Hayatından Çıkarmak ile İlgili Sözler

Hayatından Çıkarmak ile İlgili Sözler

Hayatından Çıkarmak ile İlgili Sözler İnsanlar birbirlerinin hayatında bir ömür boyu kalmayabilir. Bir vesileyle tanışıldıktan sonra karakter veya düşünme yapısı nedeniyle anlaşmazlıklar ortaya çıkabilmektedir. Birbirine iyi gelmeyen insanların bir arada durmasının bir anlamı da yoktur. Hayatından çıkarmak ile ilgili sözler bu konuya vurgu yapmaktadır. Hayat özü itibariyle zordur ve birçok problemler vardır. Bu problemlerin yanı sıra çevremizde olan insanların ekstra bir sorun çıkarmasına ihtiyacımız yoktur.

İnsanların ilgi alanları, karakter yapıları çeşitlilik göstermektedir. Birbirinden ayrı iyi olan insanlar bir aradayken birbirlerine iyi gelmeyebilir. İnsanın da iyi ve kötü hissettireni vardır. Yanında mutlu hissetmediğimiz insanları hayatımızdan çıkarmak konusunda tereddüt yaşamamıza gerek yoktur. Bu konuda söylenen birçok farklı söz vardır ve aşağıda sıralanmıştır. Güzel sözler gibi olumlu anlamlar vurgulanmamaktadır. Ayrılık her zaman kötü bir durum değildir. Alışmışlık hissinden dolayı herhangi bir kişiden ayrılmak üzücü olabilir fakat huzurlu ve mutlu hissetmek önemlidir. Mutluluk ve huzur için ayrılık faydalı olabilmektedir. Hayatından çıkarmak konusunu ele alan cümleler aşağıda sıralanmıştır.

Hayatından Çıkarmak ile İlgili Sözler

Hayatından Çıkarmak ile İlgili Sözler

Hayatımdan çıkardığım insanlar için kendime minnettarım.

Gereksiz insanları hayatınızdan çıkarın ki dostlarınızla yer açılsın.

Hayatımdan çıkardığım insanlarının yerini huzur dolduruyor.

Zor ya bir an olsun aklından çıkartamadığını hayatından çıkarmak zor.

Gülmene engel olan her şey hayatında bir fazlalıktır. Sil gitsin!

Ben hiç hata yapmaz değilim. Ama bir hatayı bir kez yaparım. İsmet İnönü

Herkes hata yapabilir, fakat ahmaklar hatalarına bağlı kalırlar. Cicero

Bir kalemde silebiliyorsan eğer; kusurunu sil dostunun, dostluğunu değil. Mevlâna

Seni kaybetmekten korkmayan insanlar için çabalamayın. Hayatınızdan çıkarın.

Bir yıldız gibi kayarım hayatından, yapabileceğin tek şey; dilek tutmak olur. Bob Marley

Allah sizi korumak için bazı insanları hayatınızdan çıkarır. Peşlerinden koşmayın.

Mutlu olmak için size en güzel öneri; değer bilemeyen insanları hayatınızdan çıkarın gitsin.

Baktın hayatın tadını çıkaramıyorsun; tadını kaçıranı, hayatından çıkar. Bob Marley

Bir insanın bir insana verebileceği en büyük ceza, onu dünyasından silmektir. Kahraman Tazeoğlu

Canını yakanları, sözünü unutanları, kendini vazgeçilmez sananları, hayatından çıkaracaksın.

İnatlaşmayacaksın insanları sevmek için ve gülüşlerini çalmaya kalkanları, çıkaracaksın hayatından.

Mutlu olmanız için bir ipucu vereyim mi? Değerinizi bilmeyen insanları hayatınızdan çıkarın!

Hatalarla dolu bir hayat, bomboş geçirilmiş bir hayattan çok daha faydalı ve onurludur. Bernard Shaw

Gözümde büyüttüğüm insanlar varmış ama onları gönlümde de büyütmeden çıkardım hayatımdan.

Eskiden yaptıkları hataları hatırlamayanlar, aynı hataları tekrarlamaya mahkumdur. George Santayana

Fındık kabuğunu doldurmayan işlerle boğuşmanı sağlamaya çalışan insanları sileceksin defterinden.

Hayatını güzelleştirmek istiyorsan, vicdanını temiz tut, kimsenin kalbini incitme, egosu olan insanları hayatından çıkar.

Onlar sizi hayatından çıkarmak için size çeşitli bahaneler sunarken, siz onları affetmek için bahane arıyordunuz.

Hayatından silmek istediklerini gerçekten sil; geri dönüşüm kutusunda beklettiklerin sistemini yavaşlatır. Adam Fawer

Akıttığın gözyaşlarını silmek yerine, akmasına neden olanları sil hayatından ve unutma ki nankörlük; zayıf insanların işidir.

Akıttığın gözyaşlarını silmek yerine, akmasına neden olanları sil hayatından ve unutma ki nankörlük; zayıf insanların işidir. Marquez

Gerektiğinde, gereksiz insanları hayatından çıkarmazsan; hiç gerekmediğinde, sevdiğin insanlarla arana girebilir. Boris Vian

Birini hayatından çıkarma kararı aldıysan o kararı erteleme. Ne kadar geç kalırsan o kadar huzurunu kaçırıyor. O yüzden hemen çıkart.

Huzurunu bozanları, hayallerini yıkanları, umutlarını çalanları, nankör insanları hayatından çıkarma işlemine sağlıklı yaşam denir.

Ne boş insanlar tanımışız ne kişiliksiz insanlara zaman ayırmışız şimdi fark ediyorum. Hepsini teker teker hayatımdan çıkaracağım. Sırayla.

Derdini sevincini görmezden geleni, yüze gülüp arkandan iş çevirenleri, menfaati bitince muhabbeti de biteni, çıkar gitsin hayatından!

İnsanda en büyük hata: Karşıdaki insana gereğinden fazla değer vermek değil, kendine hak ettiğinden daha az değer vermektir. Ernesto Che Guevare

Birini hayatından çıkarma kararı aldıysan o kararı erteleme. Ne kadar geç kalırsan o kadar huzurunu kaçırıyor. O yüzden hemen çıkart.

Sadece sorunlarını dile getiren, yaşadıkları onca güzelliği yok sayan insanlara bir dakikanı bile ayırmayacaksın, sileceksin bu insanları hayatından.

Fırtına çıkınca saklanan ödlekleri, gemi batarken gemiyi ilk terk eden fareleri, düştüğünde kalkman için uzanmayan eli, hayatından çıkar!

İnsan, ancak kendi hatasını büyüten, başkalarınınkini de küçülten aynada görebilirse, her iki hata hakkında da haklı bir fikir yürütmeye gücü yetebilir. Mahatma Gandhi

Ne istediğini bilmeyen insanlardan uzak durun. Ne istediğini bilmediği gibi, bunu size de bulaştırıyor ve paranoyak ediyor. İşte o zaman hayatınızdan çıkartın.

Her şeyi sil baştan yaşayacağım hayat. Bir yaprak gibi titreyen yüreğimde, bir sabah tan yelleri ile uyanacak umutlarım. Çizik attığım ne varsa, bir bir sileceğim hayatımdan. Bütün acılarımı hiç sayarak.

Anladım insanlardan geldiğini kederin; Uzak, herkesten uzak bir hayat süreceğim. Benim bu inzivama taarruz edenlerin, yüzüne hakaretle, kinle tüküreceğim. Sabahattin Ali

Uzun zamandır yapmak istediğimi yaptım. Hepsini birer birer çıkardım hayatımdan. Bana acı veren, beni üzen, bana yüz çeviren sonra tekrar geri dönen sonra tekrar yüz çeviren sonra. Hepsini sildim birer birer.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol