Heval İsminin Anlamı

heval-isminin-anlami-17229

Heval İsminin Anlamı 

Bebek sahibi olacak insanlar bebeklerine isim verirken hangi anlamlara geldiğini araştırırlar. Bu yüzden ”Heval isminin anlamı nedir?” sorusunun cevabı birçok aile tarafından merak edilir. Heval isminin birbirinden güzel birçok anlamı vardır. Heval ismi uğur getiren deve kuşu anlamına gelir. Aynı zamanda dost, arkadaş canlısı anlamlarını da taşır. Güzel anlamlara sahip olan ve kulağa hoş gelen bu isim aileler tarafından doğacak bebeklerine verilebilir.

Yeni doğan bebeklere isim konulurken dini boyutuna da dikkat edilir. ”Heval ismi Kur’an’da geçiyor mu?” sorusunun cevabını merak edebilirler. Heval ismi, Kur’an-ı Kerim’de herhangi bir surede yer almıyor. Kürtçe kökenli olan bu isim Türk toplumlarında da tercih edilir. Heval ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmese de sakıncalı isim listesi içerisinde yer almadığı için gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Uzmanlar isimlerden yola çıkarak karakter analizi yapabilir. Heval isminin anlamı uzmanlar tarafından incelendiğinde bu isme sahip olan insanların detaylara çok takıldığı, mükemmeliyetçi, espiri ve mizah anlayışı gelişmiş insanlar oldukları söylenebilir. Aynı zamanda disiplin ve düzen yaşamlarında oldukça önemli bir yere sahiptir. Romantik ilişkilerinde seçici davranmalarıyla ön plana çıkarlar.

İsim konulurken dikkat edilen bir diğer nokta ise söz konusu ismin popülerlik oranıdır. Heval ismi ülkemizde sık kullanılan isimler arasında yer değildir. Heval ismi Türkiye’de en çok kullanılan 2.746. isimdir. Kız isimleri arasında ise 1.248. sırada yer alır. Ülkemizde toplamda 1.080 kişi Heval adına sahiptir. Bu insanların 179’u İstanbul’da yaşar.

İsimler üzerinden harf analizi yapmak isim verirken dikkat edilebilir. Heval isminin harf analizine bakacak olursak; H harfinin sakin ve durağan, E harfinin mücadele etmeyi, V harfinin kendi içine dönük, A harfinin atılgan ve enerjik, L harfinin ise sanatsal yetenek anlamlarına geldiği bilinir. Heval ismindeki kişiler sakin ve durağan yapıları, içe dönük yapısının yanı sıra enerjik yapıları sayesinde hayatlarını pozitif şekilde yaşarlar.

Türkiye’de Heval ismi yaygın olarak kullanılmadığı için Heval ismine sahip ünlüler ile alakalı bir bilgiye ulaşamadık.

Uzmanlara göre Heval isminin analizi sonucunda bu isimdeki insanların tutumlu, mantıklı davranan, disiplinli, titiz, gerçekçi, sabırlı, el becerisi yüksek, prensipli, çalışkan, pratik zekalı, anlayışlı, zeki ve amacına düşkün oldukları söylenebilir. Ancak bu insanların aşırı gururlu, geri planda kalamayan, ön planda olmak isteyen ve eleştirilerden hoşlanmayan gibi olumsuz özellikleri de bulunur. Fiziksel anlamda düşünecek olursak, Heval ismindeki insanlar büyük ve etkileyeci gözler, kıvrımlı burun yapısı, köşeli çeni yapısına sahip oldukları gözükür. Aynı zamanda kısık ses tonu, koyu renkli, gözlü ve kalın ve gür saçlara sahip oldukları söylenebilir.

Heval ile benzerlik gösteren diğer isimlere bakacak olursak; Havle, Hevi, Hevva, Hevidar, Heves, Şeval, Neval, Seval ve Şevval örnek gösterilir. Ayrıca Neval, Hevin, Heyal, Habil, Hamil, Hürsel, Habil ve Halil benzer erkek isimlerine örnek gösterilebilir. Bebeğinize çift isim vermek istiyorsanız, bu örneklere göz atarak karar verebilirsiniz. Aynı zamanda erkek ve kız çocuklarına birbirine uyan isimler vermek isteyen ebeveynler de göz atabilirler. 

Heval ismindeki insanların iş yaşamında başarılı olması, hırslı olması, sevdiklerine karşı yakın davranmaları bu ismin tercih edilebilirliğini artırır. Kürtçe kökenli olan bu isim Türk toplumlarında da tercih edilir. Güzel anlamlara sahip olan Heval ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmese de çoğu toplumda sakıncasız isimlerden olarak bilinir. İsimler bebeklere verilirken anlamlarına dikkat edilir. Heval ismi de birçok ebeveyn tarafından çocuklarına verilir.

heval-isminin-anlami-17229
Heval İsminin Anlamı

Heval isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Uğur Getiren Devlet Kuşu.
  • 2 – Dost,   yoldaş, arkadaş
  • 3 – Arkadaş, Yoldaş, Dost anlamlarını taşır.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Kürtçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Heval ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Heval ismini kullanan 1.080 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Heval ismini kullanan 179 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Heval ismini kullanan 59 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Heval ismini kullanan 55 kişi bulunmaktadır.

Heval isminin Türkiye sıralaması

Heval en çok kullanılan 2746. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1248. isimdir.

Heval isminin Harf Analizi

Kişiye Heval ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Heval İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Heval ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Heval isminin anlamını gözden geçirin!

Heval İsminin Numerolojisi

Heval isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

H: on
E: altı
V: yirmi yedi
A: bir
L: on beş
TOPLAM: 59

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap