Hera İsminin Anlamı

hera-isminin-anlami-49515

Hera İsminin Anlamı

İsimlerin anlamları ve kökenleri kişilerin karakterine yön verir ve kendilerine has enerjilere sahip oldukları söylenmektedir. Genellikle çocuk sahibi olmak isteye ebeveynlerin zorlandığı konulardan biri isim seçimidir. İşte bu aşamada Hera isminin anlamı nedir diye bir göz atalım.

Hera bir kız ismidir ve genel anlamları; bir İşte Emir Verme Yetkisi Bulunan, kahraman, Savaşçı ve yiğit olarak geçmektedir.

Ama bu ismin kökeni hakkında bilgi alırken, Hera’nın aslında Yunan mitolojisinden geldiğini göreceksiniz; Hera, Zeus’un eşi ve ablası olan tanrıçanın adıdır. Olympos tanrıları arasında kraliçe vasfına sahip olan tanrıçalardandır ve aslında evlilik kraliçesi olarak tanınmaktadır. Eski Yunan inançlarına göre Hera doğum sırasında kadınların ve evliliklerin koruyucusu olmaktadır. Mitolojide en güçlü, en cesur tanrıçalardan olmasının yanı sıra Afrodit’ten sonra en güzel tanrıça olarak bilinmektedir. Bu tanrıçanın simgeleri nar, zambak, inek, akrep ve en önemlisi tavus kuşu olmaktadır. Çok kıskanç ve kinci bir tanrıça olarak bilinmektedir ve aslında Zeus’tan daha iktidar sahibidir ve bu sebepten Zeus baş tanrı, Hera da baş tanrıça olarak bilinir. Bazı kaynaklara bakılınca aslına Hera’nın Zeus’la evlendikten sonra tüm koşullara karşın Zeus’la iyi geçindiğini ve bütün zorluklara rağmen dünyaya evliliğin kutsallığını göstermiştir.

Hera ismi Kur’an da geçmemektedir ama eğer Hera ismi caiz mi diye soracak olursanız, bu isminin kullanılması İslami açıdan caizdir ve kullanılması bir sorun içermez.

Aslında Türkçede hastalıktan zayıf düşen güçsüz çocuk anlamına gelse de Hera’nın TDK’deki anlamıinceleyince bir sonuç elde edilmemektedir. Türkiye geneline Hera ismini kullanan 86 kişinin bulunduğu saplanmıştır ve bu rakamı göz önünde bulundurunca, Hera isminin Türkiye’de sıklıkla kullanılmadığını anlayabilirsiniz.

Şimdi Hera ismini daha detaylı bir şekilde inceleyelim. Hera isminin kişilik analizi; çok heyecanlı ve duyguları çok yoğun olan kişidir. Birden sinirlendikleri halde kin tutmazlar. Sanat ve müzik gibi beri ve yeteneklere ilgi duyarlar çünkü duygularını açığa vurmayı severler. Bu kişilik çoğu zaman başkalarının etkisi altında kalmaktadır. Hera ismine sahip bireylerin en baskın özellikleri lider ve cesur olmalarıdır ve ayrıca gözlerin onun üzerinde olmasını sever. Etrafındakiler onu enerjik, canlı ve pozitif biri olarak bilmektedirler. İlişkilerinde kıskançtırlar. Gezmeyi ve her ortamda dikkat çekmeyi severler.

Harf analizi ve enerjisi konusunda da isimler önemlidirler. Hera isminin harf analizi hakkında da bilgi verelim. H sakin ve durağan anlamına gelir. E sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi göstermektedir. R tereddütlü birini gösterir. A ise atılgan ve enerjik anlamına gelir.

İsimlerin benzerleri de araştırılan konular içinde bulunmaktadır. Hera ismine benzer isimler Hare, Rahe, Sera, Vera, Pera ve Mavera gibi isimlerken, bu isimle uyumlu erkek isimleri, Ezheran , Bera , Mavera , Ümera , Hamza ve Hadra olabilirler. Hera isminin yanına yakışan isimler, Hera İsminin Yanına Yakışan İsimler, Maya, Helin, Hülya, Seda, Rana, Nisa ve Yelda gibi isimler olabilirler.

Hera ismi dilimize Yunancadan girmiştir. Bu isim popüler bir isim değildir ve çok az kullanılmaktadır. Hera ismine sahip olan ünlüler hakkında bilgi almak istediğinizde ise ülkemizde bu isme sahip çok tanınan bir ünlü bulunmadığını göreceksiniz.

Bu isimde dizi ve film karakterleri yabancı filmlerde, mitolojik bir karakter olduğu için bulunmaktadır. Ama ülkemizde bugünlerde bu isim “kuruluş Osman” dizisinde kullanılmaktadır. Bu dizideki Prenses Hera, İznik Tekfuru Saguros’un kızı ve Göktuğ Beyin eşi olarak tanınmaktadır.

Hera
Hera

Hera isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Bir İşte Emir Verme Yetkisi Bulunan Kimse Anlamına Gelir.
  • 2 – Yiğit, kahraman
  • 3 – Savaşçı.
  • 4 – Yunan Mitolojisi’nde; Tanrıların annesi, Zeus’un karısı.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Yunanca
Kuran ‘da geçmiyor.

Hera ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Hera ismini kullanan 86 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Hera ismini kullanan 50 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Hera ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Hera ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Hera isminin Türkiye sıralaması

Hera en çok kullanılan 6394. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2729. isimdir.

Hera ismini kullananların sayısı, son bir yılda 5 kişi artmıştır.

Hera isminin Harf Analizi

Kişiye Hera ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Hera İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Hera ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Hera isminin anlamını gözden geçirin!

Hera İsminin Numerolojisi

Hera isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

H: on
E: altı
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 38

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap