Hicri Yılbaşı Mesajları

Hicri Yılbaşı Mesajları İnsanlık var olduğundan bu yana sürekli farklı takvim kullanmışlardır. İslam dini için önemli anlarda kullanılan takvim ise Hicri Takvim olmuştur. Bu nedenle Hicri Takvim’de yaşanılan özel günler de hala günümüzde kutlanılmaktadır. Bu özel günlerden en güzellerinden bir tanesi de Hicri Yılbaşı tarihi olmaktadır. Hicri takvim günümüz takviminden farklı günlere sahip olduğu için o tarihe göre yılbaşı daha geç kutlanır ve yıl olarak da günümüzden bir hayli geride olarak kabul edilmektedir.

Bazı Müslümanlar miladi takvimin yılbaşını kutlamayı, bugüne özel programları yapmayı dini açıdan pek de etik bulmazlar ve yine aynı Müslümanlar Hz. Muhammed (sav)’in doğum gününü başlangıç olayı olarak kabul eden hicri takvimi kullanırlar. Yılbaşlarını da bu takvime göre kutlarlar. Hicri yılbaşında Müslüman kardeşler birbirlerine aynı dine mensup oldukları için tebrik eder, hicri yılbaşı mesajları gönderirler.

Bu durumda ise gerekli mesajlar hicri takvimi kabul eden bireylere gönderilmeli ve onların mutluluğu için çaba gösterilmelidir. Bu durumda hem o gün mutlu olan kişiler daha fazla mutlu olacak hem de sizler bir kişinin yüzünü güldürdüğünüz için iyi hissedeceksiniz.

Hicri Yılbaşı Mesajları
Hicri Yılbaşı Mesajları

İşte Editörün Seçimi ile Hicri Yılbaşı Mesajları

 1. “Yeni Hicri yılın tüm İslam aleminde huzur, bereket ve mutluluk getirmesi dileğiyle. Hicri yılınız kutlu olsun!”
 2. “Yenilenen umutlar ve dualarla dolu güzel bir yıl geçirmeniz dileğiyle. Hicri yılınız mübarek olsun!”
 3. “Hicri Yılbaşı vesilesiyle tüm sevdiklerinizle bir arada olmanız ve sevgi dolu anlar yaşamanız dileğiyle. Yeni yılınız kutlu olsun!”
 4. “Yeni Hicri yılda, gönlünüzden geçen tüm hayırlı dileklerin gerçekleşmesi temennisiyle. Hicri yılınız mübarek olsun!”
 5. “Yeni Hicri yıl, tüm dualarınızın kabul olduğu, sevgi ve kardeşlik dolu bir yıl olsun. Hicri yılınız kutlu olsun!”
 6. “Hicri yılın ilk günü, geçmişteki hataları unutmak ve geleceğe umutla bakmak için güzel bir fırsattır. Hicri yılınız mübarek olsun!”
 7. “Rabbim, yeni Hicri yılda tüm Müslüman kardeşlerimize sağlık, huzur ve bereket versin. Hicri yılınız kutlu olsun!”
 8. “Yeni Hicri yılda, sevdiklerinizle birlikte mutluluk dolu anlar yaşamanızı dilerim. Hicri yılınız mübarek olsun!”
 9. “Hicri Yılbaşı’nın tüm Müslümanlar için barış, hoşgörü ve dayanışma getirmesi dileğiyle. Hicri yılınız kutlu olsun!”
 10. “Yeni Hicri yılın, hayırlarla dolu ve güzelliklerle süslü bir yıl olmasını temenni ederim. Hicri yılınız mübarek olsun!”
 11. “Muharrem ayının bereketi ve Hicri yılın tüm güzellikleri üzerinize olsun. Yeni yılınız kutlu olsun!”
 12. “Hicri Yılbaşı vesilesiyle tüm sevdiklerinizle bir arada olmanız ve mutluluk dolu anlar yaşamanız dileğiyle. Hicri yılınız kutlu olsun!”

Unutmayın, Hicri Yılbaşı, birlik ve beraberliğin pekiştirildiği, duaların edildiği özel bir gündür. Bu güzel mesajlarla sevdiklerinizi sevindirebilir ve onlarla aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz. Hicri yılınız kutlu olsun!

Hicri Yılbaşı Mesajları

 • Bütün İslam âleminin Hicri yeni yılını tebrik ederim.
 • Rabbim, tüm İslam Alemi’ne, sonsuz hazinesinden güzellikler bahşetsin!
 • Hicri yeni yılımız ve Muharremi Şerif ayımız mübarek olsun.
 • Bu gece Hicri yılbaşı, Muharrem ayının ilk günü. Hayırlara vesile olması dileğiyle.
 • Tüm İslam Alemi’nin Hicri Yılbaşı ve Muharrem-i Şerif ayı mübarek olsun!
 • Yeni bir yılda yüzünden gülücükler, gönlünden sevgiler eksik olmasın mutlu yıllar.
 • Kuran-ı Kerim rehberin, Hz. Muhammed önderin, Hicri yeni yılın kutlu olsun.
 • İmanlı, hayırlı, sağlıklı, huzurlu yılınız olsun inşallah. Yeni Hicri yılınız mübarek olsun.

Yüce Rabbim hayalini kurduklarınızı nasip etsin. Hicri yılbaşı mübarek olsun.

Her gününüz bir önceki günden daha fazla mutluluk ve huzur getirsin. Hicri yılınız kutlu olsun.

Hikmeti sonsuz Rabbimiz bu gelen Hicri Yılbaşında tüm İslam camiasına hayırlar göndersin.

Hicri yılbaşı ve muharrem ayının tüm İslam alemine barış, mutluluk ve huzur getirmesini dilerim.

Rabbim tüm İslam Alemi’nin korktuklarından emin ve umduklarına nail olmasını nasip etsin.

Hicri Yılbaşının tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle Hicri Yılbaşımız mübarek olsun.

Hicri yeni yılımızın ümmete, kendimize, toplumumuza diriliş olmasını Cenab-ı Haktan dilerim.

Dualarınızın kabul olduğu, bereketin ve feyizlerin doldurduğu bir ömür dilekleriyle. Hicri yeni yılınız kutlu olsun.

Hicri Yılbaşımızın ümmete, kendimize, toplumumuza ‘Diriliş’ olmasını Cenab-ı Haktan dilerim!

Yüce Rabbimiz bizleri affetsin ve ellerimizi dergâhından boş çevirmesin. Bu mübarek günde hepimizin dualarını kabul etsin!

Böylesine güzel bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile Hicri Yılbaşı’nızı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Allah’ım yeni yılda, İslamiyeti gerçek manası ile anlamayı ve layıkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin amin. Nice güzel yıllara.

Yeni hicri yılın bütün Ümmet-i Muhammed’e ve sadakat ailesine hayırlara vesile olması dileğiyle. Hicri yılbaşınız mübarek olsun!

Hicri Yılbaşının sağlık mutluluk ve başarı dolu geçmesini dilerim. Her günün bir diğerinden daha keyifli geçsin. Hicri Yılbaşınız mübarek olsun!

Bütün İslam aleminin ve sadakat aleminin Hicri yeni yılını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Mevla’mızdan niyaz ederim.

Bir yıl daha geçti. Mutluluğunun ömür boyu devam etmesini, yaşantında hiç bir şeyin seni üzmemesini diler ve Hicri Yılbaşını candan kutlarım.

Tebliğ hicreti doğurmuş, hicret ise tebliği yoğurmuştur. Kısaca hicret Müslümanlar için bir milattır. Hicri yılbaşınız mübarek olsun.

Geleceği oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi daha da mutlu etmesi dileğiyle hicri yılınız mübarek olması dileğiyle.

Hicri Yılbaşının en güzel müjdeler, en güzel sürprizlerle kapınızı çalması ve Hicri Yılbaşı tüm dünyaya ümit saçan gülücüklerle karşılamanız dileğiyle.

Allah Azze ve celle geçmiş yılımızda hakkımızda şefaatçi, gireceğimiz bu Hicri Yılbaşında da hakkımızda hayırlı mübarek kılsın inşallah. Hicri yılınız mübarek olsun.

Getirdiği mutluluğun tüm kötülükleri unutturacağı, başarıların tüm başarısızlıkları yok edeceği güzelliklerin hayatını dolduracağı bir yıl dileğiyle.

Dün rüya, yarın hayaldir… Rüyayı mutlu, hayali umutlu yapan bugündür, gönlün neyin özlemini çekiyorsa yarınlar sana onu getirsin. Yeni hicri yılınız mübarek olsun.

Rabbim bizi hicret eden muhacirlerin imanına ulaştırsın! Hayatımızın hicretleri,bedirleri, uhudları, hendeklerinde yardımcımız olsun ve bizleri hiç bırakmasın.

Getirdiği mutluluğun tüm kötülükleri unutturacağı, başarıların tüm başarısızlıkları yok edeceği güzelliklerin hayatını dolduracağı bir yıl dileğiyle Hicri Yılbaşınız hayırlı olsun.

Coşkun ama yorgun bir yıl daha geçiyor yaşamdan. Gelecek yılın sevgilerin en güzeli, aşkların en yücesini, mutlulukların en büyüğünü getirmesi dileğiyle hayırlı yıllar.

Bu yıl, İslamiyet’i anlamayı ve hakkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin; kainatı nuruyla aydınlandırsın. Selam ve dua ile Allah’a emanet olun her şey gönlünüzce olsun.

Hicret; Allah’a ve o’nun kutlu elçisi rahmet peygamberine gönülden bağlılığın bir ifadesi, dostluğa, kardeşliğe, medeniyete, ilme ve irfana açılan yolculuğun hikâyesidir.

Ülkemizde ve dünyada şiddet olaylarının arttığı şu günlerde sevgi barış ve kardeşlik dini İslamı yeniden idrak etme ve tüm insanlığa tebliğ etme zamanıdır yeni hicri yılınız mübarek olsun.

Bu yıl, İslamiyet’i anlamayı ve layıkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin; kâinatı, nuruyla aydınlandırsın; tüm İslam âlemine, sonsuz hazinesinden güzellikler bahşetsin. Âmin.

Allah’ım, sen evveli ve sonu olmayan cömert, acıyan, ihsanı bol olansın. Bu yeni yılda bize helâl rızıklar ihsan et. Bu sene beni, sevdiklerimi ve müslümanları şeytanın aldatmasından ve tuzaklarından koru. Nefsimizin kötülüklerine karşı bize yardım et.

Yeni bir yılda yüzünden gülücükler, gönlünden sevgiler eksik olmasın mutlu yıllar. Bir yıl daha geçti. Mutluluğunun ömür boyu devam etmesini, yaşantında hıç bir şeyin seni üzmemesini diler ve Hicri Yılbaşını candan kutlarım.

Ya Rabbi bizleri Kerbela şehitlerine komşu eyle. Onlara layık olamayan bir ümmet olarak onların hürmetine bizi affet. Kerbela şehitlerimizin hüznü ile dolu bu mübarek ayı layıkı ile yaşayabilmemizi nasip et. Amin. Hicri Yılbaşımız mübarek olsun.

Yılbaşımızın İslam âlemine mübarek olmasını arzu ederken sitedeki tüm Müslümanların yeni yılını kutluyor, esenlik ve mutluluk dolu dualarının kabul, amellerinin makbul, Allah (c.c.)’Un razı olduğu bir yıl geçirmelerini diliyorum.

Hicret; Allah’a ve O’nun kutlu elçisi rahmet peygamberine gönülden bağlılığın bir ifadesi, dostluğa, kardeşliğe, medeniyete, ilme ve irfana açılan yolculuğun hikâyesidir. Rabbim bizi hicret eden muhacirlerin imanına ulaştırsın! Hayatımızın hicretleri, bedirleri, uhudları, hendeklerinde yardımcımız olsun ve bizleri hiç bırakmasın.

20 yorum

Hicri yılbaşını anlatan bu sözlerle sevdiklerimi mutlu edeceğim.

İslami değerlere uygun, çok güzel mesajlar hazırlamışsınız.

İslami bir yılbaşı kutlaması için en uygun sözler burada.

İslami değerlere uygun bir yılbaşı kutlaması için mükemmel mesajlar.

Hicri yılbaşını anlamlı kılmak isteyenlere harika mesajlar sunuyorsunuz.

Aradığım her şey burada, aileme göndermek için güzel mesajlar buldum.

Hicri yılbaşını anlamlı kılan bu sözlerle sevdiklerimi mutlu edeceğim.

Yeni yılın bereketini dilemek isteyenlere mükemmel mesajlar.

Buradaki mesajlarla dostlarıma en içten dileklerimi ileteceğim.

Yeni yılın hayırlara vesile olması için en güzel sözler.

Hicri yılbaşı kutlaması için en uygun mesajlar, elinize sağlık.

Hicri yılbaşını en güzel sözlerle kutlamak için harika bir yer.

Hicri yılbaşını kutlamak isteyen herkese burası tam uygun.

Dostlarıma gönderebileceğim en güzel hicri yılbaşı mesajları.

Dini değerlere uygun bir yılbaşı kutlaması için burası tam yerinde.

Buradaki mesajlar tam da aradığım gibi, dostlarıma yollayacağım.

Lütfullah  -  Mayıs 27, 2023 / 9:16 am

Hicri yılbaşını kutlamak isteyen herkese tavsiye ederim, çok güzel.

Hicri yılbaşı için bu sözler çok uygun, herkese göndereceğim.

Bu mesajlarla dostlarıma yılın hayırlı olmasını dileyebilirim.

İslami bir yılbaşı kutlaması için tam da aradığım şey burada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap