Hüzünlü Gece Sözleri

Hüzünlü Gece Sözleri Hüzünlenmek her zaman insanındoğasında bulunan ve bir anda olan en güzel duygulardan biridir. Çünkü hüzünlenmesini bilen kişi gerçekten sevmeyi ve değer vermesini bilen kişilerdir. Hele bir de hüzün gece ile birleşince ortaya çok daha farklı bir duygusallık girecektir. Hüzünlü gece sözleri her zaman insanları etkileyen en tatlı ve en güzel sözler olduğundan herkes için farklı bir yere sahip olmaktadır. Bu tarz sözler özellikle seven ve sevdiğine kavuşamayan kişilerin çok daha fazla etkilenmesine, üzülmesine neden olacaktır. Bundan dolayı sosyal medya platformları olan İnstagram, Facebook, Twitter, Whatsapp ve bunun gibi alanlarda yapılan paylaşımlar her zaman insanların çok daha fazla etkilenmesine neden olurken yaşadıkları en hüzünlü olaylar akıllara gelir.

Ayrıca paylaşım yapılırken bu sözlere en güzel sözler eklenince insanlarda çok daha farklı duygular olan pişmanlık, özlem, heyecan, o günlere gitme istekleri oluşmaktadır. Her zaman insanların daha fazla heyecanlanmasına neden olan bu tarz sözlerden etkilenmek mümkün olduğundan isterseniz her yerden sözleri paylaşmanız mümkün olmaktadır.

Hüzünlü Gece Sözleri
Hüzünlü Gece Sözleri

Hüzünlü Gece Sözleri

  • Vakit gece, çay sıcak, hüzün çok, uyku yok. Gönül yetim, Allah kerim.
  • Sensizliğe mahkum geceler!
  • Gecenin kara pelerini, herkesi aynı şekilde örter.
  • Ay geceye muhtaç, gece ise ona aşık.
  • Ve Tanrı; hüzünlü kadınların gülüşüne sakladı ay ışığını.
  • Uykuyu unutmuş bir insana; iyi geceler diyemezsin.
  • Herkes aynı anda geceyi yaşar ama herkesin karanlığı farklıdır.
  • Bizimki de gecenin ortasında, güneşi beklemek işte!
  • Vakit gece, çay sıcak, hüzün çok, uyku yok. Gönül yetim, Allah kerim.
  • Yeterince gece oldu; artık sessizliği sonuna kadar açabilirsiniz.

Ah gece! Karartmışsın gözünü yine, belli, hırpalayacaksın gönlümü iyice.

Gecenin üç arkadaşı vardır: Yalnızlık, sessizlik ve hafiften çalan müzik.

Kötü yola düşmüş gecelerden geliyorum. Kusura bakma gözlerim biraz kirli.

Her gecenin bir sabahı, her kışın bir baharı, her şeyin bir zamanı vardır.

Durdurun gece hücumlarını, artık aşk insan kalbine sığmıyor. Cahit Zarifoğlu

Geceler, sonsuz gibi görünür fakat geceler, sonsuz değildir. Albert Camus

Ve yine gece, yine hüzün, yine özlem. Her zaman ki gibi yine bir umut! Zeynel Abidin.

Sırf birisi iyi geceler demediği için iyi geçmeyen geceler vardır. Pablo Neruda

Hüzün yakışmıyor bu aşka gülüm. Hüzün yakışmıyor ama gece sen yoksun ve ben buradayım.

Geceyi seyrede seyrede öğrendim ki; ışık insanın içinde yanmıyorsa, yüzüne de vurmuyor.

Bu saatte uyuyamayan insanın kalbi kırıktır, yorgundur, düşüncelerle boğuşuyordur, bitkindir. Selam olsun.

Yine gece yine hüzün ve yine içimde sen. Ve yine biliyor musun? İçimde sen olunca hüzün de güzel.

Seni öpebilir miyim o halde? Bu acınası kağıtların üzerinde? Ya da camı açar, gecenin soğuk havasını öperim ben!

Helalleşin her gece. Sevdiklerinizin kıymetini bilin. Uyuyupta uyanamamak var, uyanıpta bulamamak var.

Bu gece tüm zamanların en hüzünlü şiirini yazabilirim. Ben onu sevdim ve bazen o da beni sevdi. Pablo Neruda

Ve gece, çok gece! Ve artık elinizde yalnızca hüzünlü şarkılar, şiirler ve bir bardak demli çay kalır. Tarık Tufan

Yağmurlarda ıslanmak, rüzgarlarda savrulmak, serserice sokaklarda dolaşmak istiyorum bu gece, bu gece yandım bu gece.

Her gece O’nu düşünmekten saatim ilerlemez oldu. Kim sorarsa saat kaç diye, cevabım hep aynı; O’na doğru!

Yoldaşım sokak lambaları geceler sırdaşım oldu, Gözlerin çıkarken gözlerimin sınır dışına, ayyaş rüzgarlar öpüyor dudaklarımı.

Gökyüzü biraz daha karanlıklaştı mavi üstüne mavi, her saniye biraz daha mavi ve daha derin gölgeleri gecenin. Haruki Murakami

İşte sona geldik. Şimdi yalnızca gün aşkı tatmayacak, fakat aynı zamanda gece ruh bulacak ve kutsanacak; tüm korkular uçup gidecek.

Gece sevgilinin endamını olduğundan daha güzel düşmanını daha kuvvetli derdini daha büyük sevincini daha küçük gösterir.

Hiç kimse görmesin tanımasın beni bu gece. Çekemem boş muhabbetleri, dokunmayın bırakın kendi halime rüzgar nerden eserse hesap kitap yok bu gece.

Hasret düşer, gecenin hüzünlü ve ayaz karanlığına. Bense o ayaz gecelerde, gölgeni örtünürüm üzerime yüreğim üşümesin diye. Neşe Ağaoğlu

Gündüzün rengine benzemez gecenin rengi, üşütür ayaz korkutur karanlık, bir gariplik bir hüzün var içimde, ya bu şehirde ben fazlayım ya da yanımda biri eksik.

Gece diyorum; ne güzel kucaklıyor hüzünleri. Ya yalnızlık? Siyah bir iplik gibi sarıyor yürekleri. Peki, ya dua? Ah, dua olmasa, nasıl görürdü umutlarımız güneşi?

Plaklarım, kitaplarım olur. İstediğimi okurum, istediğim zaman yatarım, istediğim zaman evden çıkarım. Yalnız gecelerde biter çocukluğumun soğuk geceleri de. Tezer Özlü

Eğer geceler uzun geliyorsa, sevgilin arayıp sormuyorsa, bir gün düşlerinde kavuşacağının yine vermişsen gönülden, işte, o zaman sen deliler gibi seviyorsun arkadaş.

Bu gece hüzün bastı odama üzüntülerim dert ortağım oldu masamda, bir silah bir sözlerin yanımda, ya çekip vuracağım kendimi ya da üzüntü dolu sözlerimle ölürüm sensiz gecemde.

Her gece yatmadan okuduğum bir kitap olmanı isterdim. Kırardım; ışıkları söndürmeden, yarım kalan sayfanın ucunu ki sen buna; tenim kırışıyor, yaşlanıyorum derdin. Sunay Akın

Gece, korku vaktidir. Göz artık vazifesini yapamadığı için yanlış şeyler görmeye başlar. Her gölge oyunu, her ot titreyişi, her yaprak kımıldayışı bir düşman yaklaşması hissini verir. Ahmet Haşim

Gece midir insanı hüzünlendiren, yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen? Gece midir seni bana düşündüren yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen?

Büzüşüp kaldığım gecelerde yıllar öncesine gidip birkaç anı getirdim geriye. Uyku tutmayan yastığa serptim o anıları. Uyur, bir rüyada bile olsa yüzüne rastlarım diye umdum. Bilmedim, meğer beni bir feryada yazmışlar!

Aşk gelince burukluğun şiirinde hüzün dokur heceler ve azarlanmış kalpleri ısırır tam yarısında geceler. Saban onunla sürerse toprağı koşarak, ancak o vakit yeşerir taze bir başak. İskender Pala

Geceleri yalnız geçen geceleri ne yapacaktım. Bazen pencereyi açıp yeter artık, yeter diye bağırasım geliyor. Bağırmadım. Yumruğumu ağzıma bastırıp gözyaşlarımı sildim. Ah bu küçük kasabalar. Her biri bir gizli sevda cehennemi. Karşılıksız aşkların törpülediği gençlik.

Geceleri ben ağır, çok ağır bir taşın altında uyurum. Gündüzleri hafif, çok hafif bir yaprağın ucunda yaşarım. Gece beni taş ezer. Gündüz rüzgâr devirir. Kanadıkça kanarım. Hayallerimi o yüzden kanla yazarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap