Her Yönü İle Busd Coin ve Hakkında Merak Edilenler

Kendi içlerinde fonksiyon ve özelliklerine bağlı olarak pek çok alt gruplara ayrılan kripto paralar gün geçtikçe yeni isimleri ön plana çıkarıyor. Daha önceki yazılarımızda stabil coinlere yani sabit kripto paralara değinmiştik. BUSD, bugün Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) ile birlikte en yaygın olarak kullanılan üç ana stabil coinden biridir. Artık hemen hemen her kripto para yatırımcısının bildiği üzere, bu stabil coinlerin her biri, bir ABD dolarına eşdeğer bir piyasa değerine sahiptir. Binance ekosisteminde faaliyet gösteren BUSD, önde gelen araçlardan biri olarak yatırımcıların en aşina olduğu sabit kripto paraların öne çıkan üyelerindendir.

Sadece stablecoin’lerle ilgilenmiyor, aynı zamanda diğer kripto para birimlerine de yatırım yapıyorsanız, yatırım konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmanız gerekir. Eğer sahip değilseniz, Big Money Rush otomatik alım satım uygulamasını kullanabilirsiniz. 

Her Yönü İle Busd Coin ve Hakkında Merak Edilenler

Kim kurdu?

BUSD stabil coin, Paxos ve Binance tarafından, ABD doları tarafından desteklenecek bir kripto para birimi oluşturmak amacıyla kurulmuştu ve emin adımlarla güven kazanarak piyasada sağlam yer edinen kriptolardan biri oldu. Bu değeri desteklemek için Paxos, toplam BUSD arzına eşit miktarda ABD doları rezervini elinde tutmasıyla birlikte, stable coinin fiyat dalgalanmalarının doğrudan ABD doları fiyatıyla doğru orantıda ilerlemesini sağladı. 2019’daki lansmanından bu yana, BUSD stabil coin o kadar iyi bir performans gösterdi ki, şu anda 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan bir kripto para olarak yatırımcıların yöneldiği ilk üç stabil kripto paradan biri oldu.

Yatırımcıları çekmek

BUSD daha fazla yatırımcıyı cezbetmek ve hali hazırdaki kullanıcılarının memnuniyetini kazanarak uzun vadeli bağlılık oluşturmak amacıyla, ekosistemine her geçen gün daha fazla fonksiyon ekleyip rakiplerine oranla daha fazla öne çıkmayı amaçlıyor. BUSD ayrıca kullanıcıların herhangi bir zamanda birden fazla sözleşmeyle işlem yapmasına da olanak tanıyor ki bu rakip zincirlerin büyük çoğunluğunda neredeyse imkansızdır ve aynı şekilde büyük bir kısım özellikle bu çift işlem aktivitesini engelleme amaçlı özel algoritmalar kullanmaktadır. Tabi ki buradaki amaç esasında kullanıcıların güvenliğini sağlamaktır. BUSD kendisi de aynı şekilde kullanıcılarını korumaya yönelik aynı algoritmalar üzerinden faaliyet gösterse de, sürekli geliştirdiği ve eklediği yeni fonksiyonlarla bu işlemlerin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebileceği bir ortam sunmaktadır. Eş zamanlı çalıştırılabilirliği ve erişilebilirliği nedeniyle BUSD, yatırımcılara çok daha kolay, hızlı ve esnek bir şekilde işlem yapma olanağı sağlar. Bütün diğer karakteristiklerine ek olarak, BUSD genellikle türev alım satım işlemleri için bir yatırım aracı olarak kullanılmakla kalmaz, aynı zamanda kişisel fonlarını istikrara kavuşturmak isteyen kişiler için de popüler bir seçim olarak öne çıkar.

Madeni para dağıtımı

BUSD’nin küresel pazarda oldukça geniş bir kitle tarafından benimsenmesinin ardından, şirket tarafından, daha fazla farklı kullanım senaryosu sağlayan büyük bir oluşturma fikri ile hareket edilmeye başlandı. Dünyadaki birçok ülkenin güvenilmez, yani üzerine uzun vadeli yatırım planları yapılamayacak para birimlerine sahip olduğu pek çok kesim tarafından kabul gören bir gerçek. Bununla birlikte, sektörün en önde gelen ekonomi yayın organları, BUSD ve diğer sabit paraların, yoksulluktan kurtulmak ve varlıklarının değerini korumak isteyen insanlar için güvenli bir sığınak haline geldiğini bildiriyor.

Paxos şirketi, tutulan ABD doları rezervlerinin 1:1 oranında BUSD arzına eşit olmasını sağlamak için düzenli denetimler yaparak ve rezervlerini kullanıcı kitlesi ile doğru orantılı olarak genişleterek, BUSD’nin değerini garanti etmektedir. Sektörde güvenilirliğini ve kalıcılığını her anlamda kanıtlamayı hedef edinen ünlü şirket, bu denetimlerini bir muhasebe firması olan Withum ile birlikte yürütmektedir. BUSD’nin buna benzer şekilde, yeni bir endüstri anlayışı olarak adlandırdığı ve kendi standartlarını belirlemeye yönelik hayata geçirdiği katı düzenleyici uygulamalar, ünlü şirketi sabit kripto paralar ve istikrarlı yatırımlar söz konusu olduğunda alanında en iyi seçeneklerden biri haline getirmekte ve bu konumunu her geçen gün biraz daha sağlamlaştırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap