Hizbullah İsminin Anlamı

hizbullah-isminin-anlami-40050

Hizbullah İsminin Anlamı

Anne baba telaşı olma zamanlarının içine giren her çiftin yaptığı ilk araştırmalardan birisi olan çocuklarına verecekleri ismi araştırmak aileler için bir hayli önemli bir hal almış durumda. Çocuklarına verecekleri ismin anlamını ve nelere hitap ettiğini öğrenmek isteyen aileler bu konuda çok fazla araştırma yapmaya başlıyorlar. Bu yazımızda Hizbullah isminin anlamı nedir? Sorusunu yanıtlayacağız.

Hizbullah isminin anlamlarına geçmeden önce Hizbullah isminin TDK’deki anlamı konusunda bir şey söylemek gerekirse böyle bir anlam bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise ismin Türkçe kökenli olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu isim TDK’de yer almamaktadır. Hizbullah isminin TDK anlamı hariç diğer iki anlamı ise şu şekildedir; ilk anlamı Allah’ın askerleri anlamıan gelen Hizbullah’ın ikinci anlamı ise Allah’a inananlar topluluğudur.

Anlamları bu şekilde olan Hizbullah isminin harf analizi ise şu şekilde; H harfi: Sakinlik ve durağan olma anlamlarına gelmektedir. Bu harften olmasa da olur olarak yorumlanır. İ harfi: Hassas ve kırılgan anlamlarını çağrıştırır. Bu harfin olmaması daha iyi olarak yorumlanır genelde. Z harfi: Bilimsel açıdan okumayı, araştırmayı ve yazmayı seven anlamlarını uyandırır Z harfinden isimde en azından bir tane olması iyi olarak yorumlanır. B harfi: Önsezileri ve sezgisel güçleri kuvvetli anlamını uyandırır. Bu harften olması iyi olarak yorumlanır. U harfi: Bereket ve bolluk anlamlarına gelir. Bu harften bir taneden fazla olmaması durumunda iyi olarak yorumlanır ancak aksi takdirde olumsuz olarak yorumlanan bir harftir. İki tane olmamalıdır. L harfi: Sanat ile ilgilenen ve bu konuda yeteneği olabilen kişi anlamını uyandırır. Bu harften olması iyi olarak yorumlanır. L harfi: Dediğimiz gibi sanatsal yetenekleri olabilen anlamına gelir bu harften bir tane olması iyi olarak yorumlanır. İsimde olması sıkıntı yaratmaz. A harfi: Bir şeyler başarmak için ya da yapmak için bu eyleme harekete geçmek maksadı ile atılgan ve enerjik olma anlamlarına gelir. Bu harften isimde iki taneden fazla olmaması durumunda iyi olarak yorumlanır ancak isimde ikiden fazla A harfi varsa olumsuz olarak yorumlanır. H harfi: Yukarıda da bahsettiğimiz üzere sakinlik ve hayatta durağanlık anlamlarına gelmektedir. Bu harften olması da olmaması da olumlu ya da olumsuz olarak yorumlanmaz.

Harf analizi bu şekilde olan Hizbullah ismine sahip ünlüler araştırmamızda ise herhangi ünlü bir isme ulaşamadık. Kimileri için ise en önemli sorulardan bir tanesi olan dini açıdan bir soru, Hizbullah ismi caiz mi sorusudur. Bildiğiniz üzere İslam dinine göre caiz olan ve caiz olmayan isimler bulunmaktadır. Bu isimler listesine göre Hizbullah ismi caiz olmayan yani sakıncalı isimler listesinde geçmez. Ancak sizler yine de bu ismi kullanmadan önce anlamını iyice bir araştırınız. Hizbullah ismine benzer isimler araştırmamızda ise; Hizber, Habibullah, Abdullah, Nurullah, Emrullah, Beytullah gibi isimler ön plana çıkan isimler olmuştur.

Hizbullah isminin kişilik analizi ise şu şekildedir; Bu isme sahip kişiler detaylara çok takılırlar hatta kimi zaman bu detaylar içinde kaybolurlar. Mükemmeliyetçi kişilikleri vardır. Her zaman her şeyde ve her olayda mükemmeli ararlar. Espri ve mizah anlayışları normalin üzerindedir, etrafındaki insanları güldürebilir. Etrafında bulunan insanları acımasızca hiç düşünmeden eleştiriye maruz bırakırlar. Ancak kendileri eleştiriye tahammül edemezler. İkili ilişkilerinde yani özel hayatlarında çok seçici davranırlar. Partnerlerini yanına yakıştırmaları çok önemlidir. Partnerinin şık ve temiz olmasına dikkat ederler. Kendileri de aynı şekilde kendilerine iyi ve özenli bakarlar, şık giyinmeyi severler.

Hizbullah isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Allah’ın askerleri.
  • 2 – Allah’a inananlar topluluğu

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Hizbullah ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Hizbullah ismini kullanan 57 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Hizbullah ismini kullanan 18 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Hizbullah ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Hizbullah ismini kullanan bulunmamaktadır.

Hizbullah isminin Türkiye sıralaması

Hizbullah en çok kullanılan 7126. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3591. isimdir.

Hizbullah ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Hizbullah isminin Harf Analizi

Kişiye Hizbullah ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

Hizbullah İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Hizbullah ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Hizbullah isminin anlamını gözden geçirin!

Hizbullah İsminin Numerolojisi

Hizbullah isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

H: on
İ: on iki
Z: yirmi dokuz
B: iki
U: yirmi beş
L: on beş
L: on beş
A: bir
H: on
TOPLAM: 119

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap