İremsu İsminin Anlamı

Bir bebeğin dünyaya gelip, hayat bulacak olması anne ve babasına eşi benzeri olmayacak bir mutluluk yaşatmaktadır. Bebeğin cinsiyetinin belli olduğu andan itibaren anne ve  babalar bebeklerine hangi ismi koyacakları ile alakalı bir hayli düşünmeye başlarlar.

Özellikle de Kuran’da yer alan isimleri çocuklara vermek neredeyse bir gelenek halini almış durumdadır. Anne ve babalar için bebeklerine Kuran’da yer alan isimleri koymak maneviyat yönünden çok büyük bir önem taşımaktadır.

Anne ve baba olacak olmanın mutluluğunu en derinlerde yaşayan aileler, bebeklerinin yaşam boyu kendilerinde taşıyacakları isimleri seçecek olmalarının sorumluluğunu ve ağırlığını hissetmektedirler.

Bu nedenle kız bebeklerine hem söylenişi hem de anlamı birbirinden güzel olan İremsu ismini vermeyi planlayan aileler,  “İremsu isminin anlamı nedir?”  diye fazlasıyla merak etmektedir.

İrem; Cennet bahçesi, ok veya kurşun atılan nişan tahtası, cenk denilen musiki aleti ve bunu icat edenin adı manalarını içermektedir. Bununla beraber Ad kavmi zamanında, Şeddad tarafından cennete benzetilme amacı ile yapılan bahçe olup, Şam’da veyahut Yemen’de bulunduğu söylenir.

Erkek ve kadın adı olarak kullanılmaktadır. Su ise; rengi, kokusu ve tadı olmayan, saydam, sıvı madde demektir. 

Anlamı hariç “İremsu ismi Kuran’da geçiyor mu” sorusu aileleri fazlasıyla yakından ilgilendirerek, merak konusu durumuna gelmiştir. İrem ismi Kuran’da geçmektedir. Fecr suresinde aktarılmış olan ayetlerde, Ad Kavmi tarafından yapılan bahçeler İrem olarak ifade edilmektedir. Bu söz konusu bahçelerin ise; Yemen’de olduğuna inanılmaktadır ve İrem ismi Arapça kökenli bir sözcüktür.

Bilinçli ebeveynler için İremsu isminin dışında bu ismin kişiye aktaracağı kişilik de fazlası ile merak edilmektedir. İremsu isminin karakter analizi yapıldığında; bu isme sahip olan kişiler aşırı paylaşımcıdır.

Ellerinde kalan son parayı bile ihtiyacı olan birine vermekten asla çekinmezler. Özgürlüklerinin sınırlarını belirlerken başkasının özgürlüklerini asla kısıtlamazlar. Seyahati seven ve yeni ülkeler görmek için sürekli can atan meraklı bir yapıya sahiptirler.

Başladıkları işi yarım bırakmazlar, muhakkak sonunu getiririrler. Arkadaşları tarafından çok sevilirler, çünkü oldukları gibidirler. İş hayatlarında başarıları ile anılırlar. Analitik düşünme ve çözümsel hareket özelliklerine sahiplerdir.

İremsu isminin anlamı ve karakter analizinin dışında, harf analizide merak edilerek yapılmaktadır. Aynı karakter analizinde olduğu gibi harf analizide uzman kişilerce yapılmaktadır.

İremsu isminin harf analizi yapıldığında; İ harfi kırılgan bir yapıyı, R  harfi zor bir kişiliği, E harfi insancıllığı ve merhameti, M harfi eğlenceye düşkünlüğü, S harfi hayal kurmayı oldukça seven hayalperest kişiliği, U harfi sakin bir yapıyı simgelemektedir.

İremsu ismi popüler isimler yelpazesinde bulunmaktadır. Maneviyata büyük önem ve kıymet veren aileler açısından sıklıkla kullanılan bu isme ülkemizde sık sık rastlamak mümkündür. Özellikle modernleşen günümüzde eski isimler, artık yerini yeni ve modern isimlere bırakmış durumdadır. 

Modern hayatta dikkâtleri çeken ve oldukça sevilerek kullanılan İremsu ismine sahip ünlüler için, yapılan araştırmalar neticesinde örnek gösterilecek herhangi bir ünlü bulunmamaktadır.

İremsu ismine benzeyen isimlere örnek vermek gerekirse bunlar; İpeksu, Işınsu ve Işılsu’dur. İremsu ismini beğenen ama tam olarak karar kılmayan aileler bu benzer isimleri de alternetif olarak değerlendirebilmektedir.

İremsu isminin gelenek ve göreneklerimizde yeri bir hayli sağlamdır ve kullanım oranı çok yüksek olan bir isimdir. Kulağa hoş gelmesi ve barındırdığı maneviyatı bu ismi özel kılan en etkili unsurlar içerisinde yer almaktadır. 

İremsu isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yakınmak, Haykırmak.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

İremsu ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de İremsu ismini kullanan 8.822 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da İremsu ismini kullanan 1.403 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da İremsu ismini kullanan 613 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de İremsu ismini kullanan 395 kişi bulunmaktadır.

İremsu isminin Türkiye sıralaması

İremsu en çok kullanılan 1165. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 561. isimdir.

İremsu ismini kullananların sayısı, son bir yılda 240 kişi artmıştır.

İremsu isminin Harf Analizi

Kişiye İremsu ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

İremsu İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ İremsu ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken İremsu isminin anlamını gözden geçirin!

İremsu İsminin Numerolojisi

İremsu isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

İ: on iki
R: yirmi bir
E: altı
M: on altı
S: yirmi iki
U: yirmi beş
TOPLAM: 102

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap