İş Bankası Kredi Erteleme Yapma Yolları 2022

İş Bankası Kredi Erteleme Yapma Yolları 2022 Türkiye İş Bankası müşterilerine son zamanlarda bir hizmet sunmaya bşalamıştır. Bu da İş Bankası kredi öteleme hizmeti olarak bilinir. Diğer kamu bankaları gibi bu banka da Covid-19 salgını nedeniyle bireylere konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, ek hesap, kredi kartı ödemelerini erteleyebileceklerini söylüyor.

İş Bankası Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılabilir?

İş Bankası kredi erteleme başvurusu yapabilmek için Banka şubesine uğrayabilir, internet bankacılığını ya da mobil bankacılığını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. İnternet ve mobil bankacılıktan yapacağınız başvuru için Kredilerim yazan bölüme tıklayarak ve ardından gelen Ödeme Planı Ötele kısmını tercih ettiğiniz zaman bu işlemi halledebilirsiniz. 

İş Bankası Kredi Erteleme Yapma Yolları 2022
İş Bankası Kredi Erteleme Yapma Yolları 2022

İş Bankası Kredi Öteleme Şartları Nelerdir?

Koronavirüs salgını sonrasında çeşitli İş Bankası kredi erteleme şartları belirlenmiştir. 1 Ocak 2022 tarihinden önce gecikme yaşandığı takdirde bu işlem banka tarafından işlem dışında tutulmaktadır. Bunun yanında dövize endeksli krediler erteleme kapsamı dışındadır. Ayrıca kısmi tahsilatlı krediler ve peşin faiz ödemeli krediler de bu erteleme kapsamının dışında tutulmaktadır. Bu hususlar dışında herhangi bir İş Bankası kredi kartı öteleme işlerinizi bankaya aktarabilirisiniz ve 3 ay erteleme hakkına sahip olursunuz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İş bankası ihtiyaç kredisi erteleme işlemlerini yapmak istiyorsanız herhangi bir şubeye giderek halledebilirsiniz. Bununla birlikte şubeye gitmeden önce yapmanız gereken birkaç etmen vardır. İhtiyaç kredisi erteleme için kendinize İşCep ya da internet bankacılığı şifresi almanız gerekir. Bankaya kadar gitmek istemiyorsanız bunun için bu uygulamaları kullanarak da yapabilirsiniz.

Ana sayfada karşınıza çıkacak olan kredilerim bölümüne tıklayınız ve ardından Ödeme Planı Göster ve Ötele kısmına giriniz. Bu işlemden sonra İş Bankası ihtiyaç kredisi erteleme hesaplamabölümü karşınıza çıkacaktır. Son olarak bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız onaylayınız. Ardından yeni ödeme planınız gelecektir ve çalışanlar tarafından size aktarılacaktır.

İş Bankası Konut Kredisi Erteleme Nasıl Olur?
İş Bankası Konut Kredisi Erteleme Nasıl Olur?

İş Bankası Konut Kredisi Erteleme Nasıl Olur?

İş Bankası konut kredisi erteleme işlemi yapmak için de yine ister şubeye gidebilir isterseniz de internet bankacılığını veya İşCep uygulamasını kullanarak kolaylıkla halledebilirsiniz. Yine aynı şekilde sayfada açılan Kredilerim bölümüne tıklayarak Ödeme Planı Ötele sekmesine giriş yaparak hesaplama yapınız. Kredinizi ertelemek için İş Bankası konut kredisi erteleme hesaplama işlemini onaylayınız.

İş Bankası Taşıt Kredisi Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası taşıt kredisi erteleme de sayfada bulunan kredilerim ve ödeme planı ötele kısmına giriş yaparak tıpkı konut ve ihtiyaç kredisi erteleme işlemi ile aynı yapılır. Ayrıca herhangi bir İş Bankası şubesine giderek taşıt kredisi erteleme işlemini yapabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Erteleme Hesaplama Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi erteleme hesaplama işlemi de diğerleri gibi oldukça basit bir işlemdir. Ertelemek istediğiniz kredinin vade sayısı kadar taksit öncelikle geri ödeme planında ilk sıradan alınıp en son sıraya koyuluyor. Bir diğer deyişle krediniz aslında Ağustos 2024’te biter. Böylece 3 aylık kredi erteleme yapmak istiyorsanız yeni ödeme planınızda diğer 3 ay içinde taksit ödemesi yapmamış oluyorsunuz. Bu sayede krediniz en son sıraya konulan 3 taksit ile birlikte Kasım 2024’te bitmiş oluyor. Bunun size olan avantajı hiçbir şekilde faiz ödemek zorunda kalmıyor olmanız.

İş Bankası kredi hesaplama işlemi sayesinde ekstra bir borç yükümlülüğüne sahip oluyorsunuz. Bu işlem sonrasında isterseniz İş Bankası kredi borcu öteleme başvurunuzu iptal edebilirsiniz ya da kredinizi ödemeye devam edebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı kullanmak bazı nedenlerden dolayı insanı zor bir duruma sokabiliyor. Sizde İş Bankası kredi kartı borcu öteleme işlemi yapmak istiyorsanız şubeye giderek başlayabilirsiniz. 3 aya kadar İş Bankası kredi kartı borcu öteleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu iş için faiz oranı %1.25 olarak belirlenmiş olup bu oranla kredi kartı ertelemesi yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse 1.000 TL olan kredi kartı borcunuzu 3 ay ertelediğiniz zaman bu fiyat 1.044,50 TL’ ye varıyor.

İş Bankası Ek Hesap Erteleme Nasıl yapılır?

İş bankası ek hesap erteleme veya İş bankası kmh erteleme işlemlerinizi yukarıda belirttiğimiz gibi uygulamaları kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Faiz oranı %1.25 olup 3 aya kadar erteleme yapmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap