Hitam İsminin Anlamı

hitam-isminin-anlami-76762

Hitam İsminin Anlamı

Tüm ebeveynler çocukları dünyaya gelmeden önce alternatif birçok isim düşünür. Bazı anne ve babalar bu ismin çok farklı ve sıradışı olmasını isteyebilir. Hitam ismi de bu gibi farklı isimlerden bir tanesidir. İsim duyuldukça da Hitam isminin anlamı nedir sorusu sıklıkla sorulur. Hitam kelimesi son, netice, sonuç ve nihai anlamlarına geliyor. Yıllar geçtikçe bu kelime bir isim olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu sebeple bu ismi tercih edecek anne ve babaların da ismin tüm özelliklerini ve niteliklerini bilmesi gerekir. Anlam olarak farklı ve söyleyiş açısından oldukça kolay Hitam ismi; Hatip, Hamit, İtham gibi isimler ile söyleyiş olarak benzerlik gösteriyor.

Hitam ismi ile ilgili öğrenilmek istenen detaylar öğrenildikten sonra ise bu isim için çok farklı sorular gündeme gelmeye başlıyor. Bunlardan en önemlisi de Hitam ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu olarak biliniyor. Bilinene göre Hitam ismi kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim içerisinde geçirilen isimler arasında yer alıyor. Kuran içerisinde de yer alan bu isimle ilgili aileler konulmasının caiz olup olmadığını merak ediyor ve bu sorunun cevabına göre hareket etmek istiyor. Hitam isminin konulması caiz olarak görülüyor. Çünkü bu isim hiçbir kötü çağrışım yapmıyor ve anlam açısından da kötü bir unsur barındırmıyor. Bu sebeple aileler bu ismi rahatlıkla çocuklarına verebiliyor. 

Hitam ismi araştırılırken çok detaylı bilgilere erişim sağlanamayabiliyor. Hitam isminin anlamı kadar kökeni de merak ediliyor. Bu konuda yapılan araştırmalar neticesinde Hitam isminin Arapçaya ait bir isim olduğu kanısına varılmıştır. Hem söyleniş hem de yazılış olarak oldukça kolay bu isim kız çocukları için de erkek çocukları için de kullanıma uygundur. Kullanımına çok sık rastlanmayan bu isim içerisinde yer alan harfler diğer dillerde de kolaylıkla telaffuz edilen harfler arasında bulunuyor. İsmin kısa ve net olması kullanımında büyük bir kolaylık sağlıyor. Tek başına da farklı bir ismin yanında da rahatlıkla kullanılabilen isimler arasında bulunan Hitam ismi farklı isim arayışında olan aileler için ideal bir seçenek…

Hitam ismine sahip kişi sayısı şuan için bilinmiyor. Çünkü bu isim çok az kişi tarafından bilinip kullanılıyor. Bu sebeple aileler tarafından merak edilen Hitam ismine sahip olan ünlüler hakkında da çok detaylı bir araştırma gerçekleştirilemiyor. Ancak anlamıyla, okunuşuyla, yazılışıyla çok farklı olan Hitam ismi, duyanların ilgisini ilk andan itibaren çekebiliyor. İsim ile ilgili çok fazla detaylı bilgiler bulmak zor olsa da anlamı ve kökeni net bir şekilde biliniyor. Bu ismi şuan için kullananların sayısı bilinmediğinden ülkemizin hangi bölgesinde yoğunlukta oldukları da bilinemiyor. Ancak Hitam ismi unisex isimler arasında en dikkat çeken seçenekler arasında yer alan bir isim olarak karşımıza çıkıyor. 

Hitam isminin analizi yapılmadan önce anlamına dikkat edilmeli ve ismin anlamı iyice kavranmalıdır. Daha sonrasında dikkat edilmesi gereken nokta bu isimde yer alan her harfin birer kez kullanılmış olmasıdır. Harflerin birer kez kullanılması enerjinin eşit bir şekilde ismin her yanına dağılmasını sağlıyor. H harfi çabayı, İ harfi hümanistliği, T harfi zorlu başarıyı, A harfi liderliği ve M harfi de adaleti simgeliyor. Dolayısı ile Hitam ismini taşıyan kişilerin de bu özelliklere sahip olduğuna inanılıyor. Bu durum bu ismin daha detaylı bir şekilde yorumlanabilmesinin de önünü açıyor. Bu analiz sonuçlarını beğenen ve daha detaylı analizlere de göz atan aileler çocuklarına Hitam ismini koymayı tercih ediyor. 

Hitam isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Bitme, tükenme
  • 2 – Nihayet, son

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Hitam ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Hitam ismini kullanan 47 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Hitam ismini kullanan 6 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Hitam ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Hitam ismini kullanan bulunmamaktadır.

Hitam isminin Türkiye sıralaması

Hitam en çok kullanılan 7448. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3769. isimdir.

Hitam ismini kullananların sayısı, son bir yılda 11 kişi artmıştır.

Hitam isminin Harf Analizi

Kişiye Hitam ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Hitam İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Hitam ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Hitam isminin anlamını gözden geçirin!

Hitam İsminin Numerolojisi

Hitam isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

H: on
İ: on iki
T: yirmi dört
A: bir
M: on altı
TOPLAM: 63

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap