iMDB En İyi Puan Almış Netflix Filmleri

Netflix ülkemizde çok popüler olmaya başladı. Özellikle yayınladığı dizi ve filmleri ile dikkat çekiyor. En çok izlenen İMDB'si yüksekleri sizler için derledik.

Netflix de yayınlanan birçok güzel film arasından IMDb de en iyi puanı almış 12 film ile önerisi karşınızda.

1.The Irishman Filmi ( 2019 ) IMDb: 8.0

The Irishman yönetmenliğini Martin Scorsese’in yaptığı 2019’un en iddialı yapımlarındandır. Başrollerinde ise Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci gibi dev isimler yer almaktadır. “I Heard You Paint Houses ” adındaki gerçek suç romanından uyarlanan The Irishman filmi için Netflix’in en iyi 2019 filmlerinden birisi diyebiliriz. ABD nin organize suçlarına ve mafyanın işleyişine şahit olacağınız bu film işçi lideri Jimmy Hoffa’nın öldürülmesini anlatmaktadır.

 

2. Roma Filmi (2018) IMDb: 7.9

 

Netflix’in en iyi yapımı olan ve ödüllü filmleri arasında yer alan Roma filmi 2018 yılına damgasını vurmuştur. Film ünlü yönetmen Alfonso Cuaronun imzasını taşır ve 1970’lerin Romasını anlatmaktadır. Filmde Cleo karakteri Meksikalı bir hizmetçidir.

Cleo gönlünü Fermin adındaki bir adama kaptırmıştır ancak bu ilişki pek de onun hayal ettiği gibi gitmemiştir. Evin hanımı olan Sofya ise kocasının yokluğu ile başa çıkmaya çalışmaktadır.

Çok farklı hayatları olan ancak benzer travmalar yaşayan Cleo ve Sofya siyasi kargaşa’nın bulunduğu bu ortamda birbirlerinin en büyük destekçisi olurlar. 2019 Oscar adayları arasında olan Meksika’nın 1970’lerdeki toplumsal durumlarını da gözler önüne seren bu film Netflix’in iddialı yapımları arasındadır.

 

3. Beasts of No Nation Filmi (2015) IMDb: 7.8

 

Ünlü yönetmen Cary Fukunaga’nın yönettiği Beasts of No Nation, dram ve savaş filmleri türünde yayınlanan başarılı bir yapımdır. Başrolünü İdris Elba’nın üstlendiği film; ailesini korkunç bir savaşta kaybetmiş ve küçük yaşta asker olan çocuğun hikayesini anlatmaktadır. Netflix’in ilk başarı filmlerindendir.

 

4.The Platform Filmi (2019) IMDb: 7.7

 

Son yıllarda izleyeceğiniz en ilginç filmlerden bir tanesi olacağını düşündüğümüz The Platform Netflix’in en ilgi çekici filmlerinin başında yer alır. İzleyicileri oldukça farklı bir dünyaya götürecek olan bu filmin konusuna gelecek olursak; dikey ve çok katlı bir hapishanenin her katında bir hücre ve her hücrede iki kişi bulunmaktadır.

Belirli zamanlarda bir platformun üzerinde en üst kattan en alt kata yiyecek gönderilmektedir. Platformun katta kaldığı sürece hücredekiler yiyebildiği kadar yemek yiyebilmektedir. Üst katlarda olanlar yemeklerin en iyilerini yerken aşağı katlardakiler onlardan kalanlar ile idare etmek zorundadır. Ana Kahramanlar ise bu düzeni değiştirmek ve yönetime mesaj vermek için bir adım atar ve bir yöntem denemeye çalışır. Heyecan dolu bu ilginç film Netflix’in sıradışı filmleri arasındadır.

 

5. El Camino: A Breaking Bad Movie Filmi (2019) IMDb: 7.7

 

 

Yabancı diziler kategorisinde bir döneme damgasını vuran Breaking Bad’in devamı niteliğinde harika bir film. Dizi Jesse Pinkman’nın uyuşturucu kartelinin elinde esir olarak bitmişti ve filmin başlangıcı bir nevi esir olduğu zamanı anlatarak başlamaktadır. En iyi Netflix filmleri arasında olan El Camino filmi, Breaking Bad dizisinin sevenleri için oldukça güzel vakit geçirecekleri bir yapımdır.

 

6. Black Mirror: Bandersnatch Filmi (2018) IMDb: 7.3

 

 

Netflix platformunda hatırı sayılır bir izleyici kitlesine kısa sürede ulaşan Black Mirror, Türkçe ismi ile “Kara Ayna” yönetmen ve oyuncu kadrosu ile değerli isimleri barındırır. Netflix orjinal dizi içerikleri arasinda yer alan Black Mirror: Bandersnatch 1980’li yıllarda geçmektedir. Dizi insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı teknoloji ile dolu yakın geleceği konu alır.

 

7. The Fundamentals of Caring Filmi (2016) IMDb: 7.3

 

 

Rob Burnett’in yönettiği Paul Rudd, Craig Roberts ve Selena Gomez’in başrollerini aldığı bir Netflix filmi olan The Fundamentals Of Caring, Jonathan Evison’ın aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Ben Benjamin (Paul Rudd) oğlunu yıllar önce kaybeden ve eşinden boşanmak üzere olan bir yazardır.

Ben Benjamin emekliye ayrıldıktan sonra kendisini insanlara bakıcılık yaparken bulur. Trevor isimli bir gencin bakımını üstlenir ancak Trevor tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa yakalanmıştır. Bu ikili birbirlerine zor alışsalarda sonunda aralarında büyük bir dostluk başlar ve birlikte hayatlarını değiştirecek bir serüvene girişirler.

 

8. Okja Filmi (2017) IMDb: 7.3

 

Mutlaka izlemesi gereken Netflix filmleri arasında yer alan Okja, büyük bir dostluğu anlatan bir hikayedir.

Filmin baş kahramanı Mija, 10 yıl boyunca Mirando şirketi için çiftçi amcasıyla birlikte Okja adını verdiği bir domuzu büyütür. Mika, Okja büyüdüğü zaman Mirando şirketinin onu geri alma kararına karşı mücadele verir. En iyi yönetmenlerden Bong Joon Ho nun kusursuz bu Netflix filmi tartışmasız çok iyi bir hayvan hakları savunucusu olmuştur.

 

9. The Siege of Jadotville Filmi (2016) IMDb: 7.3

 

2016 yılında ilk kez Netflix Platformunda izleyiciyle buluşan ve tarihte yaşanmış bir olayı konu edinen film; 1961 yılında Birleşmiş Milletlerin, Komutan Pat Quilan komutasındaki İrlanda barış gücü askerlerini, kasaba sakinlerini korumaları adına Kongo’daki Jadotville’e göndermesi ile başlar.

İrlandalı askerler bu yolculukta zor bir saldırı ile karşılaşırlar ve kuşatma altına alınan bölük günlerce yerini korumaya çalışsa da bunun çok uzun sürmeyeceğini biliyorlardır. Aldıkları emirlere uyarak canları pahasına bölgeyi korumaya çalışırlar. Gerçek bir hikaye ile izleyiciyi heyecanlandıran bir film olmuştur.

10. The King Filmi (2019)  IMDb: 7,2

 

 

Netflix yapımı filmlerden biri olan The King, en önemli oyun yazarlarından biri olan W. Shakespeare’in bir oyunundan uyarlanmıştır. Filmde Hal adındaki dik başlı prens İngiltere tahtının varisidir.

Fakat o her şeye sırtını dönmüştür ve halk arasında standart biri gibi yaşamını sürdürmeye devam etmektedir. Ancak bir gün babası ölür ve prens Kral Henry V olarak ülkenin başına geçmek zorunda kalır. Şimdi Babasının ardında bıraktığı savaş ve kaosun altından kalkması gerekecektir. Dönem filmleri seven Netflix izleyicileri için iyi bir seçim olabilir.

 

11. Extractiaon Filmi ( 2020) IMDb: 7.0

 

Başarılı oyuncu Chris Hemsworth’un başrolde yer aldığı en iyi Netflix filmleri listesine ismini yazdıran Extractiaon, silah satıcılarının, kaçakçıların ve uyuşturucu lordları olduğu bir dünyada, hiçbir korkusu ve kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan bir paralı askerin hikayesini konu alır. Paralı asker Tyler Rake yerine getirilmesi oldukça zor bir kurtarma görevini kabul eder. Aksiyon ve gerilim dolu bu film Netflix’in en iyiler listesine girmeyi başarmıştır.

 

12. Annihilation Filmi (2018) IMDb: 6.8

 

Annihilation (Yok Oluş) Alex Garland tarafından yazılan ve yönetilen, Jeff VanderMeer’ın Southern Reach kitap üçlemesinin ilk bölümünden uyarlanan film, Netflix’in bir psikolojik korku filmidir. Başrollerinde Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh Oscar Isaac, Tessa Thompson ve Tuva Novotny yer alır.

Film Lena adındaki bir biyoloğun, eşi kaybolup 1 yıl aradan sonra değişmiş bir şekilde geri gelmesiyle başlar. Eşinin durumunun iyi olmadığını gören Lena, onun başına gelen şeyin ne olduğunu öğrenmeye çalışır. Film gizem ve gerilim severlerin beğendiği Netflix filmler arasına girmeyi başarmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap