Hicap İsminin Anlamı

Hicap İsminin Anlamı

Günümüzde her zaman isimler ve isimlerin anlamları oldukça merak edilmiştir. İnsanlar birbiriyle ilk tanıştığı andan itibaren ilk düşündükleri ve sordukları şeyler isminin anlamıdır. Aynı zamanda bu isimlerin anlamlarını en çok çocuğu olacak insanlarda merak etmektedir. Çocuklarına koyacakları isimleri bulurken sürekli anlamlarına bakarlar. Hicap isminin anlamı nedir? İsmin anlamını ve en çok nerelerde kullanıldığı inceleyelim.

Hicap, anlam olarak en çok utanma ve sıkılma anlamlarına gelmektedir. Hicap genellikle erkeklere verilen bir isimdir. Hicap kelimesinin kökeni ise Arapçadır. Hicap ismine İslami yönde bakacak olursak tesettür ve örtünmek anlamlarına gelmektedir. Aynı zamanda hicap anlam olarak kadınların tesettür içerisinde örtünmek için giydikleri kıyafetleri ile ilgili tanımlamalarda da kullanılır.

Hicap, anlam olarak ne kadar çok örtünmek için kullanıyor denilse de ve genelde kadınlar için söylenilse de asıl anlam olarak fiziki örtünme harici ruhen de örtünme dikkat etme haramdan uzak durma anlamlarına gelmektedir. Ve sadece kadınlar için değil erkekler içinde söylenilmesi gerekmektedir.

Hicap isminin Kur’an-ı Kerim’de geçmemektedir. Ama genel olarak çocuklara konulmasında bir sakınca yoktur. Anlamı çok güzeldir. Hicap TDK’ deki anlamı, iki şekilde söylenilmektedir. Birinci olarak utanma, sıkılma anlamı ikincisi ise perde anlamına geldiği görülmektedir. Hicap İsminin genel Türkçe lügatına bakacak olursak organlar içindeki ince zar anlamına gelmektedir. Bu anlamı genel olarak pek bilinmez ve kullanılmaz.

Türkiye geneline bakacak olursak Hicap ismi Türkiye’de 37 kişide bulunmaktadır. Bu genellemeyi biraz daha açacak olursak eğer Hicap ismi, İstanbul’ da 8, Ankara’da 0, İzmir’ de ise 10 kişide bulunmaktadır. Hicap ismine benzer isimler genel olarak çok tercih edilen bir isimler değildir. Aynı zamanda zaman geçtikçe kullanılan ve tercih edilen bir isim de değildir. Hicap isminin Türkiye sıralamasına bakacak olursak 7833. sırada bulunmaktadır. Hicap isminin öneriler sıralamasına baktığımızda hiç önerilmediğini görmekteyiz.

Hicap isminin kişilik analizi yapılacak olunursa, çevresi çok geniş olmayan, insanlarla iletişim kurmaktan çekinen ve hayatında az insan istediği söylenilebilir. Hayatına herkesi almaz ama aldığı zamanda çok samimi ve iyi dostluklar kurabilir. Hicap ismindeki kişiler hayatında az ve öz insan kuralını kurmaktadırlar. Aynı zamanda çok iyi kalpli ve duygusal insanlardır. Duygularını çok derin yaşayan insanlardır. Mutlu olduğu zaman mutluluklarını heyecanlarını çok belli ederler.

Olumlu yönleri; tarafsız, yaratıcı, arkadaş canlısı, kaygıları yüksek, sosyal, tatlı dilli, nezaketli, saygılı, hoşgörülü, merhametli, adil, insanlarla eğlenmeyi bilen, uyumlu, ılımlı, dengeli, zarif, küçük şeylerle mutlu olmayı bilen ve sıcak kanlı kişilerdir.

Olumsuz yönleri; hassas olmaları, alıngan olmaları, kolay kırılmaları, çok duygusal olmaları, aşırı detaya önem veren, aşırı sorgulayan, zor affeden, kuşkucu ve aşırı titiz kişilerdir.

Fiziksel özellikleri, pürüzsüz cildi olan, gamzeli, gözleri büyük ve ince kaşlı, atletik yapıya sahip bir vücudu olan, kalın ve gür ses tonuna sahip olan kişilerdir. Hicap ismine sahip olan ünlüler, fiziksel açıdan da oldukça güzel bir yapıya sahiptir.

Hicap isminin harf analizi, konusunda da pek çok bilgi vardır. Harf analizine bakacak olursak; H: sakin ve durağan, İ: hassas ve duygusal, C: konuşma ve yazma yetenekleri olan, A: atılgan ve enerjik anlamı uyandırır, P: kendinden emin birini çağrıştırır. Harfler bu anlamlara gelmektedir.

Hicap isminin kişilik analizi, bu ismi taşıyan kişiler oldukça olumlu ve pozitif kişilerdir. Bu kişilerin hayattan çok fazla beklentisi olmadığı için genellikle en ufak şeylerden bile mutlu olmayı bilirler. Çok saygılı ve düzgün bir insan konumunda oldukları için çevrelerinde sevilirler.

Son olarak da Hicap isminin caiz mi, bakacak olursak; hicap ismi caizdir. Gönül rahatlığı ile verilebilir. Ancak anlamını iyi bilmek ve araştırmak gerekir.

hicap-isminin-anlami-49173
Hicap İsminin Anlamı

Hicap isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Utanma, sıkılma.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Hicap ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Hicap ismini kullanan 37 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Hicap ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Hicap ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Hicap ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.

Hicap isminin Türkiye sıralaması

Hicap en çok kullanılan 7833. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3962. isimdir.

Hicap isminin Harf Analizi

Kişiye Hicap ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

Hicap İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Hicap ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Hicap isminin anlamını gözden geçirin!

Hicap İsminin Numerolojisi

Hicap isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

H: on
İ: on iki
C: üç
A: bir
P: yirmi
TOPLAM: 46

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap