İlke İsminin Anlamı

İlke İsminin Anlamı Nedir?

Yeni doğacak bebeklere isim bulma aşaması anne ve babaları en çok zorlayan aşamalardan biridir. Bu aşamada anne ve babalar çocuklarına nasıl bir isim verecekleri ile ilgili araştırma yaparlar. Bu bağlamda İlke isminin anlamı da sıklıkla merak edilir. İlke ismi günümüzde sık sık kullanılan isimlerden biridir. Bu nedenle yeni doğacak bebeklerine bu ismi vermeyi düşünenler ismin anlamı ve analizini merak edebilir. Uzmanlara göre çocuklara verilen isimler çocukların ilerideki kişiliklerine ve tavırlarına etki eder. Bu sebeple isim seçecek olan anne ve babaların çocuklarına uygun isimleri tercih etmesi oldukça önemli bir konudur.

İsim seçerken kişiler öncelikle TDK’ye göre ismin anlamını araştırırlar. Bu bağlamda İlke isminin TDK’deki anlamı ise temel inanç, düşünce, prensip, umde; her türlü tartışma dışında olan öncül, mebde, prensip; davranış kuralı şeklindedir. İlke ismi Kur’an’da geçen isimler arasında yer almaz. Yine de İlke isminin anlamı merak edilen bir konudur. Bu isim Türkçe kökenli isimler arasında yer alır. Bu isim Türkiye’de pek çok insanda bulunur. Kız ya da erkek ismi olarak tercih edilmesinde herhangi bir sıkıntı yoktur.

İlke isminin rengi de İlke isminin anlamı kadar merak edilen bir konudur. İlke ismi rengi Zümrüt yeşilidir. Bu ismin içinde 4 harf bulunur. Bu isim günümüzde en çok tercih edilen isimlerden biridir. Ayrıca İlke isminin analizi de bu bağlamda merak edilir. Bu isme sahip olan kişiler el becerisi yüksek kişilerdir. Evdeki tüm tadilat işlerini yapabilirler. İnsanların ruhlarına inebilme özellikleri bulunur. İlke ismine sahip olanlar insanları önemseme özelliğine sahiptir. Bunun yanında İlke isminin anlamı oldukça güzel olduğundan tercih edilen isimlerden biridir.

Bu isme sahip olan kişiler özgürlük sınırlarını çizerken başkalarının özgürlüklerini sınırlamazlar. Sosyal ilişkilerinde oldukça başarılı bir yapıları vardır. İlke isimli kişiler iletişimin hayatın bir gerekliliği olduğuna inanırlar. Ayrıca İlke isminin kişilik analizi günümüzde çocuğuna bu ismi verecek anne ve babalar tarafından sıklıkla araştırılır. Bu isimli kişiler bilimsel bakımdan sürekli araştırma ve okumayı seven kişilerdir. Bu kişilerin dini inançları da son derece kuvvetlidir. İlke ismine sahip olanlar dini hususlara özen gösterirler.

Aynı zamanda; İlke isminin anlamı çok güzel olduğundan pek çok kişi çocuklarına bu ismi vermeyi tercih eder. Bu kişiler teknolojiye ayak uydurma konusunda sıkıntı çekmezler. Her şeyi hızlı bir şekilde öğrenme yetenekleri vardır. İnsanları statülerine göre değerlendirmezler. İlke ismine sahip olan kişiler dürüst olduklarından kimsenin arkasından konuşmazlar ve insanların kötü yanlarını direkt olarak yüzlerine söylerler. Fedakârlık yaptıklarında bu durumdan pişman olmazlar. Hak eden insanlar için her zaman ellerinden geleni yaparlar.

Bu ismi çocuklarına koymak isteyen kişiler İlke ismi caiz mi sorusunu merak ederler. Müslüman kimseler çocuklarına isim koyarken caiz olup olmadığını araştırmalıdır. İlke ismi caiz isimlerden biridir. Bu ismin çocuklara konmasında herhangi bir zarar yoktur. İlke ismine sahip olanlar yumuşak kalpli yapıları ile dikkat çeker. Ayrıca İlke isminin anlamı insanların merak ettiği konulardandır. Bu kişiler kimseyi kırmadan problemlerini rahat bir şekilde çözebilirler. İlke ismine sahip olanlar enerjik yapıları ile dikkat çeker.

Benzer nitelikte İlke ismine benzer isimler de günümüzde sıklıkla tercih edilen isimler arasında yer alır. Güçlü ve iktidara düşkün bir yapıları vardır. Bu özellikleri İlke ismine sahip ünlüler de görebilirsiniz. Güçlü ve hırslı bir yapıları olduğu için her işte başarılı olma özellikleri vardır. Ilımlı bir kişilikleri bulunur. Arkadaş bulma konusunda çekinmezler. Sürekli olarak çevrelerine destek olmak isterler.

ilke-isminin-anlami-45200
İlke İsminin Anlamı

İlke isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kendisinden Türetilen İlk Madde. 2. Temel Düşünce, Temel Kanı, Umde, Prensip. 3. Temel Bilgi. 4. Öncül. 5. Davranış Kuralı. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Düş, görüntü, tasarım
  • 3 – Aynı Sınırlar İçinde, Aynı Bayrak Altında Yaşayan İnsan Topluluğu

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

İlke ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de İlke ismini kullanan 4.501 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da İlke ismini kullanan 1.157 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da İlke ismini kullanan 469 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de İlke ismini kullanan 594 kişi bulunmaktadır.

İlke isminin Türkiye sıralaması

İlke en çok kullanılan 1554. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 98. isimdir.

İlke ismini kullananların sayısı, son bir yılda 186 kişi artmıştır.

İlke isminin Harf Analizi

Kişiye İlke ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

İlke İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ İlke ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken İlke isminin anlamını gözden geçirin!

İlke İsminin Numerolojisi

İlke isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

İ: on iki
L: on beş
K: on dört
E: altı
TOPLAM: 47

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap