Herdem İsminin Anlamı

herdem-isminin-anlami-85054

Herdem İsminin Anlamı Nedir?

Herdem ismi yeni bebekleri olacak anne ve baba adaylarının sıklıkla baktığı isimler arasında yerini alır. Herdem ismi anlamı sebebiyle de pek çok aile tarafından tercih edilir. Herdem isminin anlamı iyi ahlaklı ve iyi huylu kimsedir. Herdem isminin anlamı genel olarak böyle kabul edilse de farklı kaynaklarda isminin anlamı her an, her zaman, çağdaş olarak bilinir. Fakat anlam pek yaygın olarak bilinmez. Herdem ismi  genellikle kız bebekler için tercih edilir. Herdem isminin kökeni ise Moğolca’dır.

Herdem isminde Türkiye’de 4830 kişi bulunmaktadır. Bunlardan 897’si İstanbul’da, 233’ü ise İzmir nüfusa kayıtlıdır. Türkiye sıralamasında Herdem isminin sıralaması 1514’tür. Kız isimlerinde en çok kullanılan 700. İsimdir. Herdem isminin anlamı sebebiyle pek çok kişi bu ismi öneriyor. 

Herdem isminin analizi açısındanbakacak olursak Herdem ismine sahip kişiler merhametli, vefakâr, iyi huylu, iyilik yapmayı seven kişilerdir. Kendilerinden çok başkalarını düşünürler. Bencil değildirler. Bu isme sahip kişiler daha fazla dosta sahip olur. İyi bir aile kurar ve ailesinin şefkatle kucaklar.

Herdem isminin anlamı açısından Herdem isminin analizinde öne çıkan olumlu yönler şunlardır: Hırslı olmaları, korkuları ile yüzleşen kişiler olmaları, çekici, dikkatli, sabırlı, dayanıklı kişiler olmalıdır. Ayrıca Herdem ismine sahip kişiler dış görüntü olarak oldukça hoş görünürler. Gizem dolu, hassas ve çekingen bir yapıya sahiptirler. Uzun boylu olurlar ve belirgin yüz hatlarına sahiptirler. Ses tonu kişiye dinlendiğinden güven verir. Olumsuz özellikleri ise rahatlarına düşkün olmaları, takıntılı ve hiçbir şeyden vazgeçemez olmaları, tartışma yapmaktan hoşlanmadıkları, eringeç, sürekli erteleyen ve kararsız kişiler olmalıdır.

Herdem ismi Kuran-ı Kerim’de yer almaz. Ayetlerde geçmemektir. Bu sebeple anne ve baba adaylarının aklına Herdem ismi caiz mi? Sorusu gelmektedir. Buna bir açıklama getirecek olursak, Herdem ismi caiz olmayan, sakıncalı isimlerin arasında yer almaz. 

Herdem isminin kişilik analizi yönünden ele alırsak bu isme sahip kişileri yüksek hayal güçleri vardır. Yaratıcılık isteyen tüm işlerde başarılı olurlar. Sanata ilgilidirler ve sanata karşı yeteneklidirler. Bazı durumlarda ruh halleri depresyona eğilim gösterir. Melankolik bir havaya bürünebilirler. İlişkilerinde çok yoğun duygular yaşarlar. Hem aşık olduğu kişiye hem de ailesine karşı çok saygılı, kıymet bilen ve değer veren kişilerdir.

Herdem isminin numerolojisi 64’tür. H harfi 10, E harfi 6, R harfi 21, D harfi 5 ve M harfi 16 sıra numarasına karşılıklı gelmektedir. Herdem ismine benzer isimler cinsiyet ve ses uyumu bakımından değerlendirilir. Bu isimlere örnek verecek olursak Hera, Serdem, Kardem, Çiğdem, Didem, Sudem, Kadem, Diğdem, Güldem, Gülendem ve Sadem isimleridir. Erkek isimleri olarak benzer isimler ise Herdem, Herkül, Kadem, Özdem isimleridir.

Herdem ismine sahip ünlüler arasından Prof. Dr. Herdem Belen yer alır. Ayrıca senarist olarak Nergiz Herdem İnce’de vardır. Herdem isimli dizi karakteri bilinmemektedir.

Herdem isminin anlamı ile yapılan falda hissettiklerini söylemekten çekinmeyen kişi oldukları, renklerinin sarı olduğu, uğurlu kader sayısının 6 olduğu, her alana meraklı olduğu Herdem isminin anlamı yönünden bu anlamı taşıyan kişiler olduğu, ismin anlamı kişilikleri üzerinde baskınlık oluşturduğu, sade ve yalınlıktan hoşlandıkları bilinir. 

Herdem isminin TDK’deki anlamı tam olarak belli olmasa da her dem şekilde belirtildiğinde “her zaman” anlamı gelmektedir. Birleşik bir kelimedir. Bu da Herdem isminin isim falının her alana meraklı ve her zaman sanata karşı yetenekli olması anlamına gelir.

Bu anlam ile hayatı severler her zaman zevk alırlar. Herdem isminin anlamı özelinde çağdaştırlar. Araştırmayı ve keşfetmeyi ve okumayı severler.

Formun Üstü

Formun Altı

Herdem isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – İyi Ahlaklı İyi Huylu

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Herdem ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Herdem ismini kullanan 4.830 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Herdem ismini kullanan 897 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Herdem ismini kullanan 92 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Herdem ismini kullanan 233 kişi bulunmaktadır.

Herdem isminin Türkiye sıralaması

Herdem en çok kullanılan 1514. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 700. isimdir.

Herdem isminin Harf Analizi

Kişiye Herdem ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Herdem İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Herdem ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Herdem isminin anlamını gözden geçirin!

Herdem İsminin Numerolojisi

Herdem isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

H: on
E: altı
R: yirmi bir
D: beş
E: altı
M: on altı
TOPLAM: 64

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap