Ilgı İsminin Anlamı

Ilgı İsmi

Ilgı İsminin Anlamı İsimler anlamları bakımından, değişik manalara gelebilmektedir. Pek çok isim bu yönüyle, insanlar tarafından uğraştırılmakta ve merak edilmektedir. Ülkemizde çok fazla tercih edilmeyen Ilgı isminin de anlamı merak konusu olmuştur. Bu noktada Ilgı isminin anlamı nedir? sorusunun cevapları açıklanacak olursa, bazı kaynaklarda aydınlatan, ışık veren anlamlarında kullanılırken bazı kaynaklarda ise akraba, hısım olarak da geçmektedir. Ilgı TDK’deki anlamı ise sürü, çoban anlamlarında kullanılırken soy, sop anlamına da gelmektedir. Genellikle erkek çocukları için tercih edilen bu isim, kökeni Türkçe olan isimlerden bir tanesidir. Bu ismin Kur’an’da geçip geçmemesi konusunda yapılan araştırmalar sonucunda, Kur’an’da geçmediği görülmüştür.

Ülkemizde birçok kişi kişilik analizi konusu hakkında araştırma yapmaktadır. Ilgı isminin kişilik analizi hakkında detaylı bir açıklama yapılacak olursa; Dürüst, yardımsever ve aile bağları kuvvetli kişilerdir. Hayatlarını iyiliğe, fedakarlığa ve merhamete adamış kişiler olmaktadırlar. Güven duyulmayan ortamlarda çok fazla yaşayamazlar. Ailesine saygısı olmayan kişilerden uzak dururlar ve hayatlarına bu tarz kişileri almamaya özen gösterirler. Çok fazla arkadaşları vardır ve ihtiyaç duydukları zaman arkadaşlarının ve ailelerinin yanında olmaya özen gösterirler. İş ortamında eğlenceli tavırları ile dikkat çekerler. Çalıştıkları ortamı aile ortamına çevirme konusunda oldukça başarılıdırlar. 6. hisleri oldukça kuvvetlidir ve genellikle duygularıyla hareket ederler. Gergin ve kriz yaratan ortamlardan nefret ederler.

 Her isimde olduğu gibi bu isimde de olumlu ve olumsuz yönler mevcuttur. Olumlu yönleri arasında dikkatli, kararlı, yardımsever, paylaşımcı, detayları seven, aile bağları kuvvetli olan, çevresi ile iyi ilişkilerde bulunan, çekici, hırslı, tutkulu, karizmatik, sabırlı ve dayanıklı gibi özellikler yer alır. Olumsuz yönlerine ise kararsız, tartışmadan çekinmeyen, rahatına düşkün, sürekli erteleyen, zevklerine fazla düşkün gibi özellikler sayılabilmektedir. Bu ismin fiziksel özellikleri ise, belirgin yüz hatlarına sahiptirler. Genellikle uzun boylu olmaları ile bilinirler. Oval ve güzel bir yüze sahiptirler. Omuzları dik ve kararlı bir duruşları vardır. Bu isme sahip olan kişilerin genellikle göz renkleri, daha açık renk tonlarındadır. Sesleri oldukça toktur ve güven verir.

Harf analizleri ve harflerin çağrıştırdığı anlamlar, birçok kişinin merak konusu hâline gelmiştir. Bu noktada Ilgı isminin harf analizi hakkında detaylı bir açıklama yapılacak olursa; I: Hassas anlamına gelmektedir. L: Sanata ilgi duyan ve sanatsal yönden yetenekli olan kişileri çağrıştırır. G: Gergin ortamları ve inatçı kişilikleri çağrıştırmaktadır. I: Hassas olan kişilerdir.

Ülkemizde Ilgı isminin çok fazla tercih edilmemesi, bu isme benzeyen diğer isimleri akla getirilmektedir. Birçok anne ve baba, ilk çocuklarına Ilgı ismini tercih ederlerse ikinci isim olarak hangi ismi tercih edecekleri konusunda yardım almak istemektedir. Bu noktada Ilgı ismine benzer isimler arasından kız ve erkek olarak, farklı kategorilerde birçok isim mevcuttur. Erkek isimleri arasında Ilgaz, Ilgın, Ilgıt, Yalgı, Sılgın ve Ilgar yer almaktadır. Kız isimleri arasında ise Ilgım, Ilgın, Işıltı, Ilgısu, Algı ve Ilgıt yer alır.

Kullandıkları isim hakkında bilgi almak isteyen ve çocukları için isim arayışında olan anne babalar için, bu isimlerin caiz olup olmadığı konusu da oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Ilgı ismi caiz mi konusu kapsamında açıklama yapılacak olursa; Bu isim caiz olmayan isimler arasında yer almamaktadır. İsim tercihinde bulunacak anne ve babaların seçtikleri ismin anlamına ve analiz sonuçlarına bakarak, bir tercihte bulunmaları daha doğru olacaktır.

Ülkemizde Ilgı ismine sahip olan ünlüler hakkında yapılan araştırmalar sonucu, herhangi bir ünlü isim bulunamamıştır.

ilgi-isminin-anlami-25203
Ilgı İsminin Anlamı

Ilgı isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Aydınlatan, Işık Veren
  • 2 – Soy Sop.
  • 3 – Sürü.
  • 4 – Çoban.
  • 5 – Akraba, hısım

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Ilgı ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ilgı ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ilgı ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ilgı ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Ilgı ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Ilgı isminin Türkiye sıralaması

Ilgı en çok kullanılan 11468. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 6200. isimdir.

Ilgı ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Ilgı isminin Harf Analizi

Kişiye Ilgı ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

Ilgı İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ilgı ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ilgı isminin anlamını gözden geçirin!

Ilgı İsminin Numerolojisi

Ilgı isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

I: on bir
L: on beş
G: sekiz
I: on bir
TOPLAM: 45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap