Hiranur İsminin Anlamı

Hiranur İsmi

Hiranur İsminin Anlamı, İsimler arasında en çok kullanılan adlar olarak da karşımıza çıkmaktadır. Hiranur ismini kullanmak isteyen kişiler özellikle bu ismi kullanmadan önce kısa bir araştırma yaparak isim hakkında büyük bir bilgi edinmek isteyebilirler. Bu yazımızda Hiranur ismi hakkında bilgileri siz değerli isim arayanlar için derledik buna bağlı olarak çocuğunuza isim vermeden önce burada özellikle karşımıza çıkan birçok durumda da kişilere bağlı olarak bu ismi çocuğunuza burada ki okuduklarınız sonucu verebilirsiniz.

İlk olarak ele alacağımız konu Hiranur ismi hakkında Hiranur isminin anlamı nedir sorusu bu ismin anlamı isim hakkında bilgiler hakkında da bilgiler edinmenizi sağlayacaktır. Hiranur isminin anlamı Mekke de yer alan özellikle Hira Dağı İslam da Hz. Muhammed (s.a.v)’e olarak vahiy Nur Dağı’nda gelmiş ve Peygamber Efendimiz de Cebrail as i ilk defa bu dağda görmüştür. Bu nedenle bu dağın anlamı büyük önem taşımaktadır.

Hiranur İsminin Anlamı
Hiranur İsminin Anlamı

Bunun akabinde ismin Kuran’da geçip geçmediğine de bağlı olarak Hiranur ismi caiz mi sorusuna bağlı olarak isim tamamen Kuran’da geçtiği için çocuklarınıza vereceğiniz bir isim eğer dini bütün biriyseniz ve isimler hakkında özellikle Kuran da geçip geçmediği hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz bu isim Kuran’da geçmektedir.

Hiranur isminin kişilik analizine de bakacak olursak burada olan kişiler özellikle iginç davranışları ile dikkat çeken olarak karşımıza çıkıyor özellikle ilginç davranış gösteren kişileri bile aynı zamanda sevdirebilirsiniz. Bu kişilerde özellkle şeytan tüyü bulunmaktadır. Şansızlıklar başından hiç gitmez.

Hiranur isminde olan kişiler etkili iletişim kurması ile dikkat çekmektedir.  Burada yeteneğiniz sayesinde fark edilmektesiniz. Özelilkle birçok kişi için ağlamak zor gelebilir. Bu kişiler duygularına hakim olmamasıyla dikkat çekiyor.

Bu isimde olan kişiler dürüsttür bu nedenle kişilerle yan yana geldiği zaman dürüstlüğünden dolayı arkadaş bulmakta zorlanabilirler. Huzursuzluk ve kavgadan hoşlanmayan kişiler olarak karşımıza çıkıyor. Bu kişilerin hayatında yer alan kişiler size hayran kalmaktadır. Hiranur isminde ki kişilerin dikkat çeken bir diğer özelliği de gözlem yeteneğiniz kuvvetdir.

Araştırmacı olan bu kişiler özellikle araştırma yapmaktan yeni şeyler öğrenmekten de hoşnut duyarlar burada araştırma yaparken kullandığınız özelliklere bağlı olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Analitik düşünce yapılarından dolayı matematiğe de önem veren bu kişiler Hiranur ismi harf analizine bağlı olarak H harfi olarak anlayışlı ve sakin kişiler olarak karşımıza çıkıyor İ harfinde ise bu kişiler planlı programlı kişiler olup burada da büyük bir plan dahilinde işlem yapmaktadırlar.

R harfinde dengeli uyumlu kişiler oldukları, A harfinde ise sakin bir kişiliğe sahip olmaları gerektiği, N harfinde sağlam ve aynı zamanda saf ve temiz bir kişi oldukları, U harfinde riski sevdiklerini R harfinde ise dengeli ve uyumlu kişiler olduğunu da söyleyebiliriz.

Hiranur ismi hakkında merak edilen bir diğer durumda Hiranur ismine benzer isimlerdir benzer isimlere bağlı olarak burada özellikle Hira ismi çokça kullanılan benzer isimler arasında yer alırken aynı zamanda İkranur ismi, Nisanur ismi, Aynur ismi ve Edanur isminin benzer isimler arasında yer almaktadır.

Hiranur ismine benzer ünlülere de bakacak olursak bu isimlere benzer ünlüler nerdeyse yok bu isimlerde kimse bulunmaması yakında olmayacağı anlamına gelmez, belki de çocuğunuz bu isimde ilk ünlü kişi olarak adını birçok kişiye duyurmayı başaracaktır. Siz de Hiranur isminde ki kişiler araştırmasına bakarak çocuğunuza burada yer alan isimleri gönül rahatlığı ile verebilirsiniz.

Hiranur isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Çok, En Çok, Pek Çok Güzel” Gibi Anlamlara Gelmektedir.
  • 2 – Mekke ’ de bulunan Hira Dağı (Cebel-i Nur). Hz. Muhammed (s.a.a)’e ilk vahiy bu dağda iken gelmiş ve Cebrâil isimli vahiy meleğini ilk defa bu dağda gerçek haliyle görmüştür.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Hiranur ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Hiranur ismini kullanan 65.606 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Hiranur ismini kullanan 12.072 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Hiranur ismini kullanan 3.207 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Hiranur ismini kullanan 2.160 kişi bulunmaktadır.

Hiranur isminin Türkiye sıralaması

Hiranur en çok kullanılan 250. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 129. isimdir.

Hiranur ismini kullananların sayısı, son bir yılda 4.314 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Hiranur isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Hiranur isminin Harf Analizi

Kişiye Hiranur ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Hiranur İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Hiranur ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Hiranur isminin anlamını gözden geçirin!

Hiranur İsminin Numerolojisi

Hiranur isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

H: on
İ: on iki
R: yirmi bir
A: bir
N: on yedi
U: yirmi beş
R: yirmi bir
TOPLAM: 107

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap