İnci İsminin Anlamı

İnci İsminin Anlamı

Ebeveyn adayları bebek beklerken son derece heyecanlı bir sürecin içerisine girmektedir. Bu heyecanlı süreçte bebekle ilgili pek çok karar alınır. Önemli kararlardan biri de isim seçimi olmaktadır. Geçmişten günümüze kadar pek çok kişinin tercih ettiği hem geleneksel hem de modern isimlerden biri de İnci ismidir. Ebeveynlerin yeni bir çocuk sahibi olacağını öğrendikleri andan itibaren İnci ismini seçenekler arasına koydukları görülür. İsimle ilk kez karşılaşan ebeveynler bu konuda “İnci isminin anlamı nedir?” sorusunun cevabını araştırmaktadır.  

İnci ismi, altı farklı anlama sahiptir. Genel bir değerlendirme yapıldığında İnci isminin övülen, güzellik, yuvarlar mücevher, kıymetli taş, küçük ve sevimli anlamlarına geldiği görülmektedir. Oldukça hoş anlamlara sahip olan İnci ismi gerek söyleniş güzelliği gerekse anlamı sebebiyle pek çok ebeveynin çocuğuna koymayı tercih ettiği isimler arasında yer almaktadır.

Bu isim hakkında merak edilen bir diğer soru da “İnci ismi caiz midir?” sorusu olarak karşımıza çıkmaktadır. İnci ismi Türkçe kökenli olan ve dolayısıyla Kur’an-ı Kerim’in içerisinde geçmeyen isimlerdendir. Kur’an-ı Kerim’in içinde geçmemesi sebebiyle İnci isminin caiz olmadığı düşünülse de İnci ismi caiz isimler arasında yer almaktadır. Bu nedenle çocuğuna İnci ismini koymak isteyen ebeveynlerin bu konuda herhangi bir endişe yaşamasına gerek yoktur. İnci ismi oldukça sık tercih edilen ve çocuklara verilmesinde herhangi bir sorun bulunmayan isimlerdendir.

İnci ismini iyi bir şekilde anlamak için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise İnci isminin harf analizi olmaktadır. İnci isminde yer alan harflerin titreşimlerine bakıldığında İnci isminin harf analizine ulaşmak mümkündür. İ harfi hassasiyeti, N sağduyuyu, C harfi iletişim becerilerini, İ harfi ise duygusallığı işaret etmektedir.

İnci isminin numerolojisi de pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. İnci isminde yer alan harflerin alfabedeki sıralamasına göre İnci isminin numerolojisi hesaplanabilmektedir. İsmin çocuk üzerinde bıraktığı etkiyi öğrenmek için numerolojiye bakmak son derece önemlidir. İ harfi on iki, N harfi on yedi, C harfi üç, İ harfi on iki sayılarına denk gelmektedir.

İnci isminin harf analizine bakıldığında bu ismin çocuklar üzerinde karakter bakımından iyi bir etki bıraktığı görülmektedir. İnci ismine sahip olan kişilerin genellikle zeki oldukları, kalplerini değil akıllarını dinledikleri, özünde çok iyi bir insan olduklarını ancak dışarıdan ketum durdukları söylenebilir. Bu kişilerin çevresine karşı çok uyumlu oldukları görülür. Tüm bunların yanı sıra İnci ismine sahip olan kişilerin ailesine karşı mesafeli olduğu da görülebilmektedir. Bu insanlar ailesine karşı mesafeli olsa da ailesine oldukça fazla değer vermektedir. Genellikle soğuk bir karaktere sahip oldukları görülse de zaman içerisinde yumuşayabilmektedirler.

İnci ismini çocuğuna koymak isteyen kişilerin sıklıkla araştırdığı konulardan biri de İnci ismi ile uyumlu isimler olmaktadır. Çocuğuna iki isim koymak isteyen ya da ikinci çocuğunun İnci ismiyle uyumlu bir isme sahip olmasını isteyen kişiler İnci ismine uyum sağlayan isimleri merak etmektedir. Aşağıda İnci ismi ile uyumlu isimler listesi yer almaktadır. Listede yer alan isimlerin tamamı caiz ve iyi anlamlı isimlerdir.  Kimi isim ilk üç harf, kimi isim içinde İnci ismi geçmesi, kimi isim ise son iç harf uyumu sebebiyle İnci ismine benzerlik göstermektedir.

İnci Mercan, İnci Mine, İncilay, İncinur, İnciser, İncigül, İncifer, İncila, İncisel, İnce, İncifem, İnciden, Gülinci, Akinci,Ekinci, Erincik, İncebey, İncebay, İncesu, Münci, İlhami, İlgi, İdi, İrfani, İcabi isimleri İnci ismi ile benzeyen isimlerdir.

inci-isminin-anlami-72025
İnci İsminin Anlamı

İnci isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Güzellik, iyilik
  • 2 – Övgüye Değer, Övülmeye Değer, Övülesi
  • 3 – Parlak, Yuvarlak Ve Ziynet Eşyası Olarak Kullanılan Kıymetli Tane.
  • 4 – İstiridye Cinsinden Deniz Hayvanlarının İçinde Çıkan Parlak, Yuvarlak Ve Ziynet Eşyası Olarak Kullanılan Kıymetli Taş.
  • 5 – Küçük, Temiz Ve Sevimli.
  • 6 – İstiridye gibi kimi kavkılı deniz hayvanlarının içinde oluşan değerli, küçük, sert, sedef renginde süs tanesi.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

İnci ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de İnci ismini kullanan 35.834 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da İnci ismini kullanan 8.179 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da İnci ismini kullanan 2.635 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de İnci ismini kullanan 2.763 kişi bulunmaktadır.

İnci isminin Türkiye sıralaması

İnci en çok kullanılan 471. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 247. isimdir.

İnci ismini kullananların sayısı, son bir yılda 972 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, İnci isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

İnci isminin Harf Analizi

Kişiye İnci ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

İnci İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ İnci ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken İnci isminin anlamını gözden geçirin!

İnci İsminin Numerolojisi

İnci isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

İ: on iki
N: on yedi
C: üç
İ: on iki
TOPLAM: 44

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap