Hicri Yılbaşı sözleri

Hicri Yılbaşı sözleri Dünya üzerine en çok kullanılan iki tür takvim vardır. Biri Miladi Takvim diğeri Hicri Takvim’ dir. Hicri yılbaşı İslam aleminde Zilhicce ayının son gecesinin Muharrem ayının ilk gününe bağlayan geceye verilen addır. İslami takvimde gece 00:00’da değil erkesi gün güneşin batması ile başlar. İslami takvimde ayın hareketi esas alınır.

Genel olarak kullanılan Miladi Takvim Hz. İsa peygamberin doğum günü olarak kabul edilen 01 Ocak tarihi baz alırken Hicri Takvim başlangıcı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s. a. v)’in doğum gününü baz alır. İslam aleminin özel günler içinde en çok önem verdiği gündür.

İslam dinine göre bu ayda barış içinde yaşanması, yavaş yapılmaması önerilir. İyiliklerin, güzelliklerin arttığı ay olarak nitelendirilir. İslamiyet’in güzelliği, hoşgörüsü bu ayda tüm dünyaya gösterilir ve örnek olunur.

Müslüman dünyasının bu hayırlı özel geceyi dualar ile geçirmesi, birbirlerinin bu kutlu gününü kutlaması güzel duyguların oluşmasına vesile olur. Din kardeşlerinin birbirine göndereceği kutlama mesajları ve hicri yılbaşı sözleri günün ve gecenin hatırlanması için güzel örnekler arasında olabilir.

Hicri Yılbaşı sözleri
Hicri Yılbaşı sözleri

Hicri Yılbaşı sözleri

  • Dualarınız kabul, Hicri yılbaşımız kutlu olsun.
  • İmanlı, hayırlı, sağlıklı, huzurlu yılınız olsun inşallah.
  • Tüm İslam âleminin Hicri yılbaşı mübarek olsun.
  • İslam tarihi için dönüm noktası olan Hicri yılbaşınız kutlu olsun.
  • Hicri yeni yılınız tüm İslam alemine hayırlara vesile olsun.
  • Rabbimiz, bu gelen yeni yılda, İslam camiasına hayırlar göndersin.
  • Haklıysan korkma Hak seni korur. Hicri yeni yıl kutlu olsun.
  • Onca nimet varken, kul hakkı yemeyin! Hicri yeni yılınız kutlu olsun.

Hicri yeni yılımız ve muharremi şerif ayımız mübarek olsun.

Yüce Rabbim hayalini kurduklarınızı nasip etsin. Hicri yılbaşı mübarek olsun.

Şüphesiz Allah, tevekkül edenleri sever. Hicri yılbaşı mübarek olsun.

Allah bir kapıyı kaparsa emin olun ki bin kapıyı açar. Muharrem ayınız kutlu olsun.

Rabbim hayırlı olanı hayırlısı ile nasip etsin. Hicri yeni yılınız kutlu olsun.

Selam ve dua ile Allah’a emanet olun her şey gönlünüzce olsun. Yeni yılınız kutlu olsun.

Kafire karşı Elif gibi dimdik Allah’a karşı Vav gibi eğilirim. Hicri yılınız mübarek olsun.

Duam belli, duyan belli. Gerisi takdir-i ilahi. Hicri yılbaşınızın hayırlara vesile olması dileğiyle.

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Yeni yılımız tüm İslam alemine hayırlar getirsin.

Hicri yeni yılımızın ümmete, kendimize, toplumumuza diriliş olmasını Cenab-ı Haktan dilerim.

Uyandırdığın her güne, verdiğin her nefese elhamdülillah. Hicri yılbaşınız mübarek olsun.

Nasip; çok güzel bir ihtimaldir. Allah ne yazdıysa o olur. Hicri yeni yılda her şey gönlünüzce olsun.

Ey toprak rabbim benden razı olana dek bana sarılma. Hicri yeni yıl hayırlara vesile olsun.

Yüzünüzden gülücükler hiç eksik olmasın. Gözlünüzden sevgi hiç ırak olmasın Hicri yılbaşınız kutlu olsun.

Akılınızdan geçen güzelliklerin gerçeğe dönüştüğü nice yıllara. Hicri yeni yılınız kutlu olsun.

Her geçen yıl geçen yıldan daha bereketli ve daha hayırlı gelmesi dileğiyle. Hicri yeni yılınız kutlu olsun.

Sevdiğini Allah’a emanet et, sevmediğini Allah’a havale et. Hicri yeni yılınız mübarek olsun.

Allah bizleri affedip ellerimizi dergâhından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin. Yeni yılınız kutlu olsun.

Yeni yılımızda, rabbim tüm İslam âleminin korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin.

Bütün İslam âleminin ve sadakat âleminin hicri yeni yılını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Mevla’mızdan niyaz ederim.

Yeni hicri yılın bütün ümmeti Muhammed’e ve sadakat ailesine hayırlara vesile olması dileğiyle. Yeni yılınız kutlu olsun.

Sağlık, huzur ve mutluluğumuzu daim etsin rabbimiz inşallah… Bütün hastalarımıza acil şifalar diliyoruz. Yeni yılınız kutlu olsun. Amin.

Kim Zilhicce’nin son günü ve Muharrem’in ilk günü oruç tutarsa; geçen seneyi oruçla kapatmış, gelen seneyi de oruçla başlatmış olur.

Rabbim bizi hicret eden muhacirlerin imanına ulaştırsın! Hayatımızın hicretleri, bedirleri, uhudları, hendeklerinde yardımcımız olsun ve bizleri hiç bırakmasın.

Tebliğ hicreti doğurmuş, hicret ise tebliği yoğurmuştur. Kısaca hicret Müslümanlar için bir milattır. Hicri yılbaşınız mübarek olsun.

Geleceği oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi daha da mutlu etmesi dileğiyle hicri yılınız mübarek olması dileğiyle.

Allah’ım yeni yılda, İslamiyet’i gerçek manası ile anlamayı ve layıkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin. Hicri yeni yılınız kutlu olsun.

Rabbimiz bu yeni yılın tüm İslam âlemindeki kardeşlerimize her anını en güzel şekilde değerlendirmeyi ve her gününü razı olacağı amellerle yaşamamızı nasip etsin. Âmin.

Hicret; Allah’a ve o’nun kutlu elçisi rahmet peygamberine gönülden bağlılığın bir ifadesi, dostluğa, kardeşliğe, medeniyete, ilme ve irfana açılan yolculuğun hikâyesidir.

Ülkemizde ve dünyada şiddet olaylarının arttığı şu günlerde sevgi barış ve kardeşlik dini İslam’ı yeniden idrak etme ve tüm insanlığa tebliğ etme zamanıdır yeni hicri yılınız mübarek olsun.

Bu yıl, İslamiyet’i anlamayı ve layıkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin; kâinatı, nuruyla aydınlandırsın; tüm İslam âlemine, sonsuz hazinesinden güzellikler bahşetsin. Âmin.

Yarabbi bizleri Kerbela şehitlerine komşu eyle. Onlara layık olamayan bir ümmet olarak onların hürmetine bizi affet. Kerbela şehitlerimizin hüznü ile dolu bu mübarek ayı layığı ile yaşayabilmemizi nasip et.

Allah azze ve celle geçmiş yılımızda hakkımızda şefaatçi, gireceğimiz bu yeni yılda da hakkımızda hayırlı mübarek kılsın inşallah sadakatimizde daha nice uzun yıllara selam ve dua ile.

Allah’ım, sen evveli ve sonu olmayan cömert, acıyan, ihsanı bol olansın. Bu yeni yılda bize helâl rızıklar ihsan et. Bu sene beni, yakınlarımı ve Müslümanları şeytanın aldatmasından ve tuzaklarından koru. Nefsimizin kötülüklerine karşı bize yardım et! Âmin.

Yılbaşımızın İslam âlemine mübarek olmasını arzu ederken sitedeki tüm Müslümanların yeni yılını kutluyor, esenlik ve mutluluk dolu dualarının kabul, amellerinin makbul, Allah (c.c.)’Un razı olduğu bir yıl geçirmelerini diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap