en ilginç yönlerinden biri, adınızın kaderiniz üzerindeki etkisidir. Ancak kabul edilmesi gereken en önemli şey, adınızın kaderinizi sadece bir dereceye kadar etkilediğidir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğine inanmak çok yanlış bir inanç olur. Böyle bir durum sorun haline gelirse Alice, Armets veya Aishe’nin hepsinin kaderi aynı olacaktır.

Daha sonra İvy ismine benzer isimler konusuna bakacağız. Yapılan araştırmalar sonucunda bu isime benzer isim bulunmamaktadır.

Anne ve babalar yeni doğan bebeklerine isim koyarken çok dikkat etmektedir. İsimlerin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmediği veya caiz mi diye sorgulamaktadırlar. Bu göre İvy ismi caiz mi? sorusunu ele alacağız. İvy ismi Kuran’da geçmemektedir, ancak insanlar çocuklarına bu kutsal, güzel ve  anlamlı ismi rahatlıkla verebilirler. Arapçadan türetilen bu ismin çok özel bir anlamı vardır, ancak izin verilen isimlerden biridir. Erkeklerin çok sevdiği bu isim sözlük anlamı olarak da oldukça anlamlı ve güzeldir. Bu yüzden İvy isminin kullanılması caizdir.

Makalemizin son kısmında İvy ismine sahip ünlüler var mı? bunu araştıracağız. Bu isim çok kullanılan bir isim değildir. Bu yüzden dizi ve filmlerde de pek geçmemektedir. Bu yüzden bu konuya örnek veremiyoruz.

Ivy isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sarmaşık

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Ivy ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ivy ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Ivy ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Ivy ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Ivy ismini kullanan bulunmamaktadır.

Ivy isminin Türkiye sıralaması

Ivy en çok kullanılan 21995. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 9072. isimdir.

Ivy isminin Harf Analizi

Kişiye Ivy ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

Ivy İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ivy ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ivy isminin anlamını gözden geçirin!

Ivy İsminin Numerolojisi

Ivy isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

I: on bir
V: yirmi yedi
Y: yirmi sekiz
TOPLAM: 66

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap