İngilizce Dostluk Sözleri

İngilizce Dostluk Sözleri

İngilizce Dostluk Sözleri Dostluk, insanın birbirine vermiş olduğu en güzel değerler arasında yer alır. Dost olan kişi kalpte farklı bir yere konur. Çünkü herkes ile dost olunmaz. Dostluk, sevgi bağı ile kurulan, birbirlerini anlayan, değer veren insanlar arasında gerçekleşir. Dostluk ile ilgili pek çok duyguyu ifade İngilizce dostluk sözleri bulunur. Günümüzde gerçek anlamda dost olacak birini bulmak oldukça zor bir hale gelmiştir. Çoğu kişi yalnızca kendi çıkarlarını düşünerek arkadaşlık kurmaya başlar. Bu nedenle gerçekten dost diyebilecek iyi insanlar bulundukları zaman onlara sıkı bir şekilde tutunmak gerekir.

Dostluk, güzel duygular içerdiği için hakkında güzel sözler söylenir. Dostluk yaşanılan olaylara birlikte gülüp birlikte ağlamaktır. Karşısında bulunan kişiye karşı çıkar, kin, kıskançlık gibi özelliklerin bulunmaması gerekir. Gerçek dost, insanın başarılarından mutlu olandır. Bu nedenle insan dostunu iyi seçmeli ve herkese dost gözüyle bakmamalıdır. Günümüzde pek çok önemli insanın dostluk ile ilgili belirtmiş olduğu sözler vardır. Dost olan kişilerin yeri daima kalpte ayrı bir yerde bulunur. Gerçek dostların değeri bilinip ona göre hareket edilmelidir.

İngilizce Dostluk Sözleri

İngilizce Dostluk Sözleri

A singlerose can be mygarden a singlefriend, myworld. Tek bir gül bahçem olabilir. Tek bir arkadaş, dünyam.

A friend is a giftyougiveyourself. Bir arkadaş, kendine verdiğin hediyedir.

A friend is whattheheartneedsallthe time. Arkadaş, kalbin her zaman ihtiyaç duyduğudur.

A friendtoall is a friendtonone. Herkese arkadaş, hiç kimseye arkadaş değildir.

Friendship is theonlycementthatwill ever holdtheworldtogether. Dostluk, dünyayı bir arada tutacak tek çimentodur.

Friendsarethebaconbits in thesaladbowl of life. Arkadaşlar hayatın salata kasesindeki pastırma bitleridir.

It is easiertoforgive an enemythantoforgive a friend. Bir düşmanı affetmek, bir dostu affetmekten daha kolaydır. William Blake

A singlerose can be mygarden a singlefriend, myworld. Tek bir gül bahçem olabilir. Tek bir arkadaş, dünyam.

A realfriend is onewhowalks in whenthe rest of theworldwalksout. Gerçek bir arkadaş, dünyanın geri kalanı çıktığında içeri giren birisidir.

Luckyarethosewhofind a trueloyalfriend in thisfake world. Bu sahte dünyada gerçek sadık bir arkadaş bulanlar şanslıdır.

Friendship is like a melon youmusttryonehundredtofind a goodone. Dostluk bir kavun gibidir. İyi bir tane bulmak için yüz tane denemelisin.

Friendship is aboutfindingpeoplewhoareyourkind of crazy. Dostluk senin gibi bir çılgın olan insanları bulmakla ilgilidir.

Therearebigshipandsmallships. But thebestship of all is friendship. Büyük gemi ve küçük gemi var. Ama hepsinin en iyi gemisi arkadaşlıktır.

Friends buy you a lunch. Best friendseatyourlunch. Arkadaşlar sana bir öğle yemeği alır. En iyi arkadaşlar öğle yemeğini yer.

Friendship is always a sweetresponsibility, never an opportunity. Dostluk her zaman tatlı bir sorumluluk, asla bir fırsat değildir. KhalilGibran

How manydays in thenarrowwellthat’sthereality of man is yourfriend. Dar günde kaç tane dostun yanında ise işte o kadar gerçek dostun vardır.

Ifyoulend a friendfivedollarsandneverseehimagain, it wasworth it. Bir arkadaşına beş dolar borç verirsen ve onu bir daha göremezsen, buna değdi.

Onlyyourrealfriendswilltellyouwhenyourface is dirty. Yüzün kirli olduğunda sadece gerçek arkadaşların sana söyleyecek. Sicilya Atasözü

Therearethreefaithfulfriends, an oldwife, an olddog, andreadymoney. Üç sadık arkadaş, yaşlı bir eş, yaşlı bir köpek ve hazır para var. Benjamin Franklin

Yourfriend is themanwhoknowsallaboutyouandstilllikesyou. Dost, sizin hakkınızda her şeyi bilen ve hala sizi seven kişidir. ElbertHubbard

Goodfriends, goodbooks, and a sleepyconscience: this is the ideal life. İyi arkadaşlar, güzel kitaplar ve uykulu bir vicdan, işte ideal yaşam budur. Mark Twain

Friend, sometimesshorter, sometimes it is a flowerthatgrows as long as. Arkadaslık bazen bir çiçeğin büyüdüğü kadar uzun bazen de kısadır.

Thegreatthingaboutnewfriends is thattheybringnewenergytoyoursoul. Yeni arkadaşlarınızın en iyi yanı, ruhunuza yeni enerji getirirler. ShannaRodriguez

It is not a lack of love, but a lack of friendshipthatmakes un happymarriages. Sevgisizlik değil, dostluk eksikliği mutsuz evliliklere neden olur.

Life is partlywhatwemake it, andpartlywhat it is madebythefriendswechoose. Hayat, kısmen yaptığımız, kısmen de seçtiğimiz arkadaşlar tarafından yapılanlar.

True friendshipcomeswhenthe silence betweentwopeople is comfortable. Gerçek dostluk, iki insan arasındaki sessizliğin rahatsızlık vermediği durumlarda gelir.

Friendsarethoserarepeoplewho ask how weareandthenwaittoheartheanswer. Arkadaşlar nasıl olduğumuzu soran ve sonra cevabı duymak için bekleyen nadir insanlar.

A friend is like a book: youdon’tneedtoreadall of them, justpickthebestones. Bir arkadaş bir kitap gibidir hepsini okumak zorunda değilsin, sadece en iyisini seç.

Weallhavethatone as friend, whoalwaysgivethebestrelationshipadvice but is stillsingle. Hepimiz en iyi ilişki tavsiyesinde bulunan ama hala bekar olan bir arkadaşımız var.

A goodfriend is like a four-leafclover; hard tofindandluckytohave. İyi bir arkadaş dört yapraklı bir yonca gibidir; Bulmak zor ve sahip olmak ise şans. İrlanda Atasözü

I loveeverythingthat’sold. Oldfriends, oldtimes, oldmanners, oldbooks, oldwine. Her şeyin eskisini severim. Eski dostlar, eski zamanlar, eski terbiye, eski kitaplar, eski şarap. OliverGoldsmith

Tistheprivilege of friendshipto talk nonsense, andtohave her nonsenserespected. Saçma sapan konuşma ve onun saçmalıklarına saygı gösterme ayrıcalığı. Charles Lamb

Sometimes me think, what is friend?’ Then me say, friend is someonetosharethelastcookiewith. Bazen, Arkadaş nedir? Diye düşünüyorum. Sonra “Arkadaş, son çerezi paylaşacak biri” dedi.

There is nothingbetterthan a friend, unless it is a friendwithchocolate. Çikolatalı bir arkadaş olmadığı sürece, bir arkadaştan daha iyi hiçbir şey yoktur. LindaGrayson

Youdrinktoomuch, youcusstoomuch. Youhavequestionablemorals, you’reeverything I ever wanted in a friend. Çok fazla içiyorsun, çok fazla kustun. Şüpheli ahlaka sahipsin, bir arkadaşımda istediğim her şeysin.

Best friendsarelikediamonds, preciousandrare. Falsefriendsarelikeleaves, foundeverywhere. En yakın arkadaşlarım elmas gibidir, kıymetli ve nadirdir. Yanlış arkadaşlar her yerde bulunan yapraklar gibidir.

Goodfriendsoffer a shoulderwhenyouneedtocry. Best friendsaretherewith a shoveltobeatupwhomadeyoucry. Ağlamak gerektiğinde iyi arkadaşlar bir omuz sunar. En iyi arkadaşlar seni ağlatan dövmek için bir kürek ile orada.

Friendship is likepeeing in yourpants. Everyone can see it, but onlyyou can feelthewarmfeeling inside. Dostluk, pantolonuna işemek gibi. Herkes görebilir, ancak yalnızca siz içinizdeki sıcak hissi hissedebilirsiniz.

Money will buy you a bed, but not a goodnight’ssleep, a house, but not a home, a companion, but not a friend. Para size ancak bir yatak alabilir, iyi bir uyku değil; bir ev alabilir, bir yuva değil; bir arkadaş alabilir, bir dost değil. ZigZiglar

Friendsgiveyou a shouldertocry on. But bestfriendsarereadywith a shovelto hurt thepersonthatmadeyoucry. Arkadaş ağlamak için sana bir omuz verir. Ama en iyi arkadaşlar, seni ağlatan kişiye zarar verecek bir kürekle hazır.

Theholypassion of Friendship is sosweetandsteadyandloyalandenduring a naturethat it willlastthrough a wholelifetime, if not askedtolendmoney. Kutsal Dostluk tutkusu çok tatlı ve istikrarlı ve sadık ve para ödünç istenmediği sürece yaşam boyu sürecek bir doğaya dayanıyor. Mark Twain

Youdon’tlosefriendsbecauserealfriends can never be lost. Youlosepeoplemasquerading as friendsandyou’rebetterfor it. Arkadaş kaybetmezsin çünkü gerçek arkadaşlar asla kaybedilmez. Arkadaş olarak maskelenen insanları kaybedersiniz ve bunun için daha iyisindir. Mandy Hale

My friend, rememberthatwithoutstupiditytherewouldn’t be intelligence, andwithoutuglinesstherewouldn’t be beauty, sotheworldneedsyouafterall. Arkadaşım, aptallığın olmadan istihbarat olmayacağını ve çirkinliğin olmadığı bir güzellik olmayacağını hatırlayın, bu yüzden dünyanın size ihtiyacı var.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol