Her Cilde Uygun 5 Makyaj Ürünü

Her cilde uygun makyaj ürünü var mıdır? Sorusuna cevap ararken birçok farklı cilt yapısı, rengi ve makyaj teknikleri kişiye özel şekillerde değişiklik göstereb..

Her cilde uygun makyaj ürünü var mıdır?

Sorusuna cevap ararken birçok farklı cilt yapısı, rengi ve makyaj teknikleri kişiye özel şekillerde değişiklik gösterebiliyor. Peki, her cilde uygun 5 makyaj ürününden bahsettiğimizde akla gelen ürünleri sizlerle paylaşmak istedik.

Makyaj denildiğinde farklı günler yani gece ve gündüz olarak üzere iki makyaj eğilimi vardır fakat özel, günlük yani günün anlam ve önemine göre de değişiklik gösteren makyaj çeşitliliği vardır.

Makyaj renkleri kişinin saç rengi ve özellikle ten rengiyle yakından ilişkilidir. Bazı bayanlarda pembe, şeftali, canlı renkler ya da bronz tarzda makyaj renkleri yüz hatlarına yakışırken bazı bayanlara koyu ya da pastel tonlarda renkler daha çok yakışmaktadır.

*Göz makyajı saç ve ten rengi kadar göz renginin de oldukça ön planda olması gereken uygulamaları içermelidir. Yani bu yılında moda iki rengi olan altın ve mor tonlarda farlar sezonun her göz rengine ve makyaj çeşitliğine uyacak iki renk tonudur.

Gözlerde gölgeleme ya da sabit renkler yaratmak için bu iki tonu kullanabilirsiniz.

Altın rengi kesinlikle tüm tenlerle uyumlu parlak bir aydınlık yaratmanızda etkili olurken mor renk ise kesinlikle ne açık ne de koyu tonlarıyla bariz bir dengesizlik yaratmayacaktır iki far tonu her cildinde rahatlıkla tercih edeceği far renkleridir.

*Dudaklar ince kalın ve tamamen cilt tipinizin belirlediği ya da makyajın tamamladığı renk tonlarını kullanmayı tercih eden bayanlardansanız sizlere ruj değil tamamen dudak kalemlerinden biri olan ilginç iki rengi içinde barındıran tüm dudak şekilleri ve renklerine uygun olan pembemsi kahve dudak kalemini tavsiye ediyoruz.

Bu dudak kalemi ile doğal bir çerçeve oluşturarak her türlü ruj ya da parlatıcıyı kullanabilirsiniz.

*Koyu kakao rengi eyeliner ise oldukça net bir bakışın ifadesini verirken bir tene sahip iseniz siyahtan daha etkili olacaktır açık tenli bayanlarda ise koyu kahvenin yaratacağını etkiye inanamayacaksınız.genelde koyu tenler ve açık tenlerde uygulayacağınız eyeliner tercihinizi koyu renklerde seçerek çekici bir bakış yaratabilirsiniz.

*Kremsi pembe allıkları tüm cilt tonlarına önerirken tüm cilt renklerinde inanılmaz yumuşak bir pembelik veren bu allıkları kullanabilirsiniz. Tüm makyaj renklerinizle uyumlu olacak olan pembe allıklar şeftali tonlarında yüzünüze daha da yakışacaktır.

Yüz solgunluğunuzu ve ten koyuluğunuzu gidermek yüzünüzü canlı kılmak istediğinizde bu allıkları tercih edebilirsiniz.

*Dudaklar için ise tüm cilt tiplerine uygun parlatıcılar kullanılırken bu sezon moda olan nude renk tonu tüm dudaklar için uygun ruj tonu olacaktır. Ten rengi olarak ta bilinen bu rengin birçok tonu var dudaklarınızı zarif ya da görünür kılmak için farklı tonlarını kullanabilirsiniz.

Koyu ten ve açık tenlerin rahatlıkla tercih edeceği ruj renklerinden biri olan nude renk tonlarını mutlaka ten renginizle uyumlu şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz çünkü teninizden koyu bir ton oldukça doğaldan uzak ve çekici görünmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap